2020-02-20   22:00:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öppna Nationella Ålandssimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

8_S
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
88  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  25 m  1:03.25  1:03.25   
73  Voiko Oskar  2002  ÅSK  02A964  25 m  1:15.35  1:15.35   
72  Werdi Jesper  2001  ÅSK  01A888  50 m  1:18.94  1:18.94   
89  Wickström Linus  2003  DANDERYD  AK8303  25 m  1:19.71  1:19.71   
39  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  25 m  1:20.05  1:20.05   
10  Höglund Tim  1998  IFÅ  98B311  25 m  1:21.08  1:21.08   
35  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  25 m  1:22.14  1:22.14   
95  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:22.64  1:22.64   
32  Juven Janne  2001  ÅSK  01A319  25 m  1:24.73  1:24.73   
10  44  Leinonen Viktor  2001  ÅSK  01A341  25 m  1:27.44  1:27.44   
11  51  Meltovaara Frans  2000  ÅSK  00A771  25 m  1:28.55  1:28.55   
12  79  Arvidsson Oskar  2002  DANDERYD  AN5902  25 m  1:29.20  1:29.20   
13  63  Rouhiainen Leevi  2002  ÅSK  02A742  50 m  1:31.42  1:31.42   
14  11  Josefsson Max  2000  IFÅ  00B282  25 m  1:33.93  1:33.93   
15  80  Arvidsson Wilhelm  2005  DANDERYD  AC3705  25 m  1:34.91  1:34.91   
16  40  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  1:35.20  1:35.20   
17  77  Amilon Oscar  2002  DANDERYD  AH6102  25 m  1:36.27  1:36.27   
18  93  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  1:39.94  1:39.94   
19  87  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  1:41.90  1:41.90   
20  42  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  50 m  1:47.38  1:47.38   
21  70  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  50 m  1:49.94  1:49.94   
22  60  Puutio Aaro  2003  ÅSK  03A834  25 m  1:51.79  1:51.79   
23  Blomberg Elliot Hans Åke  2003  IFÅ  03A941  50 m  1:53.48  1:53.48   
24  45  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  1:57.87  1:57.87   
25  53  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  2:06.74  2:06.74   
26  62  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  2:11.23  2:11.23   
27  34  Kallio Jami Jesper  2004  ÅSK  04A613  50 m  2:16.71  2:16.71   
28  26  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  2:20.67  2:20.67   
29  47  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  2:26.68  2:26.68   
30  12  Kalvik Rasmus  2004  IFÅ  04A904  25 m       
31  17  Mattsson Alexander  2003  IFÅ  03A981  25 m       
32  48  Lundström Niklas  2004  ÅSK  04A795  25 m       
33  59  Pakomäki Lauri-pekka  2006  ÅSK  06A235  25 m       
34  64  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  25 m       
35  71  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 september 2015 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  20:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner