2020-02-25   11:08:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2015    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C-D  Försök (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
82  Joline Bakken  2005  AC1405  KARLSTAD    25m  53.90 
392  My Linh Dao  2003  BT0403  UDDEVALLA    25m  52.54 
407  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  52.71 
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Johanna Alsop  2004  AG3404  LYSEKIL SS    25m  51.18 
114  Ida Broman  2003  BP5603  KUNGSBACKA    25m  50.81 
268  Sofie Persson  2004  AB5804  SKENE SIM    25m  50.67 
300  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  49.09 
136  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    50m  50.38 
396  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  50.71 
439  Wilma Tabarte  2003  BD3603  UDDEVALLA    25m  50.95 
127  Sofia Hake  2003  BD4403  KUNGSBACKA    25m  51.45 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    25m  48.24 
152  Izabella Svensson  2003  BJ6403  KUNGSBACKA    25m  47.85 
428  Jennifer Persson  2004  AK4604  UDDEVALLA    25m  47.42 
460  Dorthe Nordgård  2001    Haldens SK    25m  47.17 
21  Tindra Moberg  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  47.23 
435  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  47.49 
286  Chloé Laatikainen-Potts  2002  AN9402  TROLLHÄTTA    25m  48.08 
393  Alma Drapkin  2002  BG7402  UDDEVALLA    25m  49.07 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
421  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    25m  47.12 
426  Emilia Ouseley  2003  BD8403  UDDEVALLA    25m  46.72 
471  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  46.35 
277  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  46.10 
472  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  46.11 
204  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  LYSEKIL SS    25m  46.53 
220  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    25m  47.11 
423  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  47.15 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    25m  45.81 
14  Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  45.57 
440  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  45.23 
321  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    50m  45.17 
86  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  45.19 
240  Ida Berlin  2002  AW6402  S 02    50m  45.26 
249  Emelie Edberg  2002  BH6802  S 02    25m  45.67 
194  Nelly Tjernström  2003  AP9403  KUNGÄLV    25m  45.81 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
323  Maja Hedström  2001  AI0201  VARBERG    25m  44.88 
229  Elina Ryding  2000  BG2800  S 77    50m  44.72 
145  Alice Petrén  2001  BO0601  KUNGSBACKA    25m  44.56 
329  Nora Lidbom  2002  AP0202  VARBERG    50m  44.41 
419  Linnea Lindsta  2003  BD3203  UDDEVALLA    25m  44.48 
87  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    50m  44.58 
335  Isabella Tudt  2002  BI7402  VARBERG    50m  44.87 
208  Emilia Eriksson  2004  AG3604  MOTALA SS    50m  44.91 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
284  Lithea Kottusch  2003  AC4403  TROLLHÄTTA    25m  43.77 
111  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  43.57 
27  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  43.39 
476  Pernille Strindin  2000    Ås IL    25m  43.26 
54  Amanda Johansson  2000  AJ9400  GÖTEBORG    25m  43.33 
25  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    25m  43.52 
179  Lina Gustafsson  2003  AM9203  KUNGÄLV    25m  43.73 
109  Madeleine Andersson  1997  BF0897  KUNGSBACKA    25m  44.17 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    25m  42.93 
270  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  42.78 
314  Molly Bengtsson  2001  BL5401  VARBERG    25m  42.68 
292  Sara Metcalfe  2002  AL8602  TROLLHÄTTA    25m  42.60 
331  Alexandra Olausson  2003  AP1603  VARBERG    25m  42.61 
336  Stella Warborn  2003  AW4603  VARBERG    50m  42.69 
315  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  42.82 
207  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    50m  43.21 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Felicia Eriksson  2000  BI7200  GÖTEBORG    25m  42.48 
70  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    25m  42.38 
275  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  42.18 
389  Dagmar Cuperus  2001  BM7401  UDDEVALLA    25m  42.00 
297  Emilia Ström  2002  AD0602  TROLLHÄTTA    25m  42.03 
55  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    50m  42.32 
412  Linnea Kihlberg  2001  AX7801  UDDEVALLA    25m  42.40 
290  Sara Lundqvist Jenc  2002  BG9202  TROLLHÄTTA    25m  42.58 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    50m  41.89 
178  Rebecca Gilley  2001  AV7601  KUNGÄLV    25m  41.85 
291  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  41.69 
278  Marie Håkansson  1992  CH2292  TROLLHÄTTA    25m  41.52 
13  Julia Karamovic  2001  BP3801  ELFSBORG    25m  41.61 
255  Malin Kaldrup  2000  AA1600  S 02    25m  41.81 
271  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  41.89 
65  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  41.93 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  41.37 
372  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  41.32 
190  Linnea Schöön  1998  AW0698  KUNGÄLV    25m  41.25 
125  Daniela Fredriksson  2000  AQ9200  KUNGSBACKA    25m  40.94 
16  Astrid Lilja  2002  AE3602  ELFSBORG    25m  41.06 
30  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  41.30 
318  Thea Carlsson  2002  AM9402  VARBERG    25m  41.34 
468  Emma Björneby  2003    Haldens SK    25m  41.38 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  Felicia Thonander  2001  AC8801  KUNGÄLV    25m  40.81 
Linda Fredriksson  2002  AA4802  ELFSBORG    25m  40.53 
441  Tea Wilenius  2002  BG0602  UDDEVALLA    25m  39.76 
112  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    25m  39.36 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  39.67 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    50m  40.12 
295  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  40.71 
93  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  40.88 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Wilma Rönnäng  1998  AV4898  VÄRNAMO SS    25m  39.16 
313  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  38.29 
218  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    50m  37.96 
350  Elvira Davidsson  1996  AJ9896  VÄRNAMO SS    25m  37.51 
60  Pernilla Lindberg  1994  BA7694  GÖTEBORG    25m  37.85 
343  Elsa Sellmo  2000  AP1200  HVETLANDA    25m  38.14 
344  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  38.52 
235  Emma Abrahamsson  2003  AZ7603  S 02    50m  39.18 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Ellen Thor  1997  AE0497  MOTALA SS    25m  36.99 
Emma Dubo  1999  AC5299  ELFSBORG    25m  36.73 
434  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    25m  36.09 
84  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    50m  34.42 
40  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  35.72 
466  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  36.31 
97  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  36.93 
19  Lina Maltesson  2000  BF0600  ELFSBORG    25m  37.33 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  36.97 
383  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  36.66 
201  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  36.00 
238  Lina Berg  1996  AF0696  S 02    50m  32.92 
46  Olivia Dahlström  2001  AV5601  GÖTEBORG    25m  35.03 
49  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  36.24 
128  Felicia Hallingborn-Ask  1999  BO8899  KUNGSBACKA    50m  36.87 
310  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  37.09 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA    50m  36.94 
234  Sofia Ander  1998  BE1898  SALA SS    25m  36.49 
327  Linnea Kobel  1996  AN4496  VARBERG    25m  35.85 
63  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    25m  32.88 
Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    25m  34.77 
340  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  36.18 
320  Maja Engström  2000  AV3800  VARBERG    25m  36.82 
10  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    25m  37.04 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner