2020-02-20   13:48:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2015    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C-D  Försök (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
404  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    25m  58.61 
285  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  53.34 
279  Anton Hägg  2004  AG2904  TROLLHÄTTA    25m  51.46 
425  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    25m  52.11 
378  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  56.89 
283  Filip Klefsjö  2004  AR9304  TROLLHÄTTA    25m   
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Max Lidbom  2004  AC0104  SKENE SIM    50m  47.20 
334  Alex Tudt  2002  AQ2902  VARBERG    25m  44.80 
95  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  43.40 
96  Elias Sjölander  2003  AO3903  KARLSTAD    25m  42.83 
250  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  43.27 
324  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    50m  44.12 
288  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    50m  45.30 
509  Einar Rättgård  2000  AQ4500  GÖTEBORG    25m  49.77 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  William Hägg  2002  AM1502  TROLLHÄTTA    25m  41.58 
92  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  41.08 
349  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  40.73 
126  Pontus Hake  2001  AS8501  KUNGSBACKA    25m  39.46 
226  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  40.01 
227  Rickard Pettersson  1998  AS2998  S 77    25m  40.73 
326  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    50m  41.55 
430  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  41.60 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
415  Edwin Larsson  2001  AB3501  UDDEVALLA    25m  37.34 
209  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    50m  36.80 
473  Thomas Aksnes  2003    Haldens SK    25m  36.53 
66  Max Svedberg  2001  AR3301  GÖTEBORG    50m  35.51 
180  Noah Gustafsson  2000  AT9700  KUNGÄLV    50m  36.51 
311  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  36.72 
245  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  36.95 
409  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    25m  38.61 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    50m  34.92 
116  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA    50m  34.23 
210  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    50m  34.04 
316  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  33.85 
138  Philip Koca  2001  AV6701  KUNGSBACKA    25m  33.86 
71  Robin Vondrak  2001  AR1301  GÖTEBORG    25m  34.09 
185  Mathias Johansson  2001  AQ5101  KUNGÄLV    50m  34.42 
269  Daniel Lithner  2001  AJ9701  SÄFFLE SS    25m  34.96 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Svante Linnér  2000  AK4700  MOTALA SS    25m  33.53 
144  Jakob Persson  1999  AF7199  KUNGSBACKA    50m  33.13 
142  Kevin Norlin  2000  AV3700  KUNGSBACKA    25m  32.99 
325  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG    50m  32.79 
153  Sebastian Svensson  1999  AN6599  KUNGSBACKA    50m  32.89 
332  Zacharias Olausson  2000  AG4700  VARBERG    25m  33.07 
119  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    50m  33.13 
281  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    50m  33.59 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
510  Dennis Bädicker  1999  AP5999  HK SIM    25m  32.73 
223  Jesper Holmdahl  1999  AJ5599  S 77    50m  32.18 
91  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD    50m  32.16 
253  Karl Hallström  2000  AG9100  S 02    50m  31.72 
312  Daniel Andersson  1999  AK5399  VARBERG    50m  31.87 
23  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    50m  32.18 
402  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  32.47 
81  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD    25m  32.76 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    50m  31.51 
74  Ludvig Sohlberg  1999  AD5199  SK GÖTENE    50m  31.46 
80  David Albringer  2001  AF2101  KARLSTAD    50m  31.25 
289  Ludwig Lorentzon  1999  AK4999  TROLLHÄTTA    50m  31.02 
73  Axel Gustavsson  2000  AO8100  SK GÖTENE    50m  31.21 
Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  31.43 
436  Jesper Simonsson  2000  AN5900  UDDEVALLA    25m  31.50 
89  Ludwig Larsson  2000  AU1700  KARLSTAD    50m  31.72 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
347  Alexander Assor  2000  AE2900  VÄNERSBORG    25m  30.72 
391  Rick Cuperus  1999  AV2599  UDDEVALLA    25m  30.52 
224  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    50m  30.25 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    50m  30.20 
200  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  30.25 
330  Hjalmar Löfvenborg  1999  AU3999  VARBERG    50m  30.26 
38  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  30.63 
354  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  30.79 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  AP7198  S 02    25m  30.09 
177  Fredrik Emanuelsson  1999  AN3199  KUNGÄLV    25m  30.01 
414  Viggo Koch  1997  AN5997  UDDEVALLA    50m  29.90 
137  Max Karlsson  1999  AG2999  KUNGSBACKA    50m  29.82 
115  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA    25m  29.87 
184  Martin Isaksson  1998  AW2198  KUNGÄLV    25m  29.93 
352  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    50m  30.08 
191  Robert Sjöberg  1998  AU8798  KUNGÄLV    25m  30.20 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Simon Kärrsjö  1998  AQ4398  GÖTEBORG    50m  29.47 
174  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    25m  29.23 
90  Niclas Lindow  1999  AN6999  KARLSTAD    25m  29.00 
216  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  28.92 
465  Christer Melberg  2001    Haldens SK    25m  28.98 
296  Samuel Rudqvist  1999  AA7799  TROLLHÄTTA    50m  29.11 
239  Philip Bergstedt  1998  AG9598  S 02    25m  29.43 
244  Jesper Böhn  1998  AD5998  S 02    25m  29.47 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
398  Navid Fageeh  1997  AS2797  UDDEVALLA    25m  28.81 
317  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  28.73 
85  Mathias Eriksson  1993  BA7593  KARLSTAD    25m  28.43 
262  Leo Vartoomian  2000  AJ1300  S 02    25m  28.24 
186  Tobias Josefsson  1997  AT7397  KUNGÄLV    50m  28.29 
413  Noa Koch  1996  AA0396  UDDEVALLA    25m  28.68 
192  Rickard Thillman  1997  AS3597  KUNGÄLV    50m  28.74 
28  William Westerlund Holappa  1999  AC0599  ELFSBORG    25m  28.88 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
357  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS    25m  27.80 
101  Daniel Vålvik  1999  AM7199  KARLSTAD    25m  27.12 
78  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    50m  26.20 
384  Anton Arvidsson  1994  AF1594  UDDEVALLA    25m  25.03 
417  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    25m  25.91 
328  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG    50m  26.56 
217  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    50m  27.58 
387  Daniel Börjesson  1999  AJ4599  UDDEVALLA    25m  28.16 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    25m  27.70 
68  Alexander Triantafillou  1997  AG5597  GÖTEBORG    25m  26.96 
94  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    25m  26.13 
477  Markus Fürst  1996  AA2196  VÄSBY SS    25m  24.83 
189  Sebastian Pettersson  1994  AG0794  KUNGÄLV    25m  25.31 
187  Mathias Petrusson  1993  BB4393  KUNGÄLV    25m  26.29 
395  Victor Engqvist  1997  AN1997  UDDEVALLA    25m  27.41 
79  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    25m  27.94 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Sebastian Dobrescu  1994  AC0794  JÖNKÖPING    25m  27.69 
251  Elias Gausel  1996  AE1196  S 02    25m  26.65 
362  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    25m  26.04 
478  Jesper Jonsson  1993  AS9393  UDDEVALLA    25m  24.30 
438  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  25.16 
131  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  26.28 
345  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    25m  27.27 
453  Nils Lervik  1997    Asker SK    25m  27.90 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner