2020-02-20   13:44:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 10:41 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
15  Ida Juul Grønning  2004  0418AC  OSK    25m  1:38.78 
226  Eva Hjort  2004  0452AE  SKOVBAKKEN    25m  1:32.05 
126  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  1:31.53 
223  Sia Aagaard  2004  0434AB  SKOVBAKKEN    25m  1:32.01 
246  Anne Sofie Nørtoft  2004  0408AP  KOLDING    25m  1:32.31 
215  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  LYSENG    25m  1:38.92 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    25m  1:31.07 
160  Camilla Angaard Nielsen  2003  0386AJ  ODDER    25m  1:26.63 
111  Maibritt Christensen  2003  0354AJ  SMUT    25m  1:25.21 
82  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  TST    25m  1:24.70 
273  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  PINGVINEN    25m  1:25.10 
90  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  1:26.18 
32  Amalie Henriksen  2005    HORSENS    25m  1:30.49 
99  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  1:31.25 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Line Lyskjær  2003  0324AO  SILKEBORG    25m  1:23.37 
122  Sarah Bundgaard  2003  0312AY  VIBORG    25m  1:21.66 
13  Alma Burgaard  2003  0332AA  OSK    25m  1:20.01 
177  Cecilie Christiansen  2003  0338AR  HOLSTEBRO    25m  1:18.56 
35  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    25m  1:19.30 
87  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  1:21.25 
121  Amalie Kanstrup  2003  0326AM  VIBORG    25m  1:23.18 
231  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    25m  1:24.15 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2004-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  AARS    25m  1:27.29 
137  Sarah Carugati  2004  0466AG  AGF    25m  1:24.93 
203  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  1:19.65 
240  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    25m  1:18.32 
70  Svava Kj. Gregersen  2004  0426AC  TRITON V    25m  1:18.88 
196  Amalie Staghøj Andersen  2004  0466AK  ESBJERG    25m  1:23.62 
142  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AGF    25m  1:25.19 
224  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m  1:28.97 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Cecilie Davidsen  2003  0312AI  TRITON V    25m  1:18.17 
My Phuong Bui  2003  0322AS  OSLF    25m  1:16.45 
37  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    25m  1:15.32 
265  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  1:08.88 
68  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  0382AJ  TRITON V    25m  1:12.73 
123  Josefine Heuer  2003  0386AM  VIBORG    25m  1:15.59 
105  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    25m  1:17.03 
75  Andrea Schulz Mikkelsen  2003  0382AH  TRITON V    25m  1:18.42 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark