2020-04-03   01:16:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 40
Heatlista 
 
  Tävling  Öresund Meeting 2016    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  13:05   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Po. 12-13år  Finaler (6) 
2013: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 29.98 
2014: Klaudius Schreck, Simklubben Neptun, 29.11 
2015: Dennie Halilovic, Simklubben Sydsim, 30.11 
 
Beräknad start 18:33 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
703  Love Offrell  2004  AG1104  SK SYDSIM    25m  42.75 
59  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    50m  42.31 
127  Leo Gränse  2004  AG0904  HS    25m  41.67 
793  Teo Mravac  2004  AC8504  VARBERG    50m  41.37 
196  Kasper Nygren  2004  AN5304  HS    25m  40.79 
569  Mattis Engström  2003  AC6703  OSBY SS    25m  41.03 
826  Eddie Nilsson  2003  AK3103  VELLINGE-N    25m  41.54 
30  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  42.16 
408  Viggo Thomsen  2004  AE4904  LANDSKRONA    25m  42.61 
585  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  43.16 

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Hannes Wikström  2003  AD0303  HÄRNÖSAND    25m  40.53 
340  Fredrik Ekholm  2004  AN2904  KUNGSBACKA    25m  40.41 
429  Nils Gröndahl  2004  AH7304  SK LAXEN    25m  40.34 
923  Stig Greiner  2003  AM0703  SIM ENGELH    25m  39.37 
465  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  39.08 
113  Kalle Edelhamre  2003  AI3303  HS    25m  39.24 
455  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  39.72 
740  Markus Qvarfordh  2004  AA8904  SK TRITON    25m  40.40 
965  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  40.43 
444  Aleksa Kovijanic  2003  AH4903  SK LAXEN    25m  40.59 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
958  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  38.71 
858  Alvin Eriksson  2003  AQ3703  VÄXJÖ SS    25m  38.62 
287  Vincent Hua  2004  AS2704  HÖÖRS SS    25m  38.52 
41  Vincent Möller  2003  AB2103  SS DELFIN    25m  38.35 
733  David Olofsson  2004  AJ9104  SK TRITON    25m  38.23 
148  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    25m  38.33 
44  Douglas Nilsson  2003  AB3103  SS DELFIN    25m  38.45 
810  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  38.62 
759  Isak Christiansson  2003  AC2903  TYRINGE SS    25m  38.62 
916  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    25m  39.00 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Viktor Wiberg  2003  AR3503  HS    25m  37.74 
452  Lucas Nilsson  2003  AM2703  SK LAXEN    25m  37.54 
105  Filip Cederholm  2003  AI0303  HS    25m  36.82 
917  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  36.18 
694  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  35.90 
538  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  35.90 
669  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  36.48 
316  William Svensson  2003  AB9103  KARLSKRONA    25m  37.00 
26  Simon Rytter Eliasen  2003  0319AE  HOLBÆK    25m  37.67 
598  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  37.93 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
288  Anthon Huasson  2004  AO2304  HÖÖRS SS    25m  35.54 
813  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  35.41 
487  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    25m  35.26 
503  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    25m  34.47 
717  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  33.64 
181  William Lundblad  2004  AC9904  HS    25m  34.22 
557  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  34.51 
424  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  35.27 
398  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  35.46 
705  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  35.74 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    25m  32.59 
616  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  32.17 
520  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  31.09 
304  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  30.39 
648  William Bevréus  2003  AA5703  S 71    25m  29.74 
238  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    25m  29.96 
837  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  30.74 
440  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  32.03 
617  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  32.47 
471  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  32.72 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  13:05 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner