2020-04-02   05:59:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonttu-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Lähtölista Laji 6
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
 
Laji 6, 50m VU M, P-16, 14, 12  Loppukilpailut (27) 
Erä 1 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Verneri Oxman  2003  03A728  NurKu    25m     
Timothy Korovine  2002  02A931  HU    25m     
Tatu Kunttila  2003  03A443  AUi    25m     
               
               

 
Erä 2 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Heikki Jaspi  2003  03A456  AUi    25m     
Elmeri Eronen  2002  02A524  UiKaa    25m     
Pasi Haravuori  1971  71A060  JUK    25m     
Veikka Holopainen  2002  02A984  NurKu    25m     
Henrik Hannula  1998  98B257  UiKaa    25m     
Arttu Korolainen  2002  02A985  NurKu    25m     

 
Erä 3 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Johan Krister Fredriksson  2003  03A724  HTU    25m     
               
Rony Kulju  2004  04A262  SiWa    25m  59.15  59.15 
Sebastian Stenbacka  2002  02A472  Octopus    50m  1:01.36  1:00.36 
Rasmus Rauhala  2004  04A120  UiKaa    25m  1:01.80  1:01.80 
Oskari Kaarila  2000  00B249  NurKu    25m     

 
Erä 4 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markus Reiman  2004  04A069  UiKaa    25m  53.25  53.25 
Tino Kaukonen  2004  04A213  HTU    25m  52.66  52.66 
Otto Lindroos  2001  01B175  AUi    25m  50.83  50.83 
Kristoffer Kulju  2001  01A772  BS-PU    25m  51.95  51.95 
Patrik Martti  2003  03A579  UiKaa    25m  52.81  52.81 
               

 
Erä 5 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Kuitu  2004  04A248  SiWa    25m  50.70  50.70 
Niklas Laur  2003    RAM    25m  50.27  50.27 
Andre Orav  2003  03A575  Octopus    25m  49.05  49.05 
Kaius Lehtinen  2003  03A429  SGR    50m  50.56  49.56 
Veeti Satamo  2003  03A594  AUi    25m  50.54  50.54 
               

 
Erä 6 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Urho Käkelä  2005  05A042  JUK    25m  47.28  47.28 
Antti Malmberg  2003  03A217  Octopus    25m  47.07  47.07 
               
Eetu Turkka  2000  00A533  Poseidon    25m  46.84  46.84 
Sampo Leppänen  2004  04A118  SiWa    25m  47.08  47.08 
Joel Korhonen  2002  02A799  HU    25m  48.83  48.83 

 
Erä 7 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Topias Hildén  2002  02A696  HTU    25m  45.74  45.74 
Henri Erlund  2003  03A226  HTU    25m  43.88  43.88 
Tuomas Hakkala  2001  01B074  NurKu    25m  42.49  42.49 
Jani Alanen  2000  00A726  HTU    25m  42.91  42.91 
               
               

 
Erä 8 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juuso Korhonen  2002  02A756  Octopus    50m  43.10  42.10 
Matvey Sidorov  2002  02A656  SD    25m  41.69  41.69 
Karo Pirkkalainen  2002  02A548  HTU    25m  41.41  41.41 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    TOP    25m  41.44  41.44 
Muhammed Tantula  2002  02A645  SGR    50m  42.96  41.96 
Daniel Raitamo  2003  03A466  BS-PU    25m  42.46  42.46 

 
Erä 9 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Roman Valt  2004    TOP    25m  40.83  40.83 
Georg Köss  2002    KEILA    25m  40.50  40.50 
Tapio Uzal  2001  01A125  Poseidon    25m  40.29  40.29 
Eero Weckström  2002  02A540  HU    25m  40.30  40.30 
Freddy Gunin  2002    TOP    25m  40.63  40.63 
Carl-Victor Vaenerberg  2002  02A362  SGR    50m  41.94  40.94 

 
Erä 10 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Hugo Kallaste  2002    KEILA    25m  40.24  40.24 
Leevi Lehtovaara  2002  02A930  KoVe-Ve    25m  39.70  39.70 
Ilja Freudenthal  2002  02A559  SD    25m  39.15  39.15 
Leo Saveliev  2002  02A958  SD    25m  39.26  39.26 
Aaro Rasilainen  2000  00B154  HTU    25m  40.08  40.08 
Fredrik Nordström  2001  01B003  ESS    25m  40.25  40.25 

 
Erä 11 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joonas Kaiv  2004    RAM    25m  38.15  38.15 
Valtteri Kosonen  1999  99A959  UiKaa    25m  37.58  37.58 
Kasper Uusitalo  2000  00A831  BS-PU    50m  38.10  37.10 
Onni Järvinen  2002  02A765  HTU    25m  37.51  37.51 
Valtteri Virkki  1999  99A369  HTU    25m  37.99  37.99 
Elias Kallonen  2003  03A106  Poseidon    25m  38.63  38.63 

 
Erä 12 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Elias Filippovits  2002  02A955  SD    25m  36.67  36.67 
Samu Lindholm  2000  00A750  HTU    25m  36.50  36.50 
Fedor Podlipski  2003    TOP    25m  36.14  36.14 
Joona Hyytiäinen  2000  00A948  SiHy    25m  36.23  36.23 
Erik Talts  2002    TOP    25m  36.56  36.56 
Frans Meltovaara  2000  00A771  AUi    25m  36.98  36.98 

 
Erä 13 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Gert Herodes  2002    KEILA    25m  36.00  36.00 
Benjamin Kangas  2002  02A659  HaUS    25m  35.84  35.84 
Santeri Lamminpää  1998  98B265  Octopus    25m  35.33  35.33 
Gregori Zahharov  2003    KEILA    25m  35.37  35.37 
Mika Arkkila  2000  00B015  AUi    25m  35.91  35.91 
Werneri Grundström  2000  00A767  Poseidon    50m  37.14  36.14 

 
Erä 14 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Arthur Tobler  2004    TOP    25m  34.83  34.83 
Joakim Strandström  2000  00A289  HSS    25m  34.38  34.38 
Sami Seppälä  2000  00B045  BS-PU    50m  35.22  34.22 
Juho Laukkanen  2001  01A473  SiWa    25m  34.27  34.27 
Reno Voivoda  2002    RAM    25m  34.80  34.80 
Toomas Tamme  2001    KEILA    25m  34.90  34.90 

 
Erä 15 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Petri Huttunen  1969  69A055  KeUi    25m  34.02  34.02 
Rasmus Teder  2000    BRIIS    25m  33.70  33.70 
Kaspar Helde  2002    TOP    25m  33.09  33.09 
Kiril Pitkänen  1999  99B319  HSS    25m  33.58  33.58 
Toni Virtanen  1999  99A426  NumKis    25m  33.89  33.89 
Eetu Partanen  2001  01A934  Cetus    25m  34.06  34.06 

 
Erä 16 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kristjan Erik Uriko  2003    RAM    25m  32.97  32.97 
Samuli Korva  2002  02A200  Octopus    25m  32.82  32.82 
Joona Mikkola  2001  01A475  SiWa    25m  32.78  32.78 
Aleksander Kampus  2001    TOP    25m  32.80  32.80 
Ronald Õunamägi  2000    BRIIS    25m  32.88  32.88 
Aleksander Konovalov  2002    TOP    25m  33.03  33.03 

 
Erä 17 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Otto Laakso  1999  99A949  Octopus    25m  32.24  32.24 
Leevi Lipponen  1999  99A368  HTU    25m  32.03  32.03 
Timi Torkkel  2001  01A015  STRiksu    25m  31.68  31.68 
Uku Pärismaa  2001    BRIIS    25m  31.73  31.73 
Sakari Piippo  1999  99B150  Octopus    50m  33.04  32.04 
Valtteri Wikstedt  1999  99A948  AUi    25m  32.40  32.40 

 
Erä 18 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Paul Arvid Sei  2000    RAM    25m  31.50  31.50 
Eetu Einto  2001  01A927  SCN    25m  31.18  31.18 
Ville Laukkanen  1999  99A811  KeUi    25m  30.95  30.95 
Kasper Envalds  2001  01A496  Poseidon    25m  31.10  31.10 
Ensio Rislakki  2000  00A719  AUi    25m  31.20  31.20 
Riku Hoffrén  1998  98A012  Octopus    25m  31.60  31.60 

 
Erä 19 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Närhi  1998  98A620  Octopus    50m  31.87  30.87 
Oskar Kleinson  2000    KEILA    25m  30.50  30.50 
Matias Hjelm  2002  02A098  Poseidon    25m  30.36  30.36 
Anders Arge  2001    TOP    25m  30.50  30.50 
Ott Orro  2001    RAM    25m  30.66  30.66 
Jüri Kozlik  2001    TOP    25m  30.90  30.90 

 
Erä 20 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jean-Mikael Avellán  1998  98A652  Cetus    50m  30.89  29.89 
Venni Rastas  1999  99B101  TuUS    25m  29.71  29.71 
               
Mikko Kivenne  1996  96A515  HTU    25m  29.63  29.63 
Henry Hatanpää  2000  00A797  SCN    25m  29.84  29.84 
Firas El-Idi  2001  01A005  La-Ka    50m  31.10  30.10 

 
Erä 21 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markus Kuisma  1998  98A301  SomE    25m  29.43  29.43 
Roland Erich Uriko  2001    RAM    25m  29.20  29.20 
Eero Karola  1995  95A355  KeUi    25m  28.68  28.68 
Aarne Sarkima  1999  99B029  TuUS    25m  28.83  28.83 
Jere Vänskä  1996  96A021  HTU    25m  29.36  29.36 
Oskari Ojavuo  1998  98A391  HTU    25m  29.50  29.50 

 
Erä 22 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Nikolas Rissanen  1998  98B189  JUK    50m  28.87  27.87 
Dmitry Nosov  1998  98A901  Gladius    50m  28.75  27.75 
Aleksi Salmi  1996  96A761  KeUi    25m  27.62  27.62 
Joonatan Saxberg  1997  97B263  TuUS    50m  28.68  27.68 
Mika Vänskä  1998  98A047  HTU    25m  27.81  27.81 
Aleksi Pyrhönen  1997  97A727  Poseidon    50m  29.10  28.10 

 
Erä 23 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mark Genrich Geller  1999    TOP    25m  27.32  27.32 
Heikki Tervanen  1998  98A952  JUK    50m  28.19  27.19 
Jon Lundgren  1998  98A743  SiWa    50m  27.98  26.98 
Jan-Henrik Haapiainen  1998  98A380  JUK    25m  27.01  27.01 
Mika Meller  1967  67A037  TuUS    50m  28.27  27.27 
Robert Jalonen  1998  98A578  Gladius    25m  27.33  27.33 

 
Erä 24 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Herman Adamsoo  1995    TOP    25m  26.62  26.62 
Miko Lilleorg  1998    TOP    25m  26.50  26.50 
Ossi Airaksinen  1996  96A295  AUi    50m  27.54  26.54 
Sakari Levola  1996  96A204  PoPy    50m  27.65  26.65 
Kristjan Laid  1998    TOP    25m  26.80  26.80 

 
Erä 25 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juho Seppälä  1999  99B048  SiWa    25m  26.25  26.25 
Nestori Koskinen  1996  96A528  PoPy    50m  27.04  26.04 
Daniel Forslund  1995  95A466  BS-PU    25m  25.51  25.51 
Aleksey Kirzhemanov  1998    ST. PETERS    25m  26.00  26.00 
Joni Honkala  1995  95A785  NumKis    50m  27.07  26.07 
Kert Saarma  1997    TOP    25m  26.47  26.47 

 
Erä 26 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tuomas Ikonen  1996  96A677  TuUS    50m  26.19  25.19 
Priidik Laid  1996    TOP    25m  24.89  24.89 
Tommi Wallenius  1994  94A469  AUi    50m  25.79  24.79 
Oiva Lahtinen  1997  97A945  KeUi    25m  24.84  24.84 
Lauri Tolvanen  1988  88A065  BS-PU    25m  25.09  25.09 
Mitja Hyytiäinen  1996  96A901  SiHy    25m  25.45  25.45 

 
Erä 27 (27) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juha Kollin  1993  93A900  VanVe    25m  24.52  24.52 
Sami Pakarinen  1992  92A332  VanVe    25m  23.59  23.59 
Ari-Pekka Liukkonen  1989  89A286  Cetus    50m  22.22  21.22 
Jani Rusi  1984  84A058  AUi    50m  22.59  21.59 
               
Henrik Rinkinen  1997  97A988  TuUS    25m  24.62  24.62 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner