2020-04-01   04:35:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 54
Heatlista 
 
  Tävling  Öresund Meeting 2016    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  19:43   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
 
Gren 54, 50m Frisim Po. 14-15år  Finaler (7) 
2013: Mika Persson, Höganäs Simsällskap, 24.08 
2014: Hampus Svensson, Landskrona Simsällskap, 24.89 
2015: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 24.58 
 
Beräknad start 10:31 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
342  Carl Erlandsson  2001  AV5701  KUNGSBACKA    25m  33.83 
615  Johan Rauer  2002  AO9902  POSEIDON    25m  33.54 
358  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    25m  32.44 
626  David Elfvin  2002  AI2102  SK RAN    25m  33.23 
682  Linus Svensson  2002  AT9902  SK STIMMET    25m  33.75 
613  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    25m  33.88 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
519  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  32.23 
141  Joel Härstedt  2001  AU6301  HS    25m  32.10 
406  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  31.59 
305  Isak Axelsson  2002  AD6502  KARLSKRONA    25m  31.49 
861  Gustav Hammarstedt  2002  AL1302  VÄXJÖ SS    25m  31.24 
524  Joakim Granath  2001  AT9301  MKK    25m  31.36 
633  Behar Luani  2001  AN4501  SK RAN    25m  31.57 
912  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  31.90 
285  Viggo Winberg  2002  AK8502  HÖGANÄS SS    25m  32.17 
369  Sebastian Svensson  2001  AU3101  KUNGSBACKA    25m  32.34 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  31.07 
868  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  30.60 
464  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  30.53 
605  Simon Mattiasson Nazar  2002  AO7702  POSEIDON    25m  30.41 
556  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  30.20 
838  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  30.38 
472  Isak Vaide  2001  AN0901  SK LAXEN    25m  30.51 
310  Erik Kromnow  2001  AL9701  KARLSKRONA    25m  30.58 
422  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  30.91 
644  Douglas Thulin Ahlström  2001  AQ0901  SK RAN    25m  31.21 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Albert Ingelsson  2001  AR5901  HS    25m  30.10 
118  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    25m  30.02 
172  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    25m  29.92 
518  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    25m  29.37 
771  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  29.32 
377  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  29.32 
728  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  29.42 
599  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  29.94 
687  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  30.05 
348  Pontus Hake  2001  AS8501  KUNGSBACKA    25m  30.14 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
391  Oliver Larsson  2001  AU1301  LANDSKRONA    50m  29.14 
603  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  28.96 
502  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  28.91 
133  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  28.44 
662  Jakob Börjesson  2001  AG9901  SJÖBO SS    25m  28.25 
495  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m  28.34 
313  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    25m  28.60 
221  David Sandström  2002  AN5102  HS    25m  28.93 
680  David Schuldt  2002  AF5902  SK STIMMET    25m  28.97 
559  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  29.29 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
420  Ludwig Bjärudd  2001  AQ3901  SK LAXEN    25m  27.90 
719  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    25m  27.77 
874  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  27.54 
589  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    25m  27.52 
306  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  27.18 
122  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  27.43 
989  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  27.52 
125  Alessio Giambalvo  2001  AR4701  HS    25m  27.61 
233  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    25m  27.78 
Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  28.04 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Lukas Mirsch  2001  AJ8901  HS    25m  27.07 
564  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    25m  27.01 
482  Malte Lundgren  2002  AC5302  LIDKÖPING    25m  26.79 
256  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    25m  26.64 
260  Victor Åberg  2001  AH2501  HS    25m  26.32 
747  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    25m  26.39 
47  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  26.74 
35  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  26.81 
530  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  27.02 
53  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  27.11 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  19:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner