2020-02-20   13:35:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  12 december 2015   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 december 2015         
 
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 10:48 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Sarah Larsen  2004  0474AJ  LYSENG    25m  3:46.05 
226  Eva Hjort  2004  0452AE  SKOVBAKKEN    25m  3:27.58 
228  Solvej Kofoed Lund  2003  0384AF  SKOVBAKKEN    25m  3:26.60 
48  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  3:24.86 
201  Søs Freund  2004  0454AG  ESBJERG    25m  3:24.99 
104  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  3:27.47 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  OSLF    25m  3:29.69 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Cathrine Birkebæk  2004  0478AG  AGF    25m  3:21.35 
25  Jenny Cao  2003  0372BB  FREM    25m  3:19.22 
65  Ella Christiansen  2003  0366AK  TRITON V    25m  3:18.38 
113  Freja Romanski  2003  0308AI  SMUT    25m  3:17.25 
42  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    25m  3:17.93 
283  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    25m  3:18.72 
138  Ane Kirstine Granild  2004  0412AP  AGF    25m  3:20.51 
210  Victoria Underbjerg  2004  0448AK  ESBJERG    25m  3:24.65 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Emilie Johanna Bülow  2003  0386AK  TRITON V    25m  3:09.32 
120  Rebecca E. Jakobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  3:06.23 
239  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  3:05.59 
221  Anne Katrine Ryhammer  2003  0382AQ  LYSENG    25m  3:04.19 
219  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  LYSENG    25m  3:04.37 
35  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    25m  3:05.68 
Christine Krogh  2003  0376AH  OSLF    25m  3:06.38 
121  Amalie Kanstrup  2003  0326AM  VIBORG    25m  3:10.42 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2004-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Fenja Romanski  2005  0598AH  SMUT    25m  3:16.56 
267  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  3:14.63 
173  Nele Schulze  2004  0492AH  HSK    25m  3:10.71 
191  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  3:07.73 
242  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  3:09.97 
130  Mathilde Møller  2004  0438AD  ST-NEPTUN    25m  3:13.01 
224  Laura Marie Dige  2004  0404AE  SKOVBAKKEN    25m  3:15.08 
93  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  AARS    25m  3:18.32 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  3:00.54 
197  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    25m  2:59.89 
259  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    25m  2:56.21 
277  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HERNING    25m  2:53.75 
72  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  TRITON V    25m  2:55.43 
79  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  TRITON V    25m  2:59.00 
238  Laura Fogh  2003  0352AI  HEI    25m  3:00.49 
178  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  HOLSTEBRO    25m  3:01.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  12 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark