2020-02-25   11:09:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2015    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D  Försök (22) 
Heat 1 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
407  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  43.83 
158  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    50m  42.07 
75  Tove Öjersson  2005  AM1605  SK GÖTENE    50m  42.81 
299  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    50m  43.83 
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    50m  40.33 
205  Johanna Alsop  2004  AG3404  LYSEKIL SS    25m  39.78 
284  Lithea Kottusch  2003  AC4403  TROLLHÄTTA    50m  38.43 
293  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    50m  37.84 
114  Ida Broman  2003  BP5603  KUNGSBACKA    25m  37.99 
408  Natalie Izad Mousa  2003  BM5403  UDDEVALLA    25m  39.18 
206  Madelene Bergqvist  2005  AE5605  LYSEKIL SS    25m  40.26 
156  Elin Wetteskog  2003  BE9603  KUNGSBACKA    25m  41.30 

 
Heat 3 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
439  Wilma Tabarte  2003  BD3603  UDDEVALLA    25m  37.19 
127  Sofia Hake  2003  BD4403  KUNGSBACKA    25m  37.10 
471  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  36.91 
99  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  36.53 
229  Elina Ryding  2000  BG2800  S 77    25m  36.79 
152  Izabella Svensson  2003  BJ6403  KUNGSBACKA    25m  36.98 
396  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  37.11 
117  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    50m  37.31 

 
Heat 4 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
419  Linnea Lindsta  2003  BD3203  UDDEVALLA    25m  36.45 
222  Matilda Hallman  2003  BF7403  S 77    25m  36.06 
336  Stella Warborn  2003  AW4603  VARBERG    25m  35.72 
321  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    50m  35.60 
268  Sofie Persson  2004  AB5804  SKENE SIM    25m  35.68 
428  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    25m  35.95 
300  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  36.11 
421  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    25m  36.46 

 
Heat 5 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Louise Andersson  2003  AY4203  KUNGSBACKA    25m  35.30 
333  Nanna Sandgren  2003  AD8603  VARBERG    25m  35.24 
331  Alexandra Olausson  2003  AP1603  VARBERG    50m  34.89 
426  Emilia Ouseley  2003  BD8403  UDDEVALLA    25m  34.76 
423  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  34.77 
315  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  35.13 
82  Joline Bakken  2005  AC1405  KARLSTAD    25m  35.28 
194  Nelly Tjernström  2003  AP9403  KUNGÄLV    25m  35.56 

 
Heat 6 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
440  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  34.54 
208  Emilia Eriksson  2004  AG3604  MOTALA SS    50m  34.40 
225  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  33.92 
86  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    50m  33.62 
344  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  33.72 
207  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    25m  34.18 
88  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    50m  34.54 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    50m  34.71 

 
Heat 7 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  33.56 
112  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    25m  33.51 
286  Chloé Laatikainen-Potts  2002  AN9402  TROLLHÄTTA    25m  33.45 
26  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  33.39 
65  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    50m  33.42 
150  Sophia Stickel  2001  AY8601  KUNGSBACKA    25m  33.48 
213  Isadora Rosén  2002  BL9802  MOTALA SS    25m  33.51 
435  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  33.62 

 
Heat 8 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Isabella Källén  2001  BR6401  KUNGSBACKA    50m  33.27 
467  Thyra Haugland-Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  33.20 
390  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  33.01 
412  Linnea Kihlberg  2001  AX7801  UDDEVALLA    25m  32.86 
335  Isabella Tudt  2002  BI7402  VARBERG    50m  32.98 
469  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  33.06 
55  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    50m  33.20 
290  Sara Lundqvist Jenc  2002  BG9202  TROLLHÄTTA    25m  33.37 

 
Heat 9 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    25m  32.74 
113  Ebba Björkman  2002  BD8202  KUNGSBACKA    25m  32.67 
318  Thea Carlsson  2002  AM9402  VARBERG    25m  32.50 
314  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  32.48 
30  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  32.48 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  32.55 
329  Nora Lidbom  2002  AP0202  VARBERG    25m  32.68 
271  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  32.82 

 
Heat 10 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    50m  32.38 
204  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  LYSEKIL SS    25m  32.35 
87  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  32.27 
125  Daniela Fredriksson  2000  AQ9200  KUNGSBACKA    25m  32.24 
292  Sara Metcalfe  2002  AL8602  TROLLHÄTTA    50m  32.26 
355  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    50m  32.34 
16  Astrid Lilja  2002  AE3602  ELFSBORG    25m  32.37 
294  Melina Robertsson  2001  AO9401  TROLLHÄTTA    25m  32.39 

 
Heat 11 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Lina Gustafsson  2003  AM9203  KUNGÄLV    50m  32.17 
348  Klara Bennehed  1997  AB4897  VÄNERSBORG    25m  32.04 
50  Felicia Eriksson  2000  BI7200  GÖTEBORG    25m  31.86 
351  Hanna Mirkhan  2003  AH9403  VÄRNAMO SS    50m  31.78 
178  Rebecca Gilley  2001  AV7601  KUNGÄLV    25m  31.80 
323  Maja Hedström  2001  AI0201  VARBERG    50m  31.98 
277  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  32.05 
237  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    50m  32.19 

 
Heat 12 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  31.56 
235  Emma Abrahamsson  2003  AZ7603  S 02    25m  31.50 
193  Felicia Thonander  2001  AC8801  KUNGÄLV    25m  31.44 
313  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  31.41 
146  Matilda Pettersson  1999  AK6699  KUNGSBACKA    25m  31.43 
372  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  31.46 
98  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  31.51 
10  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    50m  31.58 

 
Heat 13 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
310  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    25m  31.36 
19  Lina Maltesson  2000  BF0600  ELFSBORG    50m  31.32 
42  Andrea Berggren  2000  BC5800  GÖTEBORG    25m  31.27 
21  Tindra Moberg  2003  AU5403  ELFSBORG    50m  31.26 
123  Lovisa Erlandsson  2000  BN4200  KUNGSBACKA    50m  31.26 
476  Pernille Strindin  2000    Ås IL    25m  31.28 
109  Madeleine Andersson  1997  BF0897  KUNGSBACKA    25m  31.34 
219  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    50m  31.38 

 
Heat 14 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Linnea Schöön  1998  AW0698  KUNGÄLV    25m  31.20 
70  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    50m  31.12 
466  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  31.04 
13  Julia Karamovic  2001  BP3801  ELFSBORG    25m  30.81 
461  Frida Oseland  2002    Haldens SK    25m  30.98 
148  Alexandra Schyum  2002  AN8202  KUNGSBACKA    25m  31.05 
270  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  31.15 
27  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  31.21 

 
Heat 15 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    50m  30.75 
236  Alice Aurell  2001  AB1201  S 02    50m  30.68 
181  Alice Götestam  2001  AI7201  KUNGÄLV    25m  30.67 
275  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  30.50 
242  Isabella Brogren  1999  BB7499  S 02    50m  30.56 
474  Astrid Grimstad  1998    Ås IL    25m  30.68 
54  Amanda Johansson  2000  AJ9400  GÖTEBORG    25m  30.72 
389  Dagmar Cuperus  2001  BM7401  UDDEVALLA    25m  30.80 

 
Heat 16 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  Emma Björneby  2003    Haldens SK    25m  30.36 
343  Elsa Sellmo  2000  AP1200  HVETLANDA    50m  30.22 
475  Gudrun Rödbotten Foss  2000    Ås IL    25m  29.97 
401  Elin Gustafson  1999  AM5699  UDDEVALLA    25m  29.85 
350  Elvira Davidsson  1996  AJ9896  VÄRNAMO SS    25m  29.90 
41  Filippa Strömberg  1999  AI9499  GRUMS SS    25m  30.16 
128  Felicia Hallingborn-Ask  1999  BO8899  KUNGSBACKA    25m  30.25 
252  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  30.42 

 
Heat 17 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
418  Thilda Larsson  1999  AA8299  UDDEVALLA    25m  29.79 
93  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    50m  29.66 
427  Maja Palmqvist  1998  AC0698  UDDEVALLA    25m  29.55 
Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  29.45 
291  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  29.51 
278  Marie Håkansson  1992  CH2292  TROLLHÄTTA    50m  29.58 
353  Wilma Rönnäng  1998  AV4898  VÄRNAMO SS    25m  29.75 
111  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  29.84 

 
Heat 18 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
429  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  29.31 
60  Pernilla Lindberg  1994  BA7694  GÖTEBORG    25m  29.28 
155  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA    50m  29.17 
416  Matilda Larsson  1998  AD1698  UDDEVALLA    25m  29.09 
342  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  29.13 
218  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  29.22 
56  Linnea Kaldrup  1996  AH9896  GÖTEBORG    25m  29.31 
51  Daniella Fallenhag  2000  AR7800  GÖTEBORG    25m  29.40 

 
Heat 19 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  28.98 
110  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    25m  28.93 
130  Gina Hvarfvenius  1997  AY5297  KUNGSBACKA    25m  28.84 
287  Elin Lokrantz  2000  AM2200  TROLLHÄTTA    25m  28.81 
49  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  28.83 
360  Hanne Melin-Romstad  1999  AK2499  VÄSBY SS    25m  28.88 
383  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  28.98 
Linda Fredriksson  2002  AA4802  ELFSBORG    25m  29.00 

 
Heat 20 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Linnea Kobel  1996  AN4496  VARBERG    25m  28.56 
295  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  28.34 
374  Felicia Andersson  1997  AA2297  UDDEVALLA    25m  27.59 
375  Frida Andersson  1991  AK1491  UDDEVALLA    25m  26.79 
364  Tove Sparrman  1996  AQ3296  VÄSBY SS    25m  27.40 
359  Louise Halldén  1998  AW2498  VÄSBY SS    25m  28.00 
31  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  28.38 
83  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD    25m  28.63 

 
Heat 21 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Anna Miram  1999  AG7299  LUDVIKA SS    25m  28.51 
20  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  28.29 
247  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    25m  27.53 
76  Nike Kruners  1996  AN3496  HS    25m  26.37 
Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    25m  27.27 
40  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  27.88 
363  Kajsa Sparrman  1999  AH4299  VÄSBY SS    25m  28.37 
234  Sofia Ander  1998  BE1898  SALA SS    25m  28.62 

 
Heat 22 (22) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Ellen Thor  1997  AE0497  MOTALA SS    25m  28.46 
373  Amanda Andersson  1996  AO7696  UDDEVALLA    25m  28.01 
188  Johanna Pettersson  1992  AF1292  KUNGÄLV    25m  27.40 
43  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  GÖTEBORG    25m  26.02 
63  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    25m  27.24 
201  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  27.86 
376  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    25m  28.36 
340  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  28.58 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner