2020-05-31   13:02:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:12   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
495  Lærke Møller  2005  0578AN  DGI STORST    25m   
396  Rikke Ydemann Pedersen  2006  0674AG  DGI ØSTJY    25m  1:21.86 
500  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  DGI STORST    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Anna Dora Bernsdorf  2006    DGI FYN    25m  1:15.90 
690  Sofie Maarbjerg Toft  2006    DGI NORDJY    25m  1:14.61 
820  Katrine Christiansen  2005  0578AF  DGI SYDVE    25m  1:10.56 
695  Sara Gilling-Iskov  2006    DGI NORDJY    25m  1:08.00 
588  Sara Hyldahl-Rishøj  2006    DGI NORDJY    25m  1:10.38 
480  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  DGI STORST    25m  1:11.33 
333  Stine Østergaard Jensen  2006    DGI ØSTJY    25m  1:15.37 
               

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
448  Mai Lindum Waltoft  2007    DGI ØSTJY    25m  1:03.66 
847  Leonora Lorenzen  2006    DGI SYDVE    25m  1:00.34 
647  Ida Rønnow  2006  0658AE  DGI NORDJY    25m  1:00.14 
861  Julie Tanggaard  2005    DGI SYDVE    25m  59.80 
268  Olga K. Christiansen  2006    DGI ØSTJY    25m  1:00.00 
176  Amalie Hede Kristensen  2005    DGI S.JYL    25m  1:00.28 
453  Nanna Vestergård  2006    DGI ØSTJY    25m  1:01.15 
444  Olivia Tilsted  2006    DGI ØSTJY    25m  1:07.13 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
579  Emma Bojesen  2004    DGI NORDJY    25m  57.80 
850  Sofie Nielsen  2004  0404AQ  DGI SYDVE    25m  57.53 
27  Selma Hørlyck Finnerup  2004    DGI FYN    25m  56.75 
229  Lærke Kongsfelt  2003  0302BC  DGI STORKB    25m  56.26 
Afbud  2004    DGI FYN    25m  56.50 
849  Amanda Lund Nielsen  2003    DGI SYDVE    25m  56.77 
714  Kirstine Buch  2005    DGI SYDØST    25m  57.75 
738  Nanna Ballisager Hansen  2003  0348AO  DGI SYDØST    25m  59.35 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Anna Cathrine Munk  2001    DGI FYN    25m  54.80 
718  Laura Dalgaard  2002    DGI SYDØST    25m  53.90 
710  Nicoline Bech  2003  0304BB  DGI SYDØST    25m  53.75 
267  Anne K. Christiansen  2004    DGI ØSTJY    25m  53.65 
825  Michelle Dupont  2001  0142BE  DGI SYDVE    25m  53.75 
848  Maiken Marker  2001  0128BA  DGI SYDVE    25m  53.80 
583  Agnes Lyndrup  2004    DGI NORDJY    25m  54.24 
758  Marie Laursen  2004  0454AU  DGI SYDØST    25m  56.22 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Julie Madsen  2002  0216BB  DGI S.JYL    25m  53.51 
594  Maja Kuld Petersen  2001  0142BD  DGI NORDJY    25m  53.24 
736  Maiken Hansen  2005    DGI SYDØST    25m  52.68 
1000  Sofie Dyg Holme  2005  0598AO  DGI MIDTJY    25m  52.44 
368  Ida Melchiorsen  2004  0466AL  DGI ØSTJY    25m  52.47 
288  Line Eske  1967  6762AA  DGI ØSTJY    25m  52.77 
862  Trine Tanggaard  2003    DGI SYDVE    25m  53.32 
161  Freya Berg Holberg  2005    DGI S.JYL    25m  53.65 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Fanny Blomgren Larsen  2004    DGI FYN    25m  52.14 
1006  Methea Kristensen  2003  0308AQ  DGI MIDTJY    25m  51.82 
782  Rosa Marie Schousboe  2005  0578AJ  DGI SYDØST    25m  51.60 
123  Bianca Skjerning  2001    DGI FYN    25m  51.42 
61  Line Virkelyst Johansen  2003  0346AU  DGI FYN    25m  51.60 
638  Emilia W Ganzevoort  2006  0622AL  DGI NORDJY    25m  51.75 
119  Freja Schwertfeger  2004    DGI FYN    25m  51.88 
301  Karen K. H. Hagensen  2004  0424AR  DGI ØSTJY    25m  52.19 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
661  Anne Høgh-Rasmussen  2005  0508AO  DGI NORDJY    25m  51.10 
Kirstine Angel Bjerregaar  2002    DGI FYN    25m  51.01 
832  Stephanie Hansen  2004    DGI SYDVE    25m  50.83 
757  Amalie Laursen  2001  0166BC  DGI SYDØST    25m  50.58 
784  Afbud  2002    DGI SYDØST    25m  50.79 
169  Sofie Vind Jensen  2004    DGI S.JYL    25m  50.88 
52  Hannah Jensen  2003    DGI FYN    25m  51.03 
699  Helene Naur Moth  2002  0254AY  DGI NORDJY    25m  51.16 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Sofie Galsgaard Jensen  2003    DGI S.JYL    25m  50.22 
419  Helena Bolther Rugaard  2004    DGI ØSTJY    25m  50.13 
833  Victoria Hansen  2003    DGI SYDVE    25m  50.11 
63  Anna Rahbek Juelsgaard  2004    DGI FYN    25m  50.01 
196  Liv F. Skov-Petersen  2005    DGI S.JYL    25m  50.02 
217  Kamille Hjort Arndal  2002  0212AW  DGI STORKB    25m  50.13 
595  Mathilde Thirup  2005  0536AL  DGI NORDJY    25m  50.18 
48  Emma Tingager Jacobsen  2002  0256BB  DGI FYN    25m  50.36 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Liva Ginnerup  2004  0484AM  DGI ØSTJY    25m  49.64 
334  Marie Work Jespersen  2004  0402AT  DGI ØSTJY    25m  49.21 
842  Freja Kruse  2004    DGI SYDVE    25m  49.13 
846  Afbud  2001  0148BA  DGI SYDVE    25m  49.02 
582  Louise Hove  2002    DGI NORDJY    25m  49.03 
230  Frederikke Mortensen  2003    DGI STORKB    25m  49.13 
766  Mikela Muhlig  2003  0354BA  DGI SYDØST    25m  49.26 
1018  Laura Mai Stephansen  2003  0378AW  DGI MIDTJY    25m  49.70 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  SIF F Pedersen  2003  0332BA  DGI FYN    25m  48.82 
361  Ditte-Marie Lyck  2003    DGI ØSTJY    25m  48.76 
745  Sofie Hjorth Jakobsen  2005  0586AO  DGI SYDØST    25m  48.62 
454  Camilla Liao Wienke  2005  0594AN  DGI ØSTJY    25m  48.48 
441  Kamilla Thornvig  2002  0248AZ  DGI ØSTJY    25m  48.62 
867  Mathilde Østergaard  2004  0484AE  DGI SYDVE    25m  48.74 
144  Nanna Bütikofer  2004  0476AG  DGI S.JYL    25m  48.78 
575  Anine B. Mariegaard  2001  0116AY  DGI NORDJY    50m  48.96 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
581  Sofie Horsbøll  2002    DGI NORDJY    25m  48.06 
431  Caroline Buhl Søderberg  2003  0338AZ  DGI ØSTJY    25m  47.85 
86  Charlotte Lysdal  1999  9982BE  DGI FYN    25m  47.36 
591  Cecilie P. Michaelsen  2005  0592AM  DGI NORDJY    25m  47.17 
655  Stine Dyrman  1975    DGI NORDJY    25m  47.34 
855  Mie Schack Poulsen  2001  0152AU  DGI SYDVE    25m  47.70 
432  Clara Victoria Søderberg  2000    DGI ØSTJY    25m  47.88 
725  Majbrit Ditlevsen  1956    DGI SYDØST    25m  48.11 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Kimia Lotfipour  2003  0344BA  DGI ØSTJY    25m  46.75 
308  Elena Wendt Haugset  2002    DGI ØSTJY    25m  46.61 
32  Amalie Frikke-Salling  2002    DGI FYN    25m  46.29 
348  Ingrid Kyed  2000    DGI ØSTJY    25m  45.60 
254  Anna Victoria Bohlbro  2002    DGI ØSTJY    25m  45.76 
623  Sandra Søborg Pedersen  2002  0214AY  DGI NORDJY    25m  46.49 
688  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  DGI NORDJY    25m  46.62 
139  Ella Ussing  2004  0402AS  DGI FYN    25m  46.91 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
637  Nanna Eriksen  2001  0118BC  DGI NORDJY    25m  45.21 
218  Clara Sofie Egeberg  1998  9866BC  DGI STORKB    25m  44.75 
501  Mathilde Olsen  2001  0156AE  DGI STORST    25m  44.12 
624  Cecilie Prior  2002  02224A  DGI NORDJY    25m  43.80 
456  Maja Volke  2002    DGI ØSTJY    25m  43.93 
841  Liv Kousgaard  2003  0384AX  DGI SYDVE    25m  44.67 
342  Anne-Line Kjær  1998  9814BE  DGI ØSTJY    25m  45.14 
18  Afbud  2000  0018BD  DGI FYN    25m  45.58 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1016  Kirsten Q. Noro  2000  0046BG  DGI MIDTJY    25m  43.52 
675  Sidse Månsson  2000  0006BA  DGI NORDJY    25m  43.31 
35  Nadja Skov Haffejee  1998    DGI FYN    25m  43.18 
892  Anne Tvedskov Nielsen  1997  9762BC  DGI ØSTJY    25m  42.81 
171  Olivia Chapman Johannsen  2003  0328AX  DGI S.JYL    25m  43.18 
1008  Savannah Lundvig  2001  0178BA  DGI MIDTJY    25m  43.29 
470  Monique Bang From  2002  0224AB  DGI STORST    25m  43.44 
493  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  DGI STORST    25m  43.80 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Johanne Breum Holm  2000    DGI ØSTJY    25m  42.45 
1009  Lærke Meyer  2000  0032AU  DGI MIDTJY    25m  41.52 
233  Nina Madsen Teller  1999  9952BA  DGI STORKB    25m  41.13 
479  Maria Farø Jakobsen  2000  0012AI  DGI STORST    25m  40.89 
651  Ida Troldborg  2003  0372AS  DGI NORDJY    25m  41.10 
475  Anne Holm  1999  9938AA  DGI STORST    25m  41.13 
175  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  0234AT  DGI S.JYL    25m  42.22 
1017  Agnete Riis  2003  0308AW  DGI MIDTJY    25m  42.81 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Julie Martinussen  1997  9736AS  DGI FYN    25m  40.08 
328  Emma L. U. Jensen  2000  0014BE  DGI ØSTJY    25m  39.23 
186  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  9618AR  DGI S.JYL    25m  37.91 
1027  Ida Marie Nielsen  1995  9524AZ  DGI MIDTJY    25m  36.76 
184  Nikoline Mathiesen  2000  0018AS  DGI S.JYL    25m  37.54 
1021  Caroline Beck  1998  9868AO  DGI MIDTJY    25m  38.79 
146  Johanne S. Christiansen  2002  0264AB  DGI S.JYL    25m  39.63 
239  Emma Rosquist Andersen  2001  0162AS  DGI ØSTJY    25m  40.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark