2020-04-01   03:36:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öppna Nationella Ålandssimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Ålandssimmet    Utskriftsdatum  01 oktober 2015   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  22:24   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 oktober 2015         
 
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
               
               
Fia Meltovaara  2006  06A274  ÅSK    25m     
Céline Flöjt  2005  05A453  IFÅ    25m     
Isabella Karlsson  2005  05A398  IFÅ    25m     
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
               
Wilma Turpeinen  2006  06A089  ÅSK    50m  2:17.13  2:17.13 
Sonila Selimi  2005  05A278  ÅSK    50m  2:13.35  2:13.35 
Emelie Måtar  2004  04A787  IFÅ    25m  2:03.90  2:03.90 
Kristina Grimbaum  2005  05A266  ÅSK    50m  2:10.19  2:10.19 
Emma Nieminen  2005  05A269  ÅSK    50m  2:13.50  2:13.50 
Emilia Pakkanen  2006  06A115  ÅSK    50m  2:22.22  2:22.22 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Isabelle Flinck  2003  03A932  IFÅ    25m  1:57.51  1:57.51 
Maura Bergström  2005  05A338  ÅSK    50m  1:51.07  1:51.07 
Rebecca Duns  2003  03A914  IFÅ    25m  1:49.36  1:49.36 
Ilona Arvilommi  2003  03A595  ÅSK    50m  1:47.87  1:47.87 
Minttu Kiili  2005  05A306  ÅSK    50m  1:48.11  1:48.11 
Kukka Kangas  2005  05A254  ÅSK    50m  1:49.44  1:49.44 
Ella Suominen  2005  05A308  ÅSK    50m  1:52.29  1:52.29 
Ellen Kaituri  2006  06A086  ÅSK    50m  2:02.65  2:02.65 

 
Heat 4 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Ellen Melin  2002  02A853  IFÅ    25m  1:40.43  1:40.43 
Oona Sirkiä  2004  04A596  ÅSK    50m  1:38.24  1:38.24 
Aino Rantala  2004  04A204  ÅSK    50m  1:33.32  1:33.32 
Heinä Tanskanen  2003  03A829  ÅSK    25m  1:32.41  1:32.41 
Ella Nihtilä  2004  04A237  ÅSK    50m  1:32.53  1:32.53 
Manja Lindell  2004  04A084  ÅSK    25m  1:37.75  1:37.75 
My Laverman  2004  04A557  ÅSK    50m  1:39.10  1:39.10 
Oona-julianna Kurkela  2005  05A215  ÅSK    50m  1:44.93  1:44.93 

 
Heat 5 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Hilda Helo  2003  03A483  ÅSK    50m  1:30.12  1:30.12 
Ellen Woivalin  2001  01B291  IFÅ    50m  1:28.32  1:28.32 
Iris Hanski  2003  03A234  ÅSK    50m  1:24.99  1:24.99 
Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:22.57  1:22.57 
Maija Nurmi  2003  03A461  ÅSK    25m  1:22.81  1:22.81 
Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  1:26.05  1:26.05 
Emma Marcus  2002  02A820  IFÅ    25m  1:29.37  1:29.37 
Fanny Meltovaara  2003  03A083  ÅSK    50m  1:30.59  1:30.59 

 
Heat 6 (6) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Kerttu Nurmi  2003  03A462  ÅSK    25m  1:20.68  1:20.68 
Stella Donning  2002  02A983  IFÅ    25m  1:20.45  1:20.45 
Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:15.80  1:15.80 
Jenny Ek  1999  99A441  IFÅ    25m  1:12.33  1:12.33 
Fanny Ek  1999  99A442  IFÅ    25m  1:13.44  1:13.44 
Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:16.48  1:16.48 
Manjiri Bhat  2000  AI4600  DANDERYD    50m  1:20.62  1:20.62 
Siiri Konkka  2004  04A103  ÅSK    25m  1:22.56  1:22.56 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2015 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  22:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner