2020-04-03   01:15:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 76
Heatlista 
 
  Tävling  Öresund Meeting 2016    Utskriftsdatum  03 april 2016   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  14:05   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
 
Gren 76, 50m Bröstsim Fl.14-15år  Finaler (7) 
2013: Sophie Hansson, Helsingborgs Simsällskap, 33.60 
2014: Victoria Jönsson, S71, 33.88 
2015: Daniella Horvath, Helsingborgs Simsällskap, 33.89 
 
Beräknad start 17:32 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
355  Isabella Källén  2001  BR6401  KUNGSBACKA    25m  48.83 
371  Ida Ylisirkka  2002  BU4402  KUNGSBACKA    25m  48.29 
593  Matilda Carlberg  2002  AX6402  POSEIDON    25m  47.54 
347  Anna Graffner  2002  BW5202  KUNGSBACKA    25m  47.15 
Minna Juul  2001  0176BC  HILLERØD    25m  45.92 
809  Malin Bothén  2002  BQ4802  VELLINGE-N    50m  46.06 
825  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  47.24 
688  Anna Berisha  2001  AY1401  SK SYDSIM    50m  48.03 
600  Clara Ivarsson  2002  AX8802  POSEIDON    25m  48.60 
812  Albaluna Fernandéz Barrosa  2002  BV6202  VELLINGE-N    25m  50.93 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
634  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  45.43 
906  Inez Jensen  2001  BI8201  ÄNGELHOLM    50m  44.25 
922  Klara Flodmark  2001  AE4201  SIM ENGELH    25m  43.78 
499  Victoria Segerdahl  2001  AS1801  SK LÖDDE    25m  43.19 
745  Sara Stenberg  2001  AA8601  SK TRITON    25m  42.56 
681  Klara Stigsson  2001  AL0201  SK STIMMET    25m  42.76 
363  Alexandra Schyum  2002  AN8202  KUNGSBACKA    25m  43.50 
62  Linnea Dolmark  2002  AO0602  SK HAJEN    25m  43.95 
611  Emma Persson  2002  BC8802  POSEIDON    25m  44.78 
803  Alva Törnros  2002  BT1402  VARBERG    25m  45.83 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Sophia Stickel  2001  AY8601  KUNGSBACKA    25m  42.16 
780  Maja Hedström  2001  AI0201  VARBERG    25m  41.40 
772  Thea Carlsson  2002  AM9402  VARBERG    25m  41.34 
693  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  41.25 
746  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    50m  40.88 
442  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  40.96 
513  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    50m  41.33 
739  Malin Pålsson  2002  AO6402  SK TRITON    50m  41.38 
791  Moa Martinsson  2002  BT8202  VARBERG    25m  42.08 
683  Kinga Szczesniak  2001  AL5801  SK STIMMET    25m  42.54 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
479  Josephine Ålenius  2002  AY2402  SK LAXEN    25m  40.54 
847  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  40.41 
946  Julia Frederiksen  2001  AD4801  TRELLEBORG    25m  39.98 
769  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  39.83 
215  Ellen Rosdahl  2002  AO0802  HS    25m  39.62 
808  Kajsa Berglind  2001  BV2201  VELLINGE-N    25m  39.79 
862  Olivia Hedenfalk  2002  AX7802  VÄXJÖ SS    25m  39.83 
756  Clara Aronsson  2002  AE4202  TYRINGE SS    25m  40.16 
55  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    25m  40.45 
46  Emmy Nordström  2002  AH4602  SS DELFIN    25m  40.70 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  39.49 
271  Tilda Johansson  2002  AE0802  HÖGANÄS SS    25m  38.89 
720  Felicia Jartelius  2001  AS6601  SK TRITON    25m  38.57 
155  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    50m  38.43 
335  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    25m  37.91 
413  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  38.40 
329  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  38.50 
37  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  38.78 
476  Julia Wollentz  2002  AO1202  SK LAXEN    25m  39.11 
184  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  39.50 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
959  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  37.84 
483  Matilda Torén  2001  AO1601  LIDKÖPING    25m  37.75 
673  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  37.61 
970  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  37.47 
534  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    25m  37.03 
843  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  37.09 
278  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  AV2401  HÖGANÄS SS    25m  37.54 
500  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    25m  37.65 
675  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SK STIMMET    25m  37.76 
571  Enya Holgersson  2002  AG0402  OSBY SS    25m  37.91 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
332  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  36.77 
581  Andrea Prai  2001  AI3201  OSBY SS    25m  36.65 
158  Sara Kjellnäs  2002  AO6602  HS    25m  35.90 
580  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    25m  35.84 
Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  35.01 
99  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    50m  35.05 
202  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  35.84 
767  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  36.60 
597  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  36.75 
654  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  36.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  03 april 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  14:05 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner