2020-02-20   13:29:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 10:13 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
77  Kim Doan Nguyen  2003  0381AH  TRITON V    25m  1:31.07 
209  Tobias Svenningsen  2003  0333AI  ESBJERG    25m  1:27.13 
76  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  0499AC  TRITON V    25m  1:27.78 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
31  Theis Dalgaard  2004  0455AG  HORSENS    25m  1:25.48 
216  Andreas Jørgensen  2003  0305AH  LYSENG    25m  1:24.66 
250  Victor Abel Brandi  2003  0311AN  AALBORG    25m  1:24.52 
264  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  1:24.58 
116  Alfred Feldskov  2003  0315AK  SVENDBORG    25m  1:25.33 
80  Sune Schaarup  2003  0359AG  TRITON V    25m  1:27.10 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Paw Jensby Madsen  2002  0233AI  THISTED    25m  1:24.24 
16  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  OSK    25m  1:23.62 
205  Jonas Krammer Knudsen  2003  0345AF  ESBJERG    25m  1:23.23 
34  Mathias H. Johannesen  2004  0421AB  HORSENS    25m  1:23.06 
151  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    25m  1:23.17 
180  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  1:23.45 
193  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  1:23.76 
150  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    25m  1:24.44 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  1:22.90 
18  Mathias Munch Pedersen  2003  0347AI  OSK    25m  1:22.75 
275  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    25m  1:22.44 
124  Mads Peter Hansen  2004    VIBORG    25m  1:21.88 
96  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  AARS    25m  1:22.31 
230  Julius Agerbo Modin  2003  0313AC  SKOVBAKKEN    25m  1:22.51 
95  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  AARS    25m  1:22.87 
86  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  1:22.94 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    25m  1:21.75 
154  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  1:20.91 
167  Mads Iversen  2004  0491AG  TEMPO    25m  1:20.82 
64  Jacob Christensen  2002  0265AG  TRITON V    25m  1:20.53 
229  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  1:20.61 
33  Christian Johannesen  2003  0343AH  HORSENS    25m  1:20.87 
222  William Sloth  2003  0367AJ  LYSENG    25m  1:21.14 
128  Thor Brunsgaard  2003  0383AP  ST-NEPTUN    25m  1:21.80 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    25m  1:20.35 
278  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    25m  1:20.24 
43  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  1:19.41 
198  Tobias Boström  2002  0295AG  ESBJERG    25m  1:19.16 
170  Benjamin Friis  2002  0267AI  HSK    25m  1:19.24 
251  Christopher Z. Christense  2003  0393AG  AALBORG    25m  1:19.58 
208  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    25m  1:20.27 
66  Daniel Damsbo  2003  0397AH  TRITON V    25m  1:20.38 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Lauritz Baad Ellekjær  2003  0323AG  TRITON V    25m  1:18.41 
174  Mads Stamholt  2003  0353AM  HSK    25m  1:18.22 
232  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  SKOVBAKKEN    25m  1:18.02 
45  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m  1:17.24 
171  Asbjørn Guldager  2002  0227AI  HSK    25m  1:17.93 
202  Emil Frydenholm  2002  0235AG  ESBJERG    25m  1:18.20 
144  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  0317AD  AGF    25m  1:18.26 
Victor Nygaard  2003  0361AH  OSLF    25m  1:18.90 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  1:16.79 
284  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  0283AL  TRITON V    25m  1:16.38 
145  Christian Ottosen  2002  0261AC  AGF    25m  1:15.80 
102  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  SØNDERBORG    25m  1:14.90 
192  Mingus Okkerholm  2002  0201AQ  NYBORG    25m  1:15.26 
26  William Vig Stærmose  2002  0263AA  FREM    25m  1:15.98 
11  Emil Jøhnk Tramm  2002  0223AA  OSK    25m  1:16.55 
184  Mads Mazur Pedersen  2002  0203AG  HOLSTEBRO    25m  1:16.85 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Joshua Dannevang  2002  0223AN  KOLDING    25m  1:14.85 
227  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    25m  1:14.78 
247  William Ohrt  2002  0271AC  KOLDING    25m  1:14.59 
27  Jakob Tietgen  2002  0245AD  FREM    25m  1:13.62 
139  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    25m  1:14.46 
258  Ruben C. Nørgaard  2002  0225AF  AALBORG    25m  1:14.61 
225  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    25m  1:14.83 
Magnus Dolleris Schroll  2002  0217AM  OSK    25m  1:14.87 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2003-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  1:17.04 
189  Christian Kornum  2003  0323AH  SØHESTEN    25m  1:16.24 
182  Mathias Lindberg Laursen  2003  0359AJ  HOLSTEBRO    25m  1:13.98 
204  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  1:11.41 
165  Malthe Elkjær  2003  0367AF  TEMPO    25m  1:12.04 
279  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  IKAST    25m  1:15.90 
114  Nikolai Sander  2003  0371AF  SMUT    25m  1:16.96 
218  Frederik Lindholm  2004  0451AC  LYSENG    25m  1:17.47 

 
Heat 11 (11) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    25m  1:13.32 
213  Joachim Hjertmann  2002  0215AK  LYSENG    25m  1:12.07 
101  Simon Perzynski  2002  0289AG  SØNDERBORG    25m  1:10.00 
254  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    25m  1:06.41 
10  Gustav Stahl  2002  0245AM  OSK    25m  1:08.62 
117  Anders Bredal Storgaard  2002  0227AD  SVENDBORG    25m  1:10.71 
38  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    25m  1:13.14 
199  Esben F. Buchwaldt  2002  0227AG  ESBJERG    25m  1:13.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark