2020-02-20   13:48:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 10:55 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
163  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  1:23.79 
214  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  LYSENG    25m  1:20.65 
245  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    25m  1:21.98 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Amalie Henriksen  2005    HORSENS    25m  1:20.02 
168  Sophia Keren-Klaris  2004  0428AF  TEMPO    25m  1:19.51 
153  Line Vestergaard Hansen  2003  0334AR  RINGE    25m  1:16.11 
127  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  1:15.27 
73  Ea Pakula Jepsen  2003  0314AM  TRITON V    25m  1:15.35 
252  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    25m  1:16.89 
149  Signe Thomsen  2004  0444AB  AGF    25m  1:19.79 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Helga Bak  2004  0494AA  NYBORG    25m  1:14.36 
212  Martha Bjerg  2004  0454AK  LYSENG    25m  1:14.24 
17  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  OSK    25m  1:13.61 
276  Asta Buur Ovesen  2004  0442AJ  HERNING    25m  1:13.32 
196  Amalie Staghøj Andersen  2004  0466AK  ESBJERG    25m  1:13.51 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  OSLF    25m  1:14.13 
129  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  ST-NEPTUN    25m  1:14.24 
166  Mia Hvarre  2004  0498AH  TEMPO    25m  1:14.78 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  1:12.06 
78  Mille Trier Pedersen  2003  0386AI  TRITON V    25m  1:11.97 
273  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  PINGVINEN    25m  1:11.89 
112  Signe Thomsen  2003  0304AS  SMUT    25m  1:11.48 
65  Ella Christiansen  2003  0366AK  TRITON V    25m  1:11.63 
282  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  IKAST    25m  1:11.91 
203  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  1:11.98 
82  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  TST    25m  1:12.60 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Marie Egeskjold Bruun  2003  0324AN  TRITON V    25m  1:11.43 
98  Anna Tvørfoss Nielsen  2003  0334AO  NORD    25m  1:10.39 
35  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    25m  1:09.95 
148  Naya Høgholt Sejr  2003  0352AF  AGF    25m  1:08.85 
13  Alma Burgaard  2003  0332AA  OSK    25m  1:09.40 
122  Sarah Bundgaard  2003  0312AY  VIBORG    25m  1:10.10 
90  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  1:10.56 
158  Cecilie Lauridsen  2003  0354AB  ODDER    25m  1:11.47 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Christine Krogh  2003  0376AH  OSLF    25m  1:08.73 
231  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    25m  1:08.08 
177  Cecilie Christiansen  2003  0338AR  HOLSTEBRO    25m  1:07.20 
37  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    25m  1:06.72 
36  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  1:06.87 
181  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    25m  1:07.89 
197  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  1:08.18 
152  Caroline Broholm  2003  0338AA  RINGE    25m  1:08.84 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2004-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  TRITON V    25m  1:11.51 
242  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  1:10.54 
256  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    25m  1:09.41 
70  Svava Kj. Gregersen  2004  0426AC  TRITON V    25m  1:08.12 
240  Cille Christensen  2004  0434AE  KOLDING    25m  1:09.35 
173  Nele Schulze  2004  0492AH  HSK    25m  1:09.82 
142  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AGF    25m  1:10.93 
137  Sarah Carugati  2004  0466AG  AGF    25m  1:11.60 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  1:06.06 
105  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    25m  1:05.09 
265  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    25m  1:04.27 
68  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  0382AJ  TRITON V    25m  1:03.72 
277  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HERNING    25m  1:04.08 
79  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  TRITON V    25m  1:04.42 
My Phuong Bui  2003  0322AS  OSLF    25m  1:05.71 
75  Andrea Schulz Mikkelsen  2003  0382AH  TRITON V    25m  1:06.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark