2020-04-03   00:44:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

25_S
Gren 25, 100m Frisim Po. 14-15år 
 
2013: Mika Persson, Höganäs Simsällskap, 53.95 
2014: Daniel Kertes, Ängelholms Simsällskap, 52.52 
2015: Emil Hassling, Landskrona Simsällskap, 53.83 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
260  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  55.10   
256  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  56.50   
564  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  25 m  56.87   
747  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  57.06   
47  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  57.63   
35  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  57.97   
530  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  58.08   
485  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  25 m  58.14   
887  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  58.18   
10  482  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  25 m  58.38   
11  133  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  58.52   
12  886  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  58.63   
13  554  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  58.67   
14  306  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  59.95   
15  523  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  25 m  59.99   
16  561  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  1:00.02   
17  874  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:00.04   
18  102  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  25 m  1:00.54   
19  522  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:00.60   
20  233  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  1:00.65   
21  125  Giambalvo Alessio  2001  HS  AR4701  25 m  1:00.66   
22  460  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN  AS8302  25 m  1:00.66   
23  719  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  1:00.72   
24  589  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  1:01.16   
25  185  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  1:01.17   
26  172  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  1:01.90   
27  391  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  1:02.13   
28  623  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  1:02.16   
29  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  1:02.56   
30  541  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  1:02.56   
31  662  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  25 m  1:02.74   
32  176  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  1:02.83   
33  502  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  1:02.83   
34  515  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  1:02.90   
35  873  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  1:03.43   
36  339  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  25 m  1:03.74   
37  599  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  1:03.81   
38  644  Thulin Ahlström Douglas  2001  SK RAN  AQ0901  25 m  1:03.87   
39  728  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:04.24   
40  420  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  1:04.51   
41  495  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:04.53   
42  434  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  25 m  1:04.71   
43  603  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  1:04.78   
44  518  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  1:05.50   
45  221  Sandström David  2002  HS  AN5102  25 m  1:06.26   
46  771  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  25 m  1:06.35   
47  680  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  25 m  1:06.66   
48  118  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  1:06.82   
49  472  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:06.85   
50  524  Granath Joakim  2001  MKK  AT9301  25 m  1:07.00   
51  377  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:07.12   
52  464  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  1:07.15   
53  868  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  1:07.22   
54  341  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  1:07.66   
55  313  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  1:07.72   
56  556  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  1:07.89   
57  532  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:08.13   
58  423  Do Nam  2001  SK LAXEN  AQ2901  25 m  1:08.30   
59  633  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  25 m  1:08.55   
60  861  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  1:08.87   
61  141  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  25 m  1:09.04   
62  542  Lindberg Cesar  2002  MKK  AL1702  25 m  1:09.12   
63  422  Björkman Edward  2002  SK LAXEN  AS2302  25 m  1:09.28   
64  687  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  1:09.31   
65  104  Budak Oliwer  2001  HS  AW0101  25 m  1:09.36   
66  406  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:10.05   
67  737  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:10.06   
68  305  Axelsson Isak  2002  KARLSKRONA  AD6502  25 m  1:10.20   
69  31  E. Pedersen Alexander  2002  HOLBÆK  0255AQ  25 m  1:10.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  12:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner