2020-02-17   06:11:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öppna Nationella Ålandssimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

7_S
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Original  Anmtid  Status 










 
Ek Jenny  1999  IFÅ  99A441  25 m  1:12.33  1:12.33   
Ek Fanny  1999  IFÅ  99A442  25 m  1:13.44  1:13.44   
94  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:15.80  1:15.80   
92  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:16.48  1:16.48   
Donning Stella  2002  IFÅ  02A983  25 m  1:20.45  1:20.45   
82  Bhat Manjiri  2000  DANDERYD  AI4600  50 m  1:20.62  1:20.62   
56  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  1:20.68  1:20.68   
38  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:22.56  1:22.56   
96  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:22.57  1:22.57   
10  57  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  1:22.81  1:22.81   
11  30  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  50 m  1:24.99  1:24.99   
12  91  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  1:26.05  1:26.05   
13  22  Woivalin Ellen  2001  IFÅ  01B291  50 m  1:28.32  1:28.32   
14  16  Marcus Emma  2002  IFÅ  02A820  25 m  1:29.37  1:29.37   
15  31  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  1:30.12  1:30.12   
16  49  Meltovaara Fanny  2003  ÅSK  03A083  50 m  1:30.59  1:30.59   
17  68  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m  1:32.41  1:32.41   
18  55  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  50 m  1:32.53  1:32.53   
19  61  Rantala Aino  2004  ÅSK  04A204  50 m  1:33.32  1:33.32   
20  46  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  1:37.75  1:37.75   
21  66  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  1:38.24  1:38.24   
22  43  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  1:39.10  1:39.10   
23  18  Melin Ellen  2002  IFÅ  02A853  25 m  1:40.43  1:40.43   
24  41  Kurkela Oona-julianna  2005  ÅSK  05A215  50 m  1:44.93  1:44.93   
25  27  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  50 m  1:47.87  1:47.87   
26  37  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  1:48.11  1:48.11   
27  Duns Rebecca  2003  IFÅ  03A914  25 m  1:49.36  1:49.36   
28  36  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  50 m  1:49.44  1:49.44   
29  28  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  50 m  1:51.07  1:51.07   
30  67  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  1:52.29  1:52.29   
31  Flinck Isabelle  2003  IFÅ  03A932  25 m  1:57.51  1:57.51   
32  33  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  2:02.65  2:02.65   
33  19  Måtar Emelie  2004  IFÅ  04A787  25 m  2:03.90  2:03.90   
34  29  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  2:10.19  2:10.19   
35  65  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  2:13.35  2:13.35   
36  54  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  50 m  2:13.50  2:13.50   
37  69  Turpeinen Wilma  2006  ÅSK  06A089  50 m  2:17.13  2:17.13   
38  58  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  2:22.22  2:22.22   
39  Flöjt Céline  2005  IFÅ  05A453  25 m       
40  14  Karlsson Isabella  2005  IFÅ  05A398  25 m       
41  50  Meltovaara Fia  2006  ÅSK  06A274  25 m       
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  27 september 2015 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  20:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner