2020-02-20   21:45:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:22   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Beräknad start 15:58 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
96  Bouwe Ackema  1998  AY6598  KARLSTAD    25m   
103  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  3:07.72 
60  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  3:09.93 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  3:04.50 
43  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    25m  3:00.39 
83  Noel Hodberg  2002  AS7302  KARLSKO SF    25m  2:48.88 
Emil Kristiansson  2003  AA9703  ARVIKA SS    50m  2:49.07 
178  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  3:04.11 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  2:45.79 
65  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  2:41.56 
187  Eric Malmquist  2003  AC1703  STRÄNGNÄS    25m  2:40.96 
35  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  2:41.48 
112  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    50m  2:42.85 
Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  2:46.10 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  2:39.15 
110  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  2:37.22 
Emil Lundgren  2000  AI4500  ARVIKA SS    25m  2:31.68 
177  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  2:35.97 
116  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  2:38.68 
120  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    50m  2:39.37 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Vilhelm Lovén  1999  AP4999  KARLSTAD    50m  2:29.78 
108  Uros Jovancic  2000  AS3300  KARLSTAD    25m  2:24.82 
78  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  2:23.29 
107  Milos Jovancic  2002  AH1302  KARLSTAD    25m  2:24.49 
157  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  2:26.19 
139  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  2:30.11 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  2:16.87 
10  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  2:14.83 
193  Gustav Ekesten  1998  AJ4398  SK ENA    25m  2:12.05 
147  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  2:14.72 
31  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  2:15.36 
156  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  2:19.04 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner