2019-09-20   07:38:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  21:04   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2013         
 
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1386  Mads Bo Larsen  1964  45-49  KØGE    25m   
1182  Steen Jensen  1959  50-54  KVIK    25m  1:35.00 
1546  Rolf Conradi  1935  75-79  STT    25m  1:55.01 
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1425  Benjamin Chardon  1985  25-29  NKK    25m  1:22.12 
1238  Ulrik Schäfer  1962  50-54  BIRKERØD    25m  1:15.00 
1593  Lars Ekdahl  1954  55-59  VÄSTERÅS    25m  1:14.23 
1332  Wiggo Kristensen  1950  60-64  Haldens SK    25m  1:14.78 
1437  Rasmus Skaarup  1979  30-34  HOLBÆK    25m  1:15.99 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
753  Kim Yousefi Jensen  1966  45-49  HØRSHOLM    25m  1:14.20 
1435  Søren Kristiansen  1968  45-49  HOLBÆK    25m  1:13.99 
1436  Jan Palmø  1965  45-49  HOLBÆK    25m  1:12.84 
1494  Erik Brunskog  1969  40-44  SK LAXEN    25m  1:13.35 
1496  Johan Cavalli  1959  50-54  SK LAXEN    25m  1:14.05 
1591  Eric Brandelius  1949  60-64  VÄSTERÅS    25m  1:14.21 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1236  John Bøgehus Pedersen  1968  45-49  BIRKERØD    25m  1:10.00 
1673  Fin Biering-Sørensen  1948  65-69  U.S.G    25m  1:10.00 
1215  Olav Ryan  1951  60-64  ALLERØD    25m  1:09.50 
1565  Tommy Aspegårdh  1955  55-59  TÄBY SIM    25m  1:09.89 
1352  Gerhard Deneken  1963  50-54  KORSØR    25m  1:10.00 
1424  Stefan Andersson  1973  40-44  NKK    25m  1:12.33 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
927  Jon Olav Flaathen  1985  25-29  NOTODDEN    25m  1:08.50 
1264  Martin Funk Larsen  1965  45-49  ALLERØD    25m  1:08.00 
1672  Ebbe Rasmussen  1949  60-64  U.S.G    25m  1:06.80 
1690  Aksel Riber Nielsen  1964  45-49  KVIK    25m  1:07.50 
1001  Frank Carstensen  1955  55-59  MASØR    25m  1:08.00 
1240  Peter Spragge  1964  45-49  BIRKERØD    25m  1:08.56 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1293  Tim Molbæk  1971  40-44  BASK    25m  1:05.98 
996  Bjørn Berthelsen  1968  45-49  MASØR    25m  1:05.50 
1340  Mark André Kohnagel  1972  40-44  HERMES    25m  1:05.00 
1550  Jan Råsø  1962  50-54  STT    25m  1:05.50 
1362  Niclas Renman  1966  45-49  KUNGSBACKA    25m  1:05.90 
1564  Peter Håkansson  1965  45-49  TÄBY SIM    25m  1:06.00 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1694  Kim Lundberg Hansen  1984  25-29  KVIK    25m  1:05.00 
1479  Bo Guntofte  1963  50-54  RINGSTED    25m  1:04.86 
358  Nils-Christian Olsson  1978  35-39  MKK    25m  1:04.30 
1295  Peter Conrad Holgersen  1967  45-49  BASK    25m  1:04.50 
1500  Stefan Hawunger  1956  55-59  SK LAXEN    25m  1:05.00 
1523  Ken Wisler-Poulsen  1969  40-44  TRITON B    25m  1:05.00 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1358  Henrik Holmberg  1969  40-44  KUNGSBACKA    25m  1:03.50 
1543  Anders Bæk  1966  45-49  STT    25m  1:03.14 
859  Morten Christensen  1967  45-49  KVIK    25m  1:03.00 
1525  Niels Jörgen Larsen  1962  50-54  SK NEPTUN    25m  1:03.00 
1691  Claus Edske  1965  45-49  KVIK    25m  1:03.50 
1511  Peter Pettersson  1957  55-59  SK LAXEN    25m  1:03.55 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1618  Allan Lind  1966  45-49  HELSINGØR    25m  1:02.30 
1302  Peter Sørensen  1984  25-29  GSK    25m  1:02.00 
1695  Lennart Marmetschke  1966  45-49  KVIK    25m  1:02.00 
607  Harald Lindbäck  1960  50-54  Varg, IL    25m  1:02.00 
1032  Søren Hornskov  1973  40-44  GSK    25m  1:02.10 
1360  Peter Lundin  1959  50-54  KUNGSBACKA    25m  1:02.40 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1445  Rune Sjøblom  1957  55-59  Kongsten    25m  1:01.50 
1366  Jesper Auer  1970  40-44  KARLSKRONA    25m  1:01.00 
1627  Oskar Börjesson  1973  40-44  S 77    25m  1:00.63 
1034  Martin Egenhardt  1977  35-39  GSK    25m  1:01.00 
1601  Mårten Rundgren  1967  45-49  ÖSTERLEN    25m  1:01.00 
1698  Øyvind Loftheim  1961  50-54  KVIK    25m  1:02.00 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1617  Eddy Krage  1967  45-49  HELSINGØR    25m  1:00.50 
1667  Rune Solvang  1980  30-34  U.S.G    25m  1:00.28 
1522  Ian Wisler-Poulsen  1973  40-44  TRITON B    25m  1:00.00 
1493  Joakim Axelsson  1968  45-49  SK LAXEN    25m  1:00.20 
1489  Bjørn Modeé  1962  50-54  SALTSJÖB    25m  1:00.39 
1273  Søren Emil Dahlgaard  1984  25-29  ASS    25m  1:00.50 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1499  Göran Gustavsson  1968  45-49  SK LAXEN    25m  59.80 
1513  Fredrik Schriever-Abeln  1971  40-44  SK LAXEN    25m  59.50 
1470  Martin Andersen  1975  35-39  RINGSTED    25m  59.19 
1537  Mats Norlin  1965  45-49  SKK    25m  59.50 
1272  Thomas Poulsen  1972  40-44  ASS    25m  59.50 
1521  Jesper Waterval  1975  35-39  TRITON B    25m  1:00.00 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1600  Oscar Åkesson  1977  35-39  ÖSTERLEN    25m  59.00 
1322  Sebastiano Immé  1978  35-39  HS    25m  58.93 
1487  Erik Røbech  1964  45-49  Lørenskog    25m  58.61 
1150  Henrik Behrendorff  1975  35-39  MKK    25m  58.64 
1399  Øyvind Thorsen  1960  50-54  Lambertset    25m  58.95 
1599  Rassmus Svensson  1982  30-34  ÖSTERLEN    25m  59.16 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1234  Peter Holmsteen  1963  50-54  BIRKERØD    25m  57.98 
1278  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989  20-24  ASS    25m  57.50 
1535  Robert Grynner  1983  30-34  SKK    25m  57.00 
1669  Henrik Pedersen  1965  45-49  U.S.G    25m  57.49 
1410  Mikael Ulveklint  1980  30-34  MKK    25m  57.66 
1548  Klaus Hjorth  1977  35-39  STT    25m  58.00 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Aldersgruppe  Klub    Bassin  Tid 
 
1385  Peter Christensen  1965  45-49  KØGE    25m  56.58 
1145  Tobias Lindbom  1979  30-34  MKK    25m  56.13 
1239  Jacob Lercke Skytte  1984  25-29  BIRKERØD    25m  52.64 
1446  Lenny Persson  1977  35-39  SK RAN    25m  56.04 
1231  Mads Gjerløv  1972  40-44  BIRKERØD    25m  56.42 
1502  Pelle Karlsson  1974  35-39  SK LAXEN    25m  57.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  21:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark