2020-02-20   22:55:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer  Finaler (17) 
Beräknad start 16:30 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
148  Sandra Metzsch  1999  BS7699  ÖSA    25m   
125  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m   
124  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
48  Tove Karlberg  2003  BP1203  ESKILSTUNA    25m   
196  Alma Forsman  2007  AG7807  KÖPINGS SS    25m   
121  Emilia Dahlström  2006  AR2806  KÖPINGS SS    25m   
126  Maja Pettersson  2004  AS0404  KÖPINGS SS    25m   
               

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Cornelia Johansson  2004  BC4804  ESKILSTUNA    25m  1:04.59 
164  Ebba Larsson  2003  BO3603  HK SIM    25m  1:00.16 
15  Olivia Budden  2007  AA3207  SK ENA    25m  58.67 
87  Thea Lekberg  2004  AR0404  KARLSKO SF    25m  59.76 
18  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  1:00.19 
16  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  1:08.45 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    25m  55.76 
49  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  54.96 
51  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  53.84 
34  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  54.51 
54  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  55.66 
58  Linnéa Magnusson  2005  AH1405  ESKILSTUNA    25m  58.08 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Emilia Larsson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m  52.05 
160  Majja Brattström  2004  AR8804  HK SIM    25m  51.60 
21  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  51.00 
195  Stella Verner  2003  AF6403  ESKILSTUNA    25m  51.13 
145  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  51.76 
168  Wilma Pettersson  2004  BD4804  HK SIM    25m  52.79 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Vilma Duelien  2004  BF4604  KARLSTAD    25m  50.69 
176  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  49.78 
190  Emilia Tshibanda  2004  AL2404  STRÄNGNÄS    25m  49.32 
174  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  49.60 
165  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  50.43 
61  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  50.97 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Elin Peistorpet  2004  AY0404  KARLSTAD    25m  48.56 
47  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  48.29 
115  Agnes Rönnquist  2004  BA7604  KARLSTAD    25m  48.19 
99  Clara Berner  2004  BA4204  KARLSTAD    25m  48.22 
152  Evelina Rydén  2000  BM2400  ÖSA    50m  48.50 
131  Sanna Elfgren  2002  BL5202  NYKÖPING    25m  49.13 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
93  Filippa Thyrman  2001  BU0601  KARLSKO SF    50m  48.10 
67  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  48.01 
98  Elvira Bergsten  2005  AO8605  KARLSTAD    25m  47.84 
52  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  47.95 
198  Moa Westerberg  2004  BB4204  STRÄNGNÄS    25m  48.10 
140  Terese Engström  1999  BF1899  ÖSA    25m  48.17 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  47.19 
90  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    25m  46.98 
175  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  46.70 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  46.90 
33  Emma Björk  2002  AZ0402  ESKILSTUNA    25m  47.06 
136  Ilse Renkema  2002  BB2602  NYKÖPING    25m  47.69 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  46.38 
154  Filippa Sjöholm Sundström  2003  BQ8203  ÖSA    25m  46.01 
80  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    25m  45.69 
27  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  45.72 
11  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  46.16 
119  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  46.67 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  45.61 
95  Signe Åberg  2000  BL7800  KARLSKO SF    50m  45.41 
197  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  44.41 
101  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  45.19 
79  Emilia Eerola  1999  BE1499  KARLSKO SF    25m  45.50 
144  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  45.65 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  44.03 
22  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  43.94 
72  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  43.61 
82  Linn Granlund  2001  AM3801  KARLSKO SF    25m  43.72 
132  Ebba Karnehov  2005  AF1405  NYKÖPING    25m  43.95 
166  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    50m  44.12 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    50m  43.58 
46  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  43.06 
186  My Lord  1999  AQ1699  STRÄNGNÄS    25m  42.89 
169  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  43.02 
184  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  43.10 
28  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  43.59 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  42.58 
17  Clara Eklund  2000  AV5800  SK ENA    25m  42.27 
94  Emma Waara  2000  AU2800  KARLSKO SF    25m  42.08 
161  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  42.17 
24  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  42.46 
56  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  42.61 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  42.04 
153  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    50m  41.97 
189  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    50m  41.71 
167  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    50m  41.82 
158  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  42.02 
146  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    25m  42.07 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  40.56 
53  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  39.86 
170  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  39.43 
55  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  39.83 
12  Anna Viinapuu  2000  AH8400  BÅLSTA SK    25m  40.51 
57  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  41.55 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  38.39 
155  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  37.99 
25  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  36.16 
Clara Hedling  2001  AP9201  ARVIKA SS    25m  37.96 
32  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  38.13 
181  Amanda Granlund  1999  AI9299  STRÄNGNÄS    25m  38.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner