2021-04-16   04:18:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öviksracet 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/12 tävlingsstart 09.30 Insim 08.00

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Öviksracet 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  08:52   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar  Finaler (7) 
Sponsor: T3 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
285  William Mattsson  2004  AA1104  VÄSBY SS    25m   
101  Theo Ylipää  2004  AB0704  LULEÅ SS    25m   
25  Anton Krogh-Vennemo  2002  AI8502  BUREÅ SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
386  Fredrik Hellberg  1973  AB2573  IKSU    25m   
163  Emil Ulander  2003  AE2303  SKELLEFTEÅ    25m  4:02.13 
356  Albin Pettersson  2003  AK7703  SK ÄGIR    25m  3:36.86 
146  Olle Ferm  2002  AD8102  SKELLEFTEÅ    25m  3:48.03 
349  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SK ÄGIR    25m   
157  Marcus Lundmark  2002  AN7302  SKELLEFTEÅ    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    25m  3:11.87 
202  Jonathan Nilsson  2003  AD5103  SUNDSVALL    25m  3:05.34 
181  Imre Arvidsson Lundblom  2003  AA1303  SUNDSVALL    25m  2:58.55 
164  Robin Ulander  2001  AN7901  SKELLEFTEÅ    25m  3:01.99 
351  Johan Matzen  2002  AG0702  SK ÄGIR    25m  3:06.39 
154  Magnus Lindström  2004  AA4104  SKELLEFTEÅ    25m  3:33.14 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  David Näslund  2001  AC2901  NJURUNDA    25m  2:53.85 
342  David Eby  2001  AP4101  SK ÄGIR    25m  2:48.37 
186  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    25m  2:42.56 
323  Viktor Norberg  1999  AT6999  Ö-VIKS ASS    25m  2:44.62 
124  Marios Johansson  2001  AA2901  PITEÅ SIM    25m  2:50.67 
334  Emil Westin  1999  AW1599  Ö-VIKS ASS    25m  2:56.39 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    25m  2:33.91 
387  Peder Larsson  1972  AB4972  IKSU    25m  2:29.91 
357  Pontus Pettersson  2000  AR5900  SK ÄGIR    25m  2:21.78 
278  William Säfström  1998  AN1998  UMEÅ SS    25m  2:23.33 
261  Peter Lundberg  1991  AZ1391  UMEÅ SS    25m  2:31.26 
360  Alexander Sandin  2000  AD4900  SK ÄGIR    25m  2:34.56 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Konstantinos Johansson  1998  AB1998  PITEÅ SIM    25m  2:18.73 
Mathias Kristensen  1999    Kolbotn IL    25m  2:18.42 
48  Erik Viklund  1998  AH1398  BURTRÄSK    25m  2:15.72 
201  Tor Nicolaisen  1999  AF8999  SUNDSVALL    25m  2:17.98 
153  Andreas Lindmark  1995  AU0395  SKELLEFTEÅ    25m  2:18.67 
67  Pontus Lindh  1996  AU3996  HÄRNÖSAND    25m  2:20.44 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Jelle Kranenbarg  1996  AW0196  HÄRNÖSAND    25m  2:12.98 
352  Emil Nilsson  1992  AE1392  SK ÄGIR    25m  2:06.00 
151  Benjamin Lindberg  1995  AJ6195  SKELLEFTEÅ    25m  2:02.13 
343  Daniel Ekberg  1984  AA3984  SK ÄGIR    25m  2:05.44 
121  Oliver Flodström  1999  AJ5999  PITEÅ SIM    25m  2:12.07 
69  Gustav Norén-Vosveldt  1996  AL0396  HÄRNÖSAND    25m  2:13.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  08:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner