2020-02-20   13:46:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
55  Esv Awesome  2003  ESV    25 m  1:59.20   
195  Esbjerg Piger  2003  ESBJERG    25 m  2:04.00   
271  As Piger 1  2003  AALBORG    25 m  2:04.04   
29  Horsens Piger 3  2003  HORSENS    25 m  2:04.47   
118  Vs Piger  2003  VIBORG    25 m  2:05.94   
133  Agf Piger 1  2003  AGF    25 m  2:07.45   
23  Sto Powerpuf Piger  2003  STO    25 m  2:08.07   
235  Aarhus Swim Piger 1  2003  AAS    25 m  2:10.92   
244  Kolding Piger Kolding  2004  KOLDING    25 m  2:11.90   
10  156  Odder Piger  2003  ODDER    25 m  2:12.50   
11  57  Esv Besties  2003  ESV    25 m  2:12.70   
12  185  Hsc Micro Monstars  2003  HOLSTEBRO    25 m  2:13.38   
13  134  Agf Piger 2  2003  AGF    25 m  2:15.51   
14  59  Esv Goodies  2003  ESV    25 m  2:16.10   
15  236  Aarhus Swim Piger 2  2003  AAS    25 m  2:16.72   
16  272  As Piger 2  2003  AALBORG    25 m  2:18.39   
17  51  Silkeborg Piger  2003  SILKEBORG    25 m  2:19.07   
18  30  Horsens Piger 4  2003  HORSENS    25 m  2:19.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
2_S
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
28  Horsens Drenge 3  2003  HORSENS    25 m  1:50.87   
131  Agf Drenge 1  2002  AGF    25 m  1:54.77   
186  Hsc Micro Monstars  2002  HOLSTEBRO    25 m  1:56.54   
19  Sto Sharks  2002  STO    25 m  1:56.60   
233  Aarhus Swim Drenge 1  2002  AAS    25 m  1:58.04   
194  Esbjerg Drenge  2002  ESBJERG    25 m  1:58.70   
56  Esv Awesome  2002  ESV    25 m  2:00.10   
270  As Drenge 1  2002  AALBORG    25 m  2:02.34   
175  Hsk Drenge  2002  HSK    25 m  2:02.80   
10  84  Thisted Drenge  2002  THISTED    25 m  2:04.06   
11  132  Agf Drenge 2  2002  AGF    25 m  2:04.50   
12  115  Svendborg  2002  SVENDBORG    25 m  2:05.19   
13  155  Odder Drenge  2002  ODDER    25 m  2:06.50   
14  58  Esv Besties  2002  ESV    25 m  2:07.10   
15  24  Sto Superboyz  2002  STO    25 m  2:07.42   
16  50  Silkeborg Drenge  2002  SILKEBORG    25 m  2:07.65   
17  234  Aarhus Swim Drenge 2  2002  AAS    25 m  2:09.05   
18  60  Esv Goodies  2002  ESV    25 m  2:20.30   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
3_S
Løb 3, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  4:47.07   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  4:51.86   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  5:03.13   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  5:06.05   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  5:08.64   
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  5:10.62   
242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  5:11.37   
70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  5:11.75   
256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  5:12.22   
10  148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  5:12.94   
11  36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  5:13.06   
12  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  5:13.07   
13  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  5:18.51   
14  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  5:19.73   
15  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  5:22.02   
16  72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  5:23.72   
17  62  Bruun Marie Egeskjold  2003  TRITON V  0324AN  25 m  5:25.41   
18  181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  5:25.61   
19  100  Johannsen Emma Lundorff  2003  SØNDERBORG  0368AS  25 m  5:28.15   
20  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  5:28.21   
21  49  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  5:30.65   
22  63  Bülow Emilie Johanna  2003  TRITON V  0386AK  25 m  5:33.16   
23  220  Mols Katrine  2003  LYSENG  0326AP  25 m  5:34.24   
24  73  Jepsen Ea Pakula  2003  TRITON V  0314AM  25 m  5:35.13   
25  78  Pedersen Mille Trier  2003  TRITON V  0386AI  25 m  5:35.31   
26  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  5:36.38   
27  212  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  5:39.40   
28  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  5:41.85   
29  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  5:49.64   
30  127  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  5:51.08   
31  210  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  25 m  5:53.23   
32  140  Hemmer-Hansen Lærke  2004  AGF  0488AH  25 m  5:54.87   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
4_S
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  4:24.54   
102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  4:32.49   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  4:40.06   
213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  4:43.97   
249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  4:44.95   
199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  4:45.27   
176  Cederstrxm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  25 m  4:51.98   
61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  4:52.85   
202  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  4:57.67   
10  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  4:58.64   
11  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  4:58.91  EFT 
12  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  4:59.08   
13  143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  5:00.96   
14  172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  5:02.57   
15  91  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  5:02.69   
16  225  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  5:02.81   
17  208  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  25 m  5:03.17   
18  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  5:05.23   
19  39  Andersen Hjalte  2002  OPNØR  0243AM  25 m  5:05.24   
20  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  5:06.76   
21  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  5:08.51   
22  107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  5:14.57   
23  47  Gystad Marius  2003  SILKEBORG  0313AK  25 m  5:14.72   
24  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  5:18.48   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
5_S
Løb 5, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  1:11.96   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  1:12.97   
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  1:13.15   
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  1:15.42   
177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:17.78   
Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:17.86   
37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:18.06   
152  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:18.18   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  1:18.72   
10  240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  1:18.99   
11  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:19.37   
12  203  Glargaard Christina M.  2004  ESBJERG  0428AC  25 m  1:19.56   
13  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  1:19.62   
14  142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  1:20.10   
15  274  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:20.33   
16  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  1:20.34   
17  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:20.55   
18  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  1:20.75   
19  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:21.20   
20  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:21.39   
21  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  1:21.73   
22  123  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  1:21.76   
23  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  1:21.80   
24  98  Nielsen Anna Tvørfoss  2003  NORD  0334AO  25 m  1:21.88   
25  269  Woroniecka Marta  2003  AALBORG  0376AP  25 m  1:22.01   
26  181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  1:22.11   
27  67  Davidsen Cecilie  2003  TRITON V  0312AI  25 m  1:22.20   
28  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  1:22.29   
29  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:22.74   
30  49  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  1:22.76   
31  113  Romanski Freja  2003  SMUT  0308AI  25 m  1:22.82   
32  239  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  1:22.86   
33  178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  1:22.88   
34  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  1:22.91   
35  160  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  1:23.10   
36  109  Philipsen Michelle  2003  SMUT  0352AU  25 m  1:23.58   
37  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  1:23.76   
38  93  Dyrman Nicoline  2004  AARS  0446AM  25 m  1:23.86   
39  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  1:23.87   
40  72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  1:23.93   
41  111  Christensen Maibritt  2003  SMUT  0354AJ  25 m  1:24.03   
42  267  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  1:24.08   
43  78  Pedersen Mille Trier  2003  TRITON V  0386AI  25 m  1:24.17   
44  161  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  1:24.28   
45  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  1:24.79   
46  87  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  1:24.92   
47  255  Iversen Matilde  2003  AALBORG  0316AX  25 m  1:25.18   
48  82  Borgensgaard Mia  2003  TST  0368AT  25 m  1:25.23   
49  191  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  1:25.32   
50  226  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  1:25.34   
51  104  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  1:25.78   
52  257  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  25 m  1:25.95   
53  188  Hassing Astrid  2004  SØHESTEN  0494AM  25 m  1:26.13   
54  252  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  25 m  1:26.18   
55  147  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  25 m  1:26.20   
56  146  Pedersen Thilde S. B.  2004  AGF  0492AO  25 m  1:26.23   
57  276  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  25 m  1:26.67   
58  42  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  1:26.91   
59  44  Frederiksen Line  2003  SILKEBORG  0314AG  25 m  1:27.66   
60  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  1:27.75   
61  260  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  25 m  1:27.84   
62  99  Jensen Ellen  2005  SØNDERBORG  0546AF  25 m  1:28.21   
63  130  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:28.25   
64  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  1:28.37   
65  207  Mølby Michelle  2004  ESBJERG  0484AH  25 m  1:28.37   
66  153  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  1:28.38   
67  246  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  1:28.54   
68  149  Thomsen Signe  2004  AGF  0444AB  25 m  1:28.68   
69  201  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  1:28.85   
70  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  1:29.04   
71  15  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:29.20   
72  248  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  1:31.23   
73  219  Lysgaard Caroline  2003  LYSENG  0318AP  25 m  1:33.91   
74  168  Keren-Klaris Sophia  2004  TEMPO  0428AF  25 m  1:33.94   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
6_S
Løb 6, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  1:06.41   
10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  1:08.62   
101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  1:10.00   
117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  1:10.71   
204  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  25 m  1:11.41   
165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  1:12.04   
213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  1:12.07   
38  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  1:13.14   
179  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  1:13.32   
10  199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  1:13.57   
11  27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  1:13.62   
12  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:13.98   
13  139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  1:14.46   
14  247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  1:14.59   
15  258  Nørgaard Ruben C.  2002  AALBORG  0225AF  25 m  1:14.61   
16  227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  1:14.78   
17  225  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  1:14.83   
18  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  1:14.85   
19  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  1:14.87   
20  102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  1:14.90   
21  192  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  1:15.26   
22  145  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  1:15.80   
23  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  1:15.90   
24  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  1:15.98   
25  189  Kornum Christian  2003  SØHESTEN  0323AH  25 m  1:16.24   
26  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  1:16.38  EFT 
27  11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  1:16.55   
28  135  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  1:16.79   
29  184  Pedersen Mads Mazur  2002  HOLSTEBRO  0203AG  25 m  1:16.85   
30  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:16.96   
31  200  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  1:17.04   
32  45  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  1:17.24   
33  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  1:17.47   
34  171  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  1:17.93   
35  232  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  1:18.02   
36  202  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  1:18.20   
37  174  Stamholt Mads  2003  HSK  0353AM  25 m  1:18.22   
38  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  1:18.26   
39  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  1:18.41   
40  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  1:18.90   
41  198  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  1:19.16   
42  170  Friis Benjamin  2002  HSK  0267AI  25 m  1:19.24   
43  43  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  25 m  1:19.41   
44  251  Christense Christopher Z.  2003  AALBORG  0393AG  25 m  1:19.58   
45  278  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  1:20.24   
46  208  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  25 m  1:20.27   
47  162  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  1:20.35   
48  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  1:20.38   
49  229  Mikkelsen Mads  2004  SKOVBAKKEN  0491AC  25 m  1:20.61   
50  167  Iversen Mads  2004  TEMPO  0491AG  25 m  1:20.82   
51  33  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  1:20.87   
52  154  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  1:20.91   
53  222  Sloth William  2003  LYSENG  0367AJ  25 m  1:21.14   
54  106  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  25 m  1:21.75   
55  128  Brunsgaard Thor  2003  ST-NEPTUN  0383AP  25 m  1:21.80   
56  124  Hansen Mads Peter  2004  VIBORG    25 m  1:21.88   
57  96  Riisgaard-Jensen Lars  2004  AARS  0411AC  25 m  1:22.31   
58  275  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  1:22.44   
59  230  Modin Julius Agerbo  2003  SKOVBAKKEN  0313AC  25 m  1:22.51   
60  18  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  1:22.75   
61  95  Riisgaard-Jensen Jens  2003  AARS  0369AF  25 m  1:22.87   
62  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  1:22.90   
63  86  Jørgensen Sebastian  2005  THISTED  0565AD  25 m  1:22.94   
64  34  Johannesen Mathias H.  2004  HORSENS  0421AB  25 m  1:23.06   
65  151  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  25 m  1:23.17   
66  205  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  25 m  1:23.23   
67  180  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  1:23.45   
68  16  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  1:23.62   
69  193  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  1:23.76   
70  89  Madsen Paw Jensby  2002  THISTED  0233AI  25 m  1:24.24   
71  150  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  25 m  1:24.44   
72  250  Brandi Victor Abel  2003  AALBORG  0311AN  25 m  1:24.52   
73  264  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  25 m  1:24.58   
74  216  Jørgensen Andreas  2003  LYSENG  0305AH  25 m  1:24.66   
75  116  Feldskov Alfred  2003  SVENDBORG  0315AK  25 m  1:25.33   
76  31  Dalgaard Theis  2004  HORSENS  0455AG  25 m  1:25.48   
77  80  Schaarup Sune  2003  TRITON V  0359AG  25 m  1:27.10   
78  209  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  25 m  1:27.13   
79  76  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  TRITON V  0499AC  25 m  1:27.78   
80  77  Nguyen Kim Doan  2003  TRITON V  0381AH  25 m  1:31.07   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
7_S
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  2:33.78   
120  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  2:35.95   
148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  2:38.61   
142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  2:39.37   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  2:39.55   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  2:40.09   
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  2:41.51   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  2:43.19   
123  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  2:43.55   
10  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  2:45.93   
11  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  2:46.21   
12  103  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  25 m  2:46.44   
13  177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  2:46.79   
14  37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  2:46.98   
15  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  2:47.43   
16  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  2:48.17   
17  36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  2:48.28   
18  105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  2:48.65   
19  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  2:49.20   
20  152  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  2:49.27   
21  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  2:49.31   
22  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  2:50.12   
23  243  Jørgensen Marie Louise  2003  KOLDING  0368AF  25 m  2:50.24   
24  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  2:50.34   
25  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  2:51.10   
26  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  2:52.05   
27  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  2:52.81   
28  62  Bruun Marie Egeskjold  2003  TRITON V  0324AN  25 m  2:53.83   
29  158  Lauridsen Cecilie  2003  ODDER  0354AB  25 m  2:54.14   
30  178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  2:54.17   
31  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  2:54.37   
32  100  Johannsen Emma Lundorff  2003  SØNDERBORG  0368AS  25 m  2:55.48   
33  220  Mols Katrine  2003  LYSENG  0326AP  25 m  2:55.97   
34  161  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  2:56.85   
35  146  Pedersen Thilde S. B.  2004  AGF  0492AO  25 m  2:58.42   
36  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  2:59.83   
37  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  2:59.99   
38  190  Bak Helga  2004  NYBORG  0494AA  25 m  3:00.87   
39  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  3:00.93   
40  260  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  25 m  3:01.13   
41  168  Keren-Klaris Sophia  2004  TEMPO  0428AF  25 m  3:02.45   
42  14  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  3:02.52   
43  127  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  3:02.99   
44  140  Hemmer-Hansen Lærke  2004  AGF  0488AH  25 m  3:03.27   
45  147  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  25 m  3:05.49   
46  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  3:05.65   
47  126  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  3:05.68   
48  266  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  3:06.09   
49  245  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  3:13.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
8_S
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  2:20.24   
125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  2:22.72   
88  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  2:23.48   
11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  2:25.93   
10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  2:29.36   
159  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  2:30.96   
61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  2:31.81   
107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  2:32.07   
135  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  2:35.14   
10  227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  2:35.16   
11  143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  2:35.52   
12  139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  2:35.91   
13  237  Dixen Alfred Tang  2002  HEI  0213AE  25 m  2:36.02   
14  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:36.69   
15  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  2:37.51   
16  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  2:37.54   
17  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  2:37.75   
18  172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  2:39.55   
19  128  Brunsgaard Thor  2003  ST-NEPTUN  0383AP  25 m  2:39.90   
20  184  Pedersen Mads Mazur  2002  HOLSTEBRO  0203AG  25 m  2:39.98   
21  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  2:40.39   
22  268  Werther Jonas L.  2002  AALBORG  0205AC  25 m  2:40.46   
23  232  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  2:41.71   
24  18  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  2:48.33   
25  157  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  2:48.60   
26  124  Hansen Mads Peter  2004  VIBORG    25 m  2:48.80   
27  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  2:49.87   
28  151  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  25 m  2:50.71   
29  39  Andersen Hjalte  2002  OPNØR  0243AM  25 m  2:50.89   
30  154  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  2:51.39   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
9_S
Løb 9, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  1:08.88   
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  1:12.73   
37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:15.32   
123  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  1:15.59   
Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:16.45   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  1:17.03   
67  Davidsen Cecilie  2003  TRITON V  0312AI  25 m  1:18.17   
240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  1:18.32   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  1:18.42   
10  177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:18.56   
11  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  1:18.88   
12  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:19.30   
13  203  Glargaard Christina M.  2004  ESBJERG  0428AC  25 m  1:19.65   
14  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:20.01   
15  87  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  1:21.25   
16  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:21.66   
17  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  1:23.18   
18  49  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  1:23.37   
19  196  Andersen Amalie Staghøj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  1:23.62   
20  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  1:24.15   
21  82  Borgensgaard Mia  2003  TST  0368AT  25 m  1:24.70   
22  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  1:24.93   
23  273  Sørensen Camilla Tommerup  2003  PINGVINEN  0356AJ  25 m  1:25.10   
24  142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  1:25.19   
25  111  Christensen Maibritt  2003  SMUT  0354AJ  25 m  1:25.21   
26  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  1:26.18   
27  160  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  1:26.63   
28  93  Dyrman Nicoline  2004  AARS  0446AM  25 m  1:27.29   
29  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  1:28.97   
30  32  Henriksen Amalie  2005  HORSENS    25 m  1:30.49   
31  248  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  1:31.07   
32  99  Jensen Ellen  2005  SØNDERBORG  0546AF  25 m  1:31.25   
33  126  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  1:31.53   
34  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  1:32.01   
35  226  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  1:32.05   
36  246  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  1:32.31   
37  15  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:38.78   
38  215  Justesen Frida Saks  2004  LYSENG  0452AM  25 m  1:38.92   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
10_S
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  1:02.46   
125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  1:06.96   
117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  1:08.16   
92  Bjørnestad Markus  2002  ÅRHUS 1900  0253AM  25 m  1:08.56   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  1:11.01   
165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  1:11.07   
258  Nørgaard Ruben C.  2002  AALBORG  0225AF  25 m  1:11.68   
Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  1:13.13   
144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  1:13.67   
10  204  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  25 m  1:13.82   
11  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  1:13.87   
12  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  1:14.88   
13  172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  1:14.97   
14  102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  1:15.29   
15  Kaalund Johan Siksne  2002  OSLF  0235AI  25 m  1:15.36   
16  107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  1:15.57   
17  198  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  1:15.77   
18  61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  1:16.16   
19  237  Dixen Alfred Tang  2002  HEI  0213AE  25 m  1:16.30   
20  135  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  1:16.36   
21  249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  1:16.56   
22  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:16.97   
23  89  Madsen Paw Jensby  2002  THISTED  0233AI  25 m  1:17.05   
24  106  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  25 m  1:17.07   
25  96  Riisgaard-Jensen Lars  2004  AARS  0411AC  25 m  1:18.08   
26  189  Kornum Christian  2003  SØHESTEN  0323AH  25 m  1:18.59   
27  91  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  1:18.85   
28  174  Stamholt Mads  2003  HSK  0353AM  25 m  1:18.98   
29  171  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  1:19.26   
30  16  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  1:19.59   
31  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  1:20.51   
32  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:20.76   
33  154  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  1:20.95   
34  43  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  25 m  1:22.59   
35  162  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  1:23.56   
36  85  Bager Nicklas  2003  THISTED  0321AM  25 m  1:24.14   
37  222  Sloth William  2003  LYSENG  0367AJ  25 m  1:24.61   
38  34  Johannesen Mathias H.  2004  HORSENS  0421AB  25 m  1:30.40   
39  230  Modin Julius Agerbo  2003  SKOVBAKKEN  0313AC  25 m  1:34.91   
40  193  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  1:38.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
11_S
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  2:53.75   
72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  2:55.43   
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  2:56.21   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  2:59.00   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  2:59.89   
238  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  3:00.49   
36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  3:00.54   
178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  3:01.25   
221  Ryhammer Anne Katrine  2003  LYSENG  0382AQ  25 m  3:04.19   
10  219  Lysgaard Caroline  2003  LYSENG  0318AP  25 m  3:04.37   
11  239  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  3:05.59   
12  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  3:05.68   
13  120  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  3:06.23   
14  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  3:06.38   
15  191  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  3:07.73   
16  63  Bülow Emilie Johanna  2003  TRITON V  0386AK  25 m  3:09.32   
17  242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  3:09.97   
18  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  3:10.42   
19  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  3:10.71   
20  130  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  3:13.01   
21  267  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  3:14.63   
22  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  3:15.08   
23  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  3:16.56   
24  113  Romanski Freja  2003  SMUT  0308AI  25 m  3:17.25   
25  42  Egerup Emilie  2003  SILKEBORG  0316AW  25 m  3:17.93   
26  93  Dyrman Nicoline  2004  AARS  0446AM  25 m  3:18.32   
27  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  3:18.38   
28  283  Troldborg Ida  2003  AABYBRO  0372AS  25 m  3:18.72   
29  25  Cao Jenny  2003  FREM  0372BB  25 m  3:19.22   
30  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  3:20.51   
31  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  3:21.35   
32  210  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  25 m  3:24.65   
33  48  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  25 m  3:24.86   
34  201  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  3:24.99   
35  228  Lund Solvej Kofoed  2003  SKOVBAKKEN  0384AF  25 m  3:26.60   
36  104  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  3:27.47   
37  226  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  3:27.58   
38  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  3:29.69   
39  217  Larsen Sarah  2004  LYSENG  0474AJ  25 m  3:46.05   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
12_S
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  2:40.95   
176  Cederstrxm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  25 m  2:43.76   
101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  2:47.37   
199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  2:49.39   
45  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  2:50.08   
Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  2:51.14   
Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  2:51.69   
139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  2:51.83   
247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  2:52.88   
10  192  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  2:52.96   
11  165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  2:54.65   
12  64  Christensen Jacob  2002  TRITON V  0265AG  25 m  2:55.70   
13  117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  2:55.80   
14  74  Leth Anton  2002  TRITON V  0281AP  25 m  2:58.03   
15  170  Friis Benjamin  2002  HSK  0267AI  25 m  3:00.31   
16  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  3:01.98   
17  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  3:02.51   
18  145  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  3:02.85   
19  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  3:03.53  EFT 
20  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  3:04.26   
21  167  Iversen Mads  2004  TEMPO  0491AG  25 m  3:10.58   
22  33  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  3:10.89   
23  229  Mikkelsen Mads  2004  SKOVBAKKEN  0491AC  25 m  3:11.23   
24  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  3:11.52   
25  95  Riisgaard-Jensen Jens  2003  AARS  0369AF  25 m  3:14.15   
26  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  3:14.98   
27  150  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  25 m  3:16.03   
28  83  Toft Markus  2003  TST  0377AT  25 m  3:18.31   
29  80  Schaarup Sune  2003  TRITON V  0359AG  25 m  3:19.35   
30  76  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  TRITON V  0499AC  25 m  3:22.62   
31  77  Nguyen Kim Doan  2003  TRITON V  0381AH  25 m  3:54.11   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
13_S
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  1:03.72   
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  1:04.08   
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  1:04.27   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  1:04.42   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  1:05.09   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  1:05.49   
Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:05.71   
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  1:06.06   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  1:06.32   
10  37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:06.72   
11  36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:06.87   
12  177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:07.20   
13  181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  1:07.89   
14  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  1:08.08   
15  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  1:08.12   
16  197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  1:08.18   
17  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  1:08.73   
18  152  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:08.84   
19  148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  1:08.85   
20  240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  1:09.35   
21  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:09.40   
22  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  1:09.41   
23  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  1:09.82   
24  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:09.95   
25  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:10.10   
26  98  Nielsen Anna Tvørfoss  2003  NORD  0334AO  25 m  1:10.39   
27  242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  1:10.54   
28  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  1:10.56   
29  142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  1:10.93   
30  62  Bruun Marie Egeskjold  2003  TRITON V  0324AN  25 m  1:11.43   
31  158  Lauridsen Cecilie  2003  ODDER  0354AB  25 m  1:11.47   
32  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:11.48   
33  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  1:11.51   
34  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  1:11.60   
35  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  1:11.63   
36  273  Sørensen Camilla Tommerup  2003  PINGVINEN  0356AJ  25 m  1:11.89   
37  282  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  1:11.91   
38  78  Pedersen Mille Trier  2003  TRITON V  0386AI  25 m  1:11.97   
39  203  Glargaard Christina M.  2004  ESBJERG  0428AC  25 m  1:11.98   
40  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:12.06   
41  82  Borgensgaard Mia  2003  TST  0368AT  25 m  1:12.60   
42  276  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  25 m  1:13.32   
43  196  Andersen Amalie Staghøj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  1:13.51   
44  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  1:13.61   
45  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  1:14.13   
46  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  1:14.24   
47  212  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  1:14.24   
48  190  Bak Helga  2004  NYBORG  0494AA  25 m  1:14.36   
49  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  1:14.78   
50  127  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  1:15.27   
51  73  Jepsen Ea Pakula  2003  TRITON V  0314AM  25 m  1:15.35   
52  153  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  1:16.11   
53  252  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  25 m  1:16.89   
54  168  Keren-Klaris Sophia  2004  TEMPO  0428AF  25 m  1:19.51   
55  149  Thomsen Signe  2004  AGF  0444AB  25 m  1:19.79   
56  32  Henriksen Amalie  2005  HORSENS    25 m  1:20.02   
57  214  Jensen Agnes Bojsen  2004  LYSENG  0442AG  25 m  1:20.65   
58  245  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  1:21.98   
59  163  Winther Maria Dyrhauge  2004  ODDER  0468AN  25 m  1:23.79   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
14_S
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  56.63   
88  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  58.52   
141  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  58.57   
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  58.64   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  1:00.34   
10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  1:00.43   
213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  1:01.04   
179  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  1:01.42   
11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  1:01.86   
10  102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  1:02.34   
11  101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  1:02.40   
12  172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  1:02.50   
13  249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  1:02.60   
14  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  1:03.26   
15  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  1:03.65  EFT 
16  125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  1:03.85   
17  61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  1:04.01   
18  192  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  1:04.16   
19  165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  1:04.56   
20  202  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  1:04.65   
21  227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  1:04.78   
22  38  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  1:04.85   
23  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  1:05.26   
24  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  1:05.39   
25  247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  1:05.39   
26  211  Sønderholm Sebastian  2002  HOBRO  0283AF  25 m  1:05.42   
27  Kaalund Johan Siksne  2002  OSLF  0235AI  25 m  1:05.54   
28  278  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  1:05.67   
29  143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  1:05.72   
30  107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  1:05.75   
31  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  1:05.77   
32  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  1:05.95   
33  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:06.26   
34  174  Stamholt Mads  2003  HSK  0353AM  25 m  1:06.59   
35  94  Lauridsen Christoffer B.  2002  AARS  0203AO  25 m  1:06.71   
36  208  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  25 m  1:06.87   
37  97  Knudsen Mathias  2003  NORD  0369AI  25 m  1:06.98   
38  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  1:07.61   
39  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:07.67   
40  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  1:07.86   
41  39  Andersen Hjalte  2002  OPNØR  0243AM  25 m  1:07.93   
42  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  1:08.22   
43  189  Kornum Christian  2003  SØHESTEN  0323AH  25 m  1:08.41   
44  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  1:08.65   
45  200  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  1:09.06   
46  96  Riisgaard-Jensen Lars  2004  AARS  0411AC  25 m  1:09.30   
47  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  1:09.37   
48  222  Sloth William  2003  LYSENG  0367AJ  25 m  1:09.57   
49  268  Werther Jonas L.  2002  AALBORG  0205AC  25 m  1:09.62   
50  275  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  1:09.67   
51  162  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  1:09.70   
52  251  Christense Christopher Z.  2003  AALBORG  0393AG  25 m  1:09.79   
53  18  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  1:09.81   
54  205  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  25 m  1:09.92   
55  43  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  25 m  1:09.93   
56  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  1:09.93   
57  47  Gystad Marius  2003  SILKEBORG  0313AK  25 m  1:09.93   
58  180  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  1:10.76   
59  116  Feldskov Alfred  2003  SVENDBORG  0315AK  25 m  1:11.39   
60  157  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:11.41   
61  206  Mose Anders  2004  ESBJERG  0411AD  25 m  1:12.40   
62  86  Jørgensen Sebastian  2005  THISTED  0565AD  25 m  1:12.81   
63  250  Brandi Victor Abel  2003  AALBORG  0311AN  25 m  1:13.48   
64  264  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  25 m  1:13.78   
65  216  Jørgensen Andreas  2003  LYSENG  0305AH  25 m  1:14.17   
66  209  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  25 m  1:15.02   
67  31  Dalgaard Theis  2004  HORSENS  0455AG  25 m  1:15.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
15_S
Løb 15, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
55  Esv Awesome  2003  ESV    25 m  4:53.90   
118  Vs Piger  2003  VIBORG    25 m  5:02.53   
271  As Piger 1  2003  AALBORG    25 m  5:09.13   
195  Esbjerg Piger  2003  ESBJERG    25 m  5:10.00   
57  Esv Besties  2003  ESV    25 m  5:12.00   
23  Sto Powerpuf Piger  2003  STO    25 m  5:12.90   
133  Agf Piger 1  2003  AGF    25 m  5:14.12   
185  Hsc Micro Monstars  2003  HOLSTEBRO    25 m  5:22.21   
244  Kolding Piger Kolding  2004  KOLDING    25 m  5:23.27   
10  29  Horsens Piger 3  2003  HORSENS    25 m  5:27.12   
11  108  Smuts Labre Larver  2003  SMUT    25 m  5:27.22   
12  235  Aarhus Swim Piger 1  2003  AAS    25 m  5:29.19   
13  59  Esv Goodies  2003  ESV    25 m  5:34.20   
14  236  Aarhus Swim Piger 2  2003  AAS    25 m  5:40.17   
15  272  As Piger 2  2003  AALBORG    25 m  5:48.46   
16  134  Agf Piger 2  2003  AGF    25 m  5:49.33   
17  51  Silkeborg Piger  2003  SILKEBORG    25 m  5:51.15   
18  30  Horsens Piger 4  2003  HORSENS    25 m  6:07.51   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
16_S
Løb 16, 4X100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
131  Agf Drenge 1  2002  AGF    25 m  4:43.20   
19  Sto Sharks  2002  STO    25 m  4:43.41   
186  Hsc Micro Monstars  2002  HOLSTEBRO    25 m  4:48.59   
56  Esv Awesome  2002  ESV    25 m  4:48.90   
194  Esbjerg Drenge  2002  ESBJERG    25 m  4:50.60   
233  Aarhus Swim Drenge 1  2002  AAS    25 m  4:59.33   
175  Hsk Drenge  2002  HSK    25 m  5:04.02   
58  Esv Besties  2002  ESV    25 m  5:05.20   
270  As Drenge 1  2002  AALBORG    25 m  5:05.27   
10  132  Agf Drenge 2  2002  AGF    25 m  5:08.24   
11  24  Sto Superboyz  2002  STO    25 m  5:09.09   
12  115  Svendborg  2002  SVENDBORG    25 m  5:10.19   
13  84  Thisted Drenge  2002  THISTED    25 m  5:15.55   
14  234  Aarhus Swim Drenge 2  2002  AAS    25 m  5:25.14   
15  155  Odder Drenge  2002  ODDER    25 m  5:27.50   
16  60  Esv Goodies  2002  ESV    25 m  5:37.00   
17  50  Silkeborg Drenge  2002  SILKEBORG    25 m  5:41.38   
18  28  Horsens Drenge 3  2003  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
17_S
Løb 17, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
55  Esv Awesome  2003  ESV    25 m  2:15.00   
118  Vs Piger  2003  VIBORG    25 m  2:15.75   
57  Esv Besties  2003  ESV    25 m  2:20.40   
133  Agf Piger 1  2003  AGF    25 m  2:22.81   
235  Aarhus Swim Piger 1  2003  AAS    25 m  2:24.22   
244  Kolding Piger Kolding  2004  KOLDING    25 m  2:25.14   
185  Hsc Micro Monstars  2003  HOLSTEBRO    25 m  2:25.25   
271  As Piger 1  2003  AALBORG    25 m  2:25.34   
29  Horsens Piger 3  2003  HORSENS    25 m  2:25.60   
10  23  Sto Powerpuf Piger  2003  STO    25 m  2:26.80   
11  236  Aarhus Swim Piger 2  2003  AAS    25 m  2:31.36   
12  59  Esv Goodies  2003  ESV    25 m  2:33.20   
13  156  Odder Piger  2003  ODDER    25 m  2:33.90   
14  134  Agf Piger 2  2003  AGF    25 m  2:35.20   
15  51  Silkeborg Piger  2003  SILKEBORG    25 m  2:38.56   
16  30  Horsens Piger 4  2003  HORSENS    25 m  2:41.77   
17  272  As Piger 2  2003  AALBORG    25 m  2:43.47   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
18_S
Løb 18, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
131  Agf Drenge 1  2002  AGF    25 m  2:07.78   
19  Sto Sharks  2002  STO    25 m  2:10.28   
186  Hsc Micro Monstars  2002  HOLSTEBRO    25 m  2:10.99   
56  Esv Awesome  2002  ESV    25 m  2:13.40   
115  Svendborg  2002  SVENDBORG    25 m  2:15.19   
194  Esbjerg Drenge  2002  ESBJERG    25 m  2:15.40   
233  Aarhus Swim Drenge 1  2002  AAS    25 m  2:16.05   
175  Hsk Drenge  2002  HSK    25 m  2:19.53   
132  Agf Drenge 2  2002  AGF    25 m  2:21.30   
10  58  Esv Besties  2002  ESV    25 m  2:22.50   
11  84  Thisted Drenge  2002  THISTED    25 m  2:23.28   
12  24  Sto Superboyz  2002  STO    25 m  2:23.79   
13  155  Odder Drenge  2002  ODDER    25 m  2:25.90   
14  270  As Drenge 1  2002  AALBORG    25 m  2:26.22   
15  234  Aarhus Swim Drenge 2  2002  AAS    25 m  2:28.20   
16  60  Esv Goodies  2002  ESV    25 m  2:30.70   
17  50  Silkeborg Drenge  2002  SILKEBORG    25 m  2:38.96   
18  28  Horsens Drenge 3  2003  HORSENS    25 m  3:16.13   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
19_S
Løb 19, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  2:17.53   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  2:19.17   
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  2:21.69   
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  2:22.06   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  2:22.71   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  2:23.13   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  2:24.38   
36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  2:24.71   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  2:26.16   
10  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  2:26.77   
11  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  2:26.96   
12  37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  2:28.44   
13  242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  2:28.72   
14  240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  2:29.06   
15  181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  2:30.85   
16  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  2:30.86   
17  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  2:31.72   
18  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  2:31.75   
19  62  Bruun Marie Egeskjold  2003  TRITON V  0324AN  25 m  2:33.69   
20  196  Andersen Amalie Staghøj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  2:34.69   
21  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  2:34.89   
22  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  2:35.11   
23  273  Sørensen Camilla Tommerup  2003  PINGVINEN  0356AJ  25 m  2:35.79   
24  72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  2:35.99   
25  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  2:36.12   
26  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  2:36.47   
27  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  2:36.83   
28  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  2:37.28   
29  49  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  2:37.32   
30  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  2:37.87   
31  78  Pedersen Mille Trier  2003  TRITON V  0386AI  25 m  2:38.10   
32  255  Iversen Matilde  2003  AALBORG  0316AX  25 m  2:38.33   
33  282  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  2:39.00   
34  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  2:39.24   
35  87  Kjær Camilla  2003  THISTED  0354AD  25 m  2:39.26   
36  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  2:40.43   
37  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  2:41.32   
38  190  Bak Helga  2004  NYBORG  0494AA  25 m  2:41.51   
39  212  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  2:41.62   
40  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  2:44.33   
41  191  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  2:44.43   
42  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  2:45.55   
43  127  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  2:46.38   
44  147  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  25 m  2:46.75   
45  210  Underbjerg Victoria  2004  ESBJERG  0448AK  25 m  2:46.82   
46  201  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  2:47.30   
47  32  Henriksen Amalie  2005  HORSENS    25 m  2:48.61   
48  73  Jepsen Ea Pakula  2003  TRITON V  0314AM  25 m  2:49.33   
49  44  Frederiksen Line  2003  SILKEBORG  0314AG  25 m  2:49.90   
50  246  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  2:53.89   
51  221  Ryhammer Anne Katrine  2003  LYSENG  0382AQ  25 m  2:56.67   
52  214  Jensen Agnes Bojsen  2004  LYSENG  0442AG  25 m  3:03.49   
53  215  Justesen Frida Saks  2004  LYSENG  0452AM  25 m  3:04.24   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
20_S
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  2:06.01   
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  2:06.48   
88  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  2:10.17   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  2:13.03   
213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  2:13.68   
102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  2:14.26   
61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  2:16.13   
199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  2:16.72   
179  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  2:17.67   
10  202  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  2:18.02   
11  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:18.93   
12  Kaalund Johan Siksne  2002  OSLF  0235AI  25 m  2:19.25   
13  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  2:19.68   
14  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  2:19.97  EFT 
15  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  2:20.72   
16  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  2:21.16   
17  117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  2:21.56   
18  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  2:22.37   
19  247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  2:22.63   
20  143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  2:23.36   
21  225  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  2:23.55   
22  258  Nørgaard Ruben C.  2002  AALBORG  0225AF  25 m  2:24.33   
23  208  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  25 m  2:25.17   
24  94  Lauridsen Christoffer B.  2002  AARS  0203AO  25 m  2:25.29   
25  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  2:26.27   
26  198  Boström Tobias  2002  ESBJERG  0295AG  25 m  2:26.95   
27  97  Knudsen Mathias  2003  NORD  0369AI  25 m  2:27.33   
28  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  2:27.63   
29  174  Stamholt Mads  2003  HSK  0353AM  25 m  2:27.76   
30  91  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  2:28.72   
31  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  2:29.08   
32  128  Brunsgaard Thor  2003  ST-NEPTUN  0383AP  25 m  2:29.33   
33  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  2:30.22   
34  47  Gystad Marius  2003  SILKEBORG  0313AK  25 m  2:31.14   
35  200  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  2:31.41   
36  205  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  25 m  2:31.43   
37  43  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  25 m  2:32.19   
38  206  Mose Anders  2004  ESBJERG  0411AD  25 m  2:32.32   
39  33  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  2:32.76   
40  18  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  2:33.13   
41  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  2:33.15   
42  106  Jonsson Elias Hanghøj  2002  S 68  0265AI  25 m  2:33.18   
43  34  Johannesen Mathias H.  2004  HORSENS  0421AB  25 m  2:35.00   
44  85  Bager Nicklas  2003  THISTED  0321AM  25 m  2:42.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
21_S
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  1:12.28   
120  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  1:12.66   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  1:13.15   
142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  1:13.55   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  1:14.51   
75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  1:14.55   
148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  1:14.58   
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  1:14.79   
177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:15.87   
10  152  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  1:16.78   
11  123  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  1:17.36   
12  37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  1:17.76   
13  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  1:17.92   
14  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:18.24   
15  36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:18.96   
16  158  Lauridsen Cecilie  2003  ODDER  0354AB  25 m  1:18.99   
17  103  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  25 m  1:19.00   
18  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  1:19.13   
19  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  1:19.17   
20  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:19.75   
21  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  1:19.81   
22  109  Philipsen Michelle  2003  SMUT  0352AU  25 m  1:19.96   
23  203  Glargaard Christina M.  2004  ESBJERG  0428AC  25 m  1:19.98   
24  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  1:19.99   
25  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  1:20.03   
26  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  1:20.19   
27  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:20.33   
28  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  1:20.37   
29  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  1:20.70   
30  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  1:20.76   
31  178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  1:20.83   
32  81  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  25 m  1:21.13   
33  257  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  25 m  1:21.65   
34  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  1:21.67   
35  274  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:22.46   
36  276  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  25 m  1:22.49   
37  187  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  25 m  1:22.65   
38  161  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  1:23.24   
39  188  Hassing Astrid  2004  SØHESTEN  0494AM  25 m  1:23.38   
40  100  Johannsen Emma Lundorff  2003  SØNDERBORG  0368AS  25 m  1:23.64   
41  266  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  1:23.78   
42  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:24.00   
43  146  Pedersen Thilde S. B.  2004  AGF  0492AO  25 m  1:24.34   
44  127  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  1:24.59   
45  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  1:24.96   
46  212  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  1:25.13   
47  260  Olesen Laura S.  2005  AALBORG  0538AA  25 m  1:25.25   
48  243  Jørgensen Marie Louise  2003  KOLDING  0368AF  25 m  1:25.36   
49  207  Mølby Michelle  2004  ESBJERG  0484AH  25 m  1:25.59   
50  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  1:25.74   
51  147  Sejr Malou  2005  AGF  0572AB  25 m  1:25.82   
52  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  1:26.07   
53  140  Hemmer-Hansen Lærke  2004  AGF  0488AH  25 m  1:26.13   
54  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  1:26.32   
55  14  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  1:26.93   
56  245  Kornum-Svensson Nicoline  2005  KOLDING  0548AG  25 m  1:27.17   
57  149  Thomsen Signe  2004  AGF  0444AB  25 m  1:27.38   
58  248  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  25 m  1:29.83   
59  217  Larsen Sarah  2004  LYSENG  0474AJ  25 m  1:31.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
22_S
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  1:05.62   
88  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  1:05.82   
125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  1:06.33   
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  1:07.93   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  1:08.79   
11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  1:09.12   
159  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  1:10.56   
107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  1:10.78   
227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  1:10.97   
10  204  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  25 m  1:10.98   
11  10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  1:11.64   
12  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  1:12.60   
13  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  1:12.86   
14  172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  1:12.89   
15  128  Brunsgaard Thor  2003  ST-NEPTUN  0383AP  25 m  1:13.02   
16  135  Balladone Sofus Bolwig  2002  AGF  0233AM  25 m  1:13.34   
17  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  1:14.05   
18  237  Dixen Alfred Tang  2002  HEI  0213AE  25 m  1:14.28   
19  213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  1:14.36   
20  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  1:14.37   
21  145  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  1:14.65   
22  61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  1:14.69   
23  184  Pedersen Mads Mazur  2002  HOLSTEBRO  0203AG  25 m  1:14.70   
24  249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  1:14.71   
25  143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  1:14.83   
26  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:15.22   
27  139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  1:15.33   
28  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  1:16.60   
29  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:17.84   
30  157  Johnsen Kasper  2003  ODDER  0357AC  25 m  1:17.84   
31  124  Hansen Mads Peter  2004  VIBORG    25 m  1:18.09   
32  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  1:18.10   
33  16  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  1:18.80   
34  151  Zaccarin Sander Kudahl  2003  AGF  0395AG  25 m  1:19.12   
35  18  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  1:19.44   
36  189  Kornum Christian  2003  SØHESTEN  0323AH  25 m  1:19.89   
37  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  1:20.74   
38  86  Jørgensen Sebastian  2005  THISTED  0565AD  25 m  1:23.90   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
23_S
Løb 23, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  2:34.50   
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  2:34.76   
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  2:38.84   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  2:39.47   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  2:40.93   
37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  2:44.78   
177  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  2:45.63   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  2:45.92   
Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  2:46.88   
10  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  2:47.87   
11  240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  2:48.40   
12  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  2:48.98   
13  178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  2:49.69   
14  123  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  25 m  2:49.82   
15  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  2:50.10   
16  148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  2:50.21   
17  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  2:50.60   
18  242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  2:51.37   
19  120  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  2:51.40   
20  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  2:52.99   
21  142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  2:53.41   
22  238  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  2:54.21   
23  72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  2:54.40   
24  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  2:54.65   
25  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  2:54.88   
26  274  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  2:54.89   
27  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  2:56.69   
28  181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  2:57.00   
29  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  2:58.16   
30  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  2:58.28   
31  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  2:58.45   
32  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  2:58.75   
33  160  Nielsen Camilla Angaard  2003  ODDER  0386AJ  25 m  2:59.03   
34  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  3:00.93   
35  243  Jørgensen Marie Louise  2003  KOLDING  0368AF  25 m  3:01.76   
36  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  3:03.00   
37  161  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  3:06.01   
38  267  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  3:06.37   
39  14  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  3:06.41   
40  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  3:06.41   
41  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  3:06.61   
42  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  3:06.88   
43  207  Mølby Michelle  2004  ESBJERG  0484AH  25 m  3:07.18   
44  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  3:07.95   
45  48  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  25 m  3:10.88   
46  15  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  3:20.21   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
24_S
Løb 24, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  2:24.08   
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  2:24.62   
101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  2:29.96   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  2:31.15   
125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  2:31.35   
10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  2:31.41   
204  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  25 m  2:34.99   
117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  2:35.82   
143  Koch Nikolaj Petlin  2002  AGF  0241AC  25 m  2:36.18   
10  61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  2:36.53   
11  164  Brinch Casper  2002  TEMPO  0209AI  25 m  2:37.08   
12  199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  2:38.04   
13  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:38.08   
14  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  2:38.54  EFT 
15  249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  2:38.71   
16  139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  2:39.24   
17  176  Cederstrxm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  25 m  2:39.28   
18  247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  2:39.63   
19  165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  2:40.99   
20  38  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  2:41.12   
21  258  Nørgaard Ruben C.  2002  AALBORG  0225AF  25 m  2:41.13   
22  225  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  2:41.60   
23  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  2:41.63   
24  11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  2:42.70   
25  91  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  2:45.46   
26  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  2:46.70   
27  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  2:46.83   
28  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  2:46.96   
29  232  Thorsell Vilhelm Damm  2002  SKOVBAKKEN  0235AD  25 m  2:47.95   
30  279  Bjørn Alexander L.  2003  IKAST  0389AH  25 m  2:48.23   
31  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  2:48.73   
32  107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  2:50.14   
33  268  Werther Jonas L.  2002  AALBORG  0205AC  25 m  2:50.77   
34  264  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  25 m  3:02.04   
35  89  Madsen Paw Jensby  2002  THISTED  0233AI  25 m  3:02.44   
36  230  Modin Julius Agerbo  2003  SKOVBAKKEN  0313AC  25 m  3:06.89   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
25_S
Løb 25, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
68  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  25 m  28.60   
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  28.97   
119  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  29.66   
259  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  25 m  29.68   
265  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  25 m  29.76   
36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  30.51   
152  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  25 m  30.56   
181  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  25 m  30.70   
Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  30.76   
10  37  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  25 m  30.76   
11  98  Nielsen Anna Tvørfoss  2003  NORD  0334AO  25 m  30.82   
12  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  30.94   
13  75  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  25 m  31.00   
14  142  Jensen Mille Kjær  2004  AGF  0418AF  25 m  31.51   
15  70  Gregersen Svava Kj.  2004  TRITON V  0426AC  25 m  31.61   
16  228  Lund Solvej Kofoed  2003  SKOVBAKKEN  0384AF  25 m  31.65   
17  274  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  31.65   
18  203  Glargaard Christina M.  2004  ESBJERG  0428AC  25 m  31.70   
19  231  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  25 m  31.73   
20  158  Lauridsen Cecilie  2003  ODDER  0354AB  25 m  31.81   
21  240  Christensen Cille  2004  KOLDING  0434AE  25 m  31.83   
22  220  Mols Katrine  2003  LYSENG  0326AP  25 m  31.87   
23  256  Jensen Emma Kutsko  2004  AALBORG  0458AO  25 m  31.97   
24  13  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  32.09   
25  148  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  25 m  32.15   
26  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  32.19   
27  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  32.34   
28  90  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  25 m  32.42   
29  239  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  32.53   
30  111  Christensen Maibritt  2003  SMUT  0354AJ  25 m  32.57   
31  44  Frederiksen Line  2003  SILKEBORG  0314AG  25 m  32.76   
32  113  Romanski Freja  2003  SMUT  0308AI  25 m  32.76   
33  255  Iversen Matilde  2003  AALBORG  0316AX  25 m  32.76   
34  109  Philipsen Michelle  2003  SMUT  0352AU  25 m  32.79   
35  122  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  25 m  32.81   
36  153  Hansen Line Vestergaard  2003  RINGE  0334AR  25 m  32.84   
37  282  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  32.87   
38  71  Hingebjerg Cecilie  2004  TRITON V  0414AD  25 m  32.98   
39  252  Danielsen Laura Rønn  2004  AALBORG  0404AP  25 m  33.00   
40  110  Romanski Fenja  2005  SMUT  0598AH  25 m  33.01   
41  67  Davidsen Cecilie  2003  TRITON V  0312AI  25 m  33.17   
42  257  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  25 m  33.25   
43  137  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  33.28   
44  17  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  33.42   
45  104  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  33.59   
46  103  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  25 m  33.61   
47  140  Hemmer-Hansen Lærke  2004  AGF  0488AH  25 m  33.69   
48  212  Bjerg Martha  2004  LYSENG  0454AK  25 m  33.72   
49  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  33.73   
50  276  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  25 m  33.85   
51  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  34.04   
52  99  Jensen Ellen  2005  SØNDERBORG  0546AF  25 m  34.10   
53  25  Cao Jenny  2003  FREM  0372BB  25 m  34.13   
54  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  34.22   
55  223  Aagaard Sia  2004  SKOVBAKKEN  0434AB  25 m  34.22   
56  190  Bak Helga  2004  NYBORG  0494AA  25 m  34.28   
57  166  Hvarre Mia  2004  TEMPO  0498AH  25 m  34.35   
58  214  Jensen Agnes Bojsen  2004  LYSENG  0442AG  25 m  34.35   
59  188  Hassing Astrid  2004  SØHESTEN  0494AM  25 m  34.43   
60  129  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  34.47   
61  146  Pedersen Thilde S. B.  2004  AGF  0492AO  25 m  34.52   
62  163  Winther Maria Dyrhauge  2004  ODDER  0468AN  25 m  34.52   
63  215  Justesen Frida Saks  2004  LYSENG  0452AM  25 m  34.53   
64  81  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  25 m  34.54   
65  283  Troldborg Ida  2003  AABYBRO  0372AS  25 m  35.78   
66  266  Thisted Louise Lie  2005  AALBORG  0578AC  25 m  36.25   
67  126  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  37.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
26_S
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Jegesi Artúr  2002  AGF  0277AK  25 m  26.37   
254  Frost Oliver Nørgaard  2002  AALBORG  0299AL  25 m  26.96   
88  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  27.22   
27  Tietgen Jakob  2002  FREM  0245AD  25 m  27.26   
179  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  27.64   
172  Petersen Rasmus  2002  HSK  0383AE  25 m  27.69   
10  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  27.84   
213  Hjertmann Joachim  2002  LYSENG  0215AK  25 m  27.90   
249  Svarer William  2002  KOLDING  0283AE  25 m  28.11   
10  11  Tramm Emil Jøhnk  2002  OSK  0223AA  25 m  28.63   
11  26  Stærmose William Vig  2002  FREM  0263AA  25 m  28.65   
12  204  Kjær Jonas  2003  ESBJERG  0341AA  25 m  28.67   
13  38  Olsen Patrick Zakaryan  2002  HORSENS  0227AM  25 m  28.78   
14  278  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  28.79   
15  159  Nedergaard Thor G.  2002  ODDER  0245AC  25 m  28.95   
16  227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  29.06   
17  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  29.34   
18  125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  29.48   
19  101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  29.49   
20  165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  29.50   
21  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  29.59   
22  94  Lauridsen Christoffer B.  2002  AARS  0203AO  25 m  29.71   
23  102  Ravn Philip Andersen  2002  SØNDERBORG  0241AL  25 m  29.72   
24  180  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  29.72   
25  61  Blaaberg Andreas  2002  TRITON V  0217AH  25 m  29.81   
26  107  Rasmussen Kristian B.  2003  S 68  0349AG  25 m  29.82   
27  202  Frydenholm Emil  2002  ESBJERG  0235AG  25 m  29.89   
28  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  29.99   
29  174  Stamholt Mads  2003  HSK  0353AM  25 m  30.75   
30  208  Pedersen Aske Sommerlund  2003  ESBJERG  0393AJ  25 m  30.83   
31  16  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  30.86   
32  46  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  30.89   
33  200  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  31.01   
34  74  Leth Anton  2002  TRITON V  0281AP  25 m  31.09   
35  275  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  31.15   
36  91  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  31.26   
37  162  Søe Jacob Lyse  2003  ODDER  0361AF  25 m  31.30   
38  251  Christense Christopher Z.  2003  AALBORG  0393AG  25 m  31.43   
39  205  Knudsen Jonas Krammer  2003  ESBJERG  0345AF  25 m  31.53   
40  97  Knudsen Mathias  2003  NORD  0369AI  25 m  31.55   
41  85  Bager Nicklas  2003  THISTED  0321AM  25 m  32.39   
42  206  Mose Anders  2004  ESBJERG  0411AD  25 m  33.12   
43  83  Toft Markus  2003  TST  0377AT  25 m  35.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
27_S
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
277  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING  0352AQ  25 m  1:19.26   
79  Petersen Sofie Theophil  2003  TRITON V  0312AH  25 m  1:22.83   
72  Jensen Louise Sjørup  2003  TRITON V  0322AG  25 m  1:23.62   
238  Fogh Laura  2003  HEI  0352AI  25 m  1:24.25   
120  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  25 m  1:24.83   
105  Høgsted Lærke  2003  S 68  0332AG  25 m  1:24.96   
178  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  1:25.23   
197  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  25 m  1:25.63   
36  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  25 m  1:25.90   
10  173  Schulze Nele  2004  HSK  0492AH  25 m  1:26.77   
11  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  1:27.02   
12  191  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  1:27.26   
13  242  Gabela Elma  2004  KOLDING  0472AE  25 m  1:27.38   
14  221  Ryhammer Anne Katrine  2003  LYSENG  0382AQ  25 m  1:28.06   
15  65  Christiansen Ella  2003  TRITON V  0366AK  25 m  1:28.45   
16  35  Kramer Anna Bull  2003  HORSENS  0382AE  25 m  1:28.55   
17  121  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG  0326AM  25 m  1:28.79   
18  239  Batz Cecilie  2003  KOLDING  0386AT  25 m  1:28.98   
19  219  Lysgaard Caroline  2003  LYSENG  0318AP  25 m  1:29.14   
20  130  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:29.97   
21  112  Thomsen Signe  2003  SMUT  0304AS  25 m  1:30.27   
22  63  Bülow Emilie Johanna  2003  TRITON V  0386AK  25 m  1:30.55   
23  267  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  25 m  1:30.85   
24  98  Nielsen Anna Tvørfoss  2003  NORD  0334AO  25 m  1:30.92   
25  274  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:31.05   
26  113  Romanski Freja  2003  SMUT  0308AI  25 m  1:31.31   
27  25  Cao Jenny  2003  FREM  0372BB  25 m  1:31.69   
28  93  Dyrman Nicoline  2004  AARS  0446AM  25 m  1:31.79   
29  228  Lund Solvej Kofoed  2003  SKOVBAKKEN  0384AF  25 m  1:32.57   
30  136  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  1:32.72   
31  283  Troldborg Ida  2003  AABYBRO  0372AS  25 m  1:33.68   
32  224  Dige Laura Marie  2004  SKOVBAKKEN  0404AE  25 m  1:33.72   
33  196  Andersen Amalie Staghøj  2004  ESBJERG  0466AK  25 m  1:33.85   
34  226  Hjort Eva  2004  SKOVBAKKEN  0452AE  25 m  1:34.84   
35  104  Fuglsang Anna Munk  2005  S 68  0538AI  25 m  1:34.88   
36  138  Granild Ane Kirstine  2004  AGF  0412AP  25 m  1:35.09   
37  201  Freund Søs  2004  ESBJERG  0454AG  25 m  1:37.74   
38  140  Hemmer-Hansen Lærke  2004  AGF  0488AH  25 m  1:38.07   
39  217  Larsen Sarah  2004  LYSENG  0474AJ  25 m  1:38.23   
40  146  Pedersen Thilde S. B.  2004  AGF  0492AO  25 m  1:38.25   
41  261  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  25 m  1:38.61   
42  48  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  25 m  1:39.90   
43  163  Winther Maria Dyrhauge  2004  ODDER  0468AN  25 m  1:46.69   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
28_S
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
176  Cederstrxm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  25 m  1:15.50   
101  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  25 m  1:16.41   
280  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:17.05   
45  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  25 m  1:18.09   
Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  1:18.50   
192  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  25 m  1:18.71   
165  Elkjær Malthe  2003  TEMPO  0367AF  25 m  1:19.13   
199  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  25 m  1:19.46   
117  Storgaard Anders Bredal  2002  SVENDBORG  0227AD  25 m  1:19.72   
10  139  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  25 m  1:19.78   
11  247  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  1:20.34   
12  64  Christensen Jacob  2002  TRITON V  0265AG  25 m  1:21.92   
13  125  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  1:22.61   
14  74  Leth Anton  2002  TRITON V  0281AP  25 m  1:22.78   
15  241  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  1:23.54   
16  284  Mikkelsen Rasmus Kvorning  2002  TRITON V  0283AL  25 m  1:23.61  EFT 
17  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  1:23.74   
18  281  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  1:23.88   
19  170  Friis Benjamin  2002  HSK  0267AI  25 m  1:24.13   
20  69  Ellekjær Lauritz Baad  2003  TRITON V  0323AG  25 m  1:24.29   
21  145  Ottosen Christian  2002  AGF  0261AC  25 m  1:24.33   
22  144  Køfer Rasmus Pilegaard  2003  AGF  0317AD  25 m  1:24.35   
23  182  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:24.63   
24  171  Guldager Asbjørn  2002  HSK  0227AI  25 m  1:25.69   
25  258  Nørgaard Ruben C.  2002  AALBORG  0225AF  25 m  1:26.10   
26  227  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  25 m  1:26.48   
27  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  1:26.58   
28  189  Kornum Christian  2003  SØHESTEN  0323AH  25 m  1:26.93   
29  167  Iversen Mads  2004  TEMPO  0491AG  25 m  1:27.24   
30  33  Johannesen Christian  2003  HORSENS  0343AH  25 m  1:27.56   
31  225  Gallacher Daniel  2002  SKOVBAKKEN  0235AK  25 m  1:27.63   
32  218  Lindholm Frederik  2004  LYSENG  0451AC  25 m  1:28.45   
33  200  Elsgaard Elias Marius  2004  ESBJERG  0451AI  25 m  1:28.74   
34  95  Riisgaard-Jensen Jens  2003  AARS  0369AF  25 m  1:29.09   
35  66  Damsbo Daniel  2003  TRITON V  0397AH  25 m  1:30.16   
36  229  Mikkelsen Mads  2004  SKOVBAKKEN  0491AC  25 m  1:30.25   
37  222  Sloth William  2003  LYSENG  0367AJ  25 m  1:30.90   
38  31  Dalgaard Theis  2004  HORSENS  0455AG  25 m  1:31.11   
39  150  Wichmann Valdemar  2003  AGF  0305AJ  25 m  1:31.25   
40  114  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:32.17   
41  83  Toft Markus  2003  TST  0377AT  25 m  1:32.53   
42  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  1:32.54   
43  209  Svenningsen Tobias  2003  ESBJERG  0333AI  25 m  1:32.80   
44  76  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  TRITON V  0499AC  25 m  1:33.05   
45  80  Schaarup Sune  2003  TRITON V  0359AG  25 m  1:33.05   
46  77  Nguyen Kim Doan  2003  TRITON V  0381AH  25 m  1:33.19   
47  116  Feldskov Alfred  2003  SVENDBORG  0315AK  25 m  1:33.76   
48  216  Jørgensen Andreas  2003  LYSENG  0305AH  25 m  1:33.96   
49  193  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  1:34.47   
50  250  Brandi Victor Abel  2003  AALBORG  0311AN  25 m  1:36.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
29_S
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
55  Esv Awesome  2003  ESV    25 m  4:22.40   
271  As Piger 1  2003  AALBORG    25 m  4:35.60   
118  Vs Piger  2003  VIBORG    25 m  4:37.33   
23  Sto Powerpuf Piger  2003  STO    25 m  4:37.45   
133  Agf Piger 1  2003  AGF    25 m  4:43.02   
57  Esv Besties  2003  ESV    25 m  4:43.20   
108  Smuts Labre Larver  2003  SMUT    25 m  4:49.22   
29  Horsens Piger 3  2003  HORSENS    25 m  4:49.68   
185  Hsc Micro Monstars  2003  HOLSTEBRO    25 m  4:50.40   
10  235  Aarhus Swim Piger 1  2003  AAS    25 m  4:52.74   
11  59  Esv Goodies  2003  ESV    25 m  4:53.00   
12  195  Esbjerg Piger  2003  ESBJERG    25 m  4:55.00   
13  244  Kolding Piger Kolding  2004  KOLDING    25 m  4:57.75   
14  51  Silkeborg Piger  2003  SILKEBORG    25 m  5:03.96   
15  134  Agf Piger 2  2003  AGF    25 m  5:05.20   
16  156  Odder Piger  2003  ODDER    25 m  5:08.00   
17  30  Horsens Piger 4  2003  HORSENS    25 m  5:12.80   
18  272  As Piger 2  2003  AALBORG    25 m  5:12.87   
19  236  Aarhus Swim Piger 2  2003  AAS    25 m  5:13.89   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
30_S
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
19  Sto Sharks  2002  STO    25 m  4:13.09   
131  Agf Drenge 1  2002  AGF    25 m  4:13.33   
56  Esv Awesome  2002  ESV    25 m  4:15.80   
194  Esbjerg Drenge  2002  ESBJERG    25 m  4:18.00   
233  Aarhus Swim Drenge 1  2002  AAS    25 m  4:19.87   
186  Hsc Micro Monstars  2002  HOLSTEBRO    25 m  4:23.96   
270  As Drenge 1  2002  AALBORG    25 m  4:24.36   
175  Hsk Drenge  2002  HSK    25 m  4:29.27   
84  Thisted Drenge  2002  THISTED    25 m  4:31.67   
10  155  Odder Drenge  2002  ODDER    25 m  4:34.50   
11  115  Svendborg  2002  SVENDBORG    25 m  4:35.19   
12  132  Agf Drenge 2  2002  AGF    25 m  4:36.45   
13  50  Silkeborg Drenge  2002  SILKEBORG    25 m  4:37.41   
14  24  Sto Superboyz  2002  STO    25 m  4:39.63   
15  58  Esv Besties  2002  ESV    25 m  4:41.60   
16  234  Aarhus Swim Drenge 2  2002  AAS    25 m  4:47.92   
17  60  Esv Goodies  2002  ESV    25 m  5:05.70   
18  28  Horsens Drenge 3  2003  HORSENS    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 december 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark