2020-02-20   21:18:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Beräknad start 15:33 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
96  Bouwe Ackema  1998  AY6598  KARLSTAD    25m   
135  Sergej Potorochyn  2006  AI8306  NYKÖPING    25m   
133  Oskar Karnehov  2006  AI4306  NYKÖPING    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Eric Åhlén  2006  AA1506  ESKILSTUNA    25m  50.22 
130  Olle Thorsén  2006  AA6706  KÖPINGS SS    25m  49.68 
134  Ludvig Persson  2004  AD9304  NYKÖPING    25m  48.34 
35  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  48.59 
128  Gustav Thorsén  2004  AI4104  KÖPINGS SS    25m  49.74 
171  Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m  51.17 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  46.63 
188  Vigor Runemar-Ham  2004  AI8704  STRÄNGNÄS    25m  45.97 
60  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  45.07 
84  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  45.92 
103  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  46.09 
173  Lukas Jakobsson  2005  AA1705  BÅLSTA SK    25m  48.11 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
178  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  44.10 
141  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  42.35 
127  Axel Thorsén  2003  AH6503  KÖPINGS SS    25m  41.37 
179  Erik Ankarling  2004  AG4104  STRÄNGNÄS    25m  41.84 
83  Noel Hodberg  2002  AS7302  KARLSKO SF    25m  43.83 
42  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  44.65 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    50m  40.67 
Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  40.41 
65  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  39.36 
43  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    25m  39.89 
185  Max Lord  2004  AH1504  STRÄNGNÄS    25m  40.59 
110  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  41.19 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Uros Jovancic  2000  AS3300  KARLSTAD    25m  38.64 
26  Gustav Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  38.22 
89  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  37.19 
107  Milos Jovancic  2002  AH1302  KARLSTAD    25m  37.30 
120  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  38.38 
177  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  39.34 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    50m  36.73 
19  Olle Hansen  2001  AE9101  SK ENA    25m  35.54 
156  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    25m  34.39 
193  Gustav Ekesten  1998  AJ4398  SK ENA    25m  34.73 
112  Filip Myringby  2001  AS6901  KARLSTAD    25m  36.37 
157  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  36.84 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  34.13 
10  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  33.81 
78  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  32.49 
91  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  32.50 
109  Vilhelm Lovén  1999  AP4999  KARLSTAD    25m  33.87 
73  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    25m  34.15 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner