2019-09-22   05:41:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Åbne Københavnske Masters 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1391  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  58.75   
1392  Løvberg Merete  1967  Lambertset    25 m  1:00.65   
1084  Månsson Nathalie  1979  SK TRITON  AA8279  25 m  1:00.70   
1704  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  aa4667  25 m  1:01.76   
1074  Delani Louise  1984  HERMES  8414AA  25 m  1:02.07   
988  Fuglestvelt Marianne  1976  MASØR    25 m  1:03.00   
1528  Thuné Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  1:03.16   
1660  Gudnitz Trine  1987  U.S.G  8728AA  25 m  1:03.50   
1271  Thranum Heidi L.  1987  ASS  8736AB  25 m  1:04.00   
10  1596  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  1:06.09   
11  1509  Gustavsson Annika Morin  1971  SK LAXEN  AA6271  25 m  1:06.20   
12  1356  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  25 m  1:06.84   
13  1665  Borg Louise Buhl  1987  U.S.G  8768AA  25 m  1:06.99   
14  1562  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  1:07.00   
15  1441  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  1:07.07   
16  1139  Maunsbach Margareta  1962  ASS  6224AA  25 m  1:08.70   
17  1708  Ekelöf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  1:08.75   
18  885  Jensen Birgit Dønnum  1967  Eidsvoll    25 m  1:09.00   
19  1474  Sørensen Margit  1972  RINGSTED    25 m  1:09.06   
20  145  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  1:09.96   
21  1397  Johnsen Ann  1975  Lambertset    25 m  1:10.00   
22  1138  Slej Aino  1963  ASS  6302AA  25 m  1:10.50   
23  1621  Pedersen Nina Damsgaard  1972  HELSINGØR    25 m  1:10.50   
24  1507  Lennheden Ann-Marie  1957  SK LAXEN  AA3257  25 m  1:10.80   
25  1319  Bjelm Anna  1966  HS  AA8466  25 m  1:11.99   
26  1561  Konarikova Radana  1965  TS&LK    25 m  1:13.00   
27  418  Solberg Gry  1960  Oslo IL    25 m  1:13.50   
28  1476  Dyrbak Lene  1971  RINGSTED    25 m  1:14.81   
29  1223  Bengtson Dorthe Rathmann  1966  BIRKERØD  6652AA  25 m  1:14.94   
30  320  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:15.00   
31  1270  Zelca Leva  1988  ASS    25 m  1:15.00   
32  1497  Erixon Katarina  1962  SK LAXEN  AA0962  25 m  1:16.00   
33  1560  Rygh Hilde  1958  TS&LK    25 m  1:17.50   
34  1549  Ketelsen Elisabeth  1943  STT  4322AA  25 m  1:18.85   
35  1263  Schultz Mia Finnemann  1972  ALLERØD  7284aa  25 m  1:19.00   
36  1563  Eriksson Ulla  1974  TÄBY SIM  AB7274  25 m  1:20.00   
37  1607  Gjestvang Anne Marit Støve  1958  Volda TIL    25 m  1:21.00   
38  1675  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  1:23.80   
39  1285  Grimsrud Tone  1955  Asker SK    25 m  1:28.23   
40  1350  Nielsen Tina Bagenkop  1967  KORSØR    25 m  1:31.00   
41  1265  Olesen Birthe Riis  1970  ALLERØD    25 m  1:38.00   
42  1266  Varming Annelise  1964  ALLERØD    25 m  1:48.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
2_S
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1239  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  25 m  52.64   
1446  Persson Lenny  1977  SK RAN  aa2577  25 m  56.04   
1145  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  56.13   
1231  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  56.42   
1385  Christensen Peter  1965  KØGE  6543AA  25 m  56.58   
1502  Karlsson Pelle  1974  SK LAXEN  AA2374  25 m  57.00   
1535  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  57.00   
1669  Pedersen Henrik  1965  U.S.G  6561AA  25 m  57.49   
1278  Nielsen Jesper Lindstrøm  1989  ASS  8961AF  25 m  57.50   
10  1410  Ulveklint Mikael  1980  MKK  ac7180  25 m  57.66   
11  1234  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  57.98   
12  1548  Hjorth Klaus  1977  STT    25 m  58.00   
13  1487  Røbech Erik  1964  Lørenskog    25 m  58.61   
14  1150  Behrendorff Henrik  1975  MKK  AB8575  25 m  58.64   
15  1322  Immé Sebastiano  1978  HS  AB3778  25 m  58.93   
16  1399  Thorsen Øyvind  1960  Lambertset    25 m  58.95   
17  1600  Åkesson Oscar  1977  ÖSTERLEN  AB0977  25 m  59.00   
18  1599  Svensson Rassmus  1982  ÖSTERLEN  AA8582  25 m  59.16   
19  1470  Andersen Martin  1975  RINGSTED  7525AA  25 m  59.19   
20  1272  Poulsen Thomas  1972  ASS  7245AA  25 m  59.50   
21  1513  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  59.50   
22  1537  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  59.50   
23  1499  Gustavsson Göran  1968  SK LAXEN  AA4368  25 m  59.80   
24  1521  Waterval Jesper  1975  TRITON B    25 m  1:00.00   
25  1522  Wisler-Poulsen Ian  1973  TRITON B    25 m  1:00.00   
26  1493  Axelsson Joakim  1968  SK LAXEN  AA5368  25 m  1:00.20   
27  1667  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  1:00.28   
28  1489  Modeé Bjørn  1962  SALTSJÖB  AA3962  25 m  1:00.39   
29  1273  Dahlgaard Søren Emil  1984  ASS  8453AB  25 m  1:00.50   
30  1617  Krage Eddy  1967  HELSINGØR  6723AA  25 m  1:00.50   
31  1627  Börjesson Oskar  1973  S 77  AA0973  25 m  1:00.63   
32  1034  Egenhardt Martin  1977  GSK    25 m  1:01.00   
33  1366  Auer Jesper  1970  KARLSKRONA  AB5370  25 m  1:01.00   
34  1601  Rundgren Mårten  1967  ÖSTERLEN  AA6167  25 m  1:01.00   
35  1445  Sjøblom Rune  1957  Kongsten    25 m  1:01.50   
36  607  Lindbäck Harald  1960  Varg, IL    25 m  1:02.00   
37  1302  Sørensen Peter  1984  GSK  8465AA  25 m  1:02.00   
38  1695  Marmetschke Lennart  1966  KVIK  6601AA  25 m  1:02.00   
39  1698  Loftheim Øyvind  1961  KVIK  6193AA  25 m  1:02.00   
40  1032  Hornskov Søren  1973  GSK  7365AA  25 m  1:02.10   
41  1618  Lind Allan  1966  HELSINGØR  6629AA  25 m  1:02.30   
42  1360  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  1:02.40   
43  859  Christensen Morten  1967  KVIK  6771AA  25 m  1:03.00   
44  1525  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  1:03.00   
45  1543  Bæk Anders  1966  STT  6639AA  25 m  1:03.14   
46  1358  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  25 m  1:03.50   
47  1691  Edske Claus  1965  KVIK  6511AA  25 m  1:03.50   
48  1511  Pettersson Peter  1957  SK LAXEN  AA5357  25 m  1:03.55   
49  358  Olsson Nils-Christian  1978  MKK  AB9378  25 m  1:04.30   
50  1295  Holgersen Peter Conrad  1967  BASK  6795AA  25 m  1:04.50   
51  1479  Guntofte Bo  1963  RINGSTED    25 m  1:04.86   
52  1340  Kohnagel Mark André  1972  HERMES    25 m  1:05.00   
53  1500  Hawunger Stefan  1956  SK LAXEN  AA6156  25 m  1:05.00   
54  1523  Wisler-Poulsen Ken  1969  TRITON B  6905AA  25 m  1:05.00   
55  1694  Hansen Kim Lundberg  1984  KVIK    25 m  1:05.00   
56  996  Berthelsen Bjørn  1968  MASØR    25 m  1:05.50   
57  1550  Råsø Jan  1962  STT    25 m  1:05.50   
58  1362  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  25 m  1:05.90   
59  1293  Molbæk Tim  1971  BASK  7101AA  25 m  1:05.98   
60  1564  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  1:06.00   
61  1672  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G  4901AA  25 m  1:06.80   
62  1690  Nielsen Aksel Riber  1964  KVIK  6401AA  25 m  1:07.50   
63  1001  Carstensen Frank  1955  MASØR    25 m  1:08.00   
64  1264  Larsen Martin Funk  1965  ALLERØD  6537AA  25 m  1:08.00   
65  927  Flaathen Jon Olav  1985  NOTODDEN    25 m  1:08.50   
66  1240  Spragge Peter  1964  BIRKERØD    25 m  1:08.56   
67  1215  Ryan Olav  1951  ALLERØD  5101AA  25 m  1:09.50   
68  1565  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  1:09.89   
69  1236  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD    25 m  1:10.00   
70  1352  Deneken Gerhard  1963  KORSØR  6353AA  25 m  1:10.00   
71  1673  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  1:10.00   
72  1424  Andersson Stefan  1973  NKK  AA4973  25 m  1:12.33   
73  1436  Palmø Jan  1965  HOLBÆK  6595AA  25 m  1:12.84   
74  1494  Brunskog Erik  1969  SK LAXEN  AA9969  25 m  1:13.35   
75  1435  Kristiansen Søren  1968  HOLBÆK  6845AA  25 m  1:13.99   
76  1496  Cavalli Johan  1959  SK LAXEN  AA4559  25 m  1:14.05   
77  753  Jensen Kim Yousefi  1966  HØRSHOLM    25 m  1:14.20   
78  1591  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  1:14.21   
79  1593  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  1:14.23   
80  1332  Kristensen Wiggo  1950  Haldens SK    25 m  1:14.78   
81  1238  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  1:15.00   
82  1437  Skaarup Rasmus  1979  HOLBÆK    25 m  1:15.99   
83  1425  Chardon Benjamin  1985  NKK  AH1385  25 m  1:22.12   
84  1182  Jensen Steen  1959  KVIK  5933AA  25 m  1:35.00   
85  1546  Conradi Rolf  1935  STT  3521AA  25 m  1:55.01   
86  1386  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1488  Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  33.81   
1598  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  35.40   
1578  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  35.92   
1241  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  35.98   
992  Riiser Ann Kristin  1977  MASØR    25 m  36.05   
1527  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  37.29   
1298  Sørensen Kate  1961  GSK  6142AA  25 m  37.50   
1541  Sjölander Stina  1984  SKK  AG9484  25 m  37.98   
1398  Lauritzen Jannecke  1967  Lambertset    25 m  38.19   
10  1416  Svensson Annika  1974  NKK  AA1474  25 m  38.35   
11  1086  Davidsson Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  38.41   
12  896  Bergesen Torill  1957  Bergen OM    25 m  38.50   
13  1566  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  38.79   
14  1519  Kousgard Katja  1974  TRITON B  7402AA  25 m  38.92   
15  1495  Carlfjord Sally  1988  SK LAXEN    25 m  39.50   
16  1580  Hörbäck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  39.61   
17  1540  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  39.68   
18  885  Jensen Birgit Dønnum  1967  Eidsvoll    25 m  39.99   
19  1390  Them Charlotte  1976  KØGE  7654AA  25 m  40.70   
20  1663  Hansen Lærke Smidt  1988  U.S.G  8896AA  25 m  40.92   
21  1138  Slej Aino  1963  ASS  6302AA  25 m  41.00   
22  1633  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  41.07   
23  1263  Schultz Mia Finnemann  1972  ALLERØD  7284aa  25 m  42.00   
24  1475  Thomé Lærke  1988  RINGSTED  8894AD  25 m  42.49   
25  1538  Nyysti Elin  1987  SKK  AQ2487  25 m  42.50   
26  414  Lydersen Wenche  1954  Oslo IL    25 m  43.00   
27  1620  Ottosen Tine  1965  HELSINGØR  6592AA  25 m  43.00   
28  1507  Lennheden Ann-Marie  1957  SK LAXEN  AA3257  25 m  43.41   
29  1606  Bakke Runa  1961  Volda TIL    25 m  43.50   
30  990  Prestbakmo Heidi  1966  MASØR    25 m  43.76   
31  986  Solheim Siv  1967  MASØR    25 m  43.84   
32  1224  Bøgsted Annette  1962  BIRKERØD    25 m  43.95   
33  543  Nilsen Gro Jørstad  1967  BT&IF    25 m  44.00   
34  1413  Nikolaisen Martina  1969  Modum SK    25 m  44.56   
35  1077  Møller Hanne  1958  HERMES  5802AA  25 m  44.59   
36  415  Larsen Grethe Solberg  1952  Oslo IL    25 m  45.00   
37  893  Rocher Ingrid  1957  Oslo IL    25 m  45.00   
38  993  Johansen Cecillia Mossige  1973  MASØR    25 m  45.00   
39  1529  Johansson Åsa  1971  SK SYDSIM  AA9471  25 m  45.01   
40  1394  Helgeland Bodil  1963  Lambertset    25 m  45.06   
41  1442  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  45.45   
42  1214  Lorich Jette  1949  ALLERØD  4902AA  25 m  46.50   
43  1630  Klouda Runfors Catarina  1974  S 77  AA9874  25 m  46.68   
44  1605  Leikanger Elin  1959  Volda TIL    25 m  47.00   
45  1619  Lund Sys  1977  HELSINGØR  7706AA  25 m  47.00   
46  1357  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  25 m  47.26   
47  1296  Olsen Kendra  1966  BASK    25 m  47.50   
48  643  Asper Nina  1953  Oslo IL    25 m  48.50   
49  989  Benham Anett  1964  MASØR    25 m  49.49   
50  1556  Gryholt Heidi  1965  STT    25 m  49.50   
51  1363  Sundfors Anette  1965  KUNGSBACKA  AB1265  25 m  50.00   
52  1501  Hindgren Lisbeth  1958  SK LAXEN  AA0458  25 m  50.00   
53  1388  Lau Karen  1956  KØGE  5642AA  25 m  50.11   
54  1359  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  50.35   
55  1387  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  25 m  50.47   
56  1349  Haugaard Kirsten  1965  KORSØR  6524AA  25 m  52.48   
57  1576  Paulsen Lene Christin  1970  Vadsø SK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1585  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  31.28   
1568  Persson Håkan  1963  TÄBY SIM  AA9363  25 m  31.42   
1235  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  31.50   
1400  Kaspersen Odd Roar  1971  Lambertset    25 m  31.70   
1141  Ancker Morten  1967  ASS  6703AA  25 m  32.00   
1499  Gustavsson Göran  1968  SK LAXEN  AA4368  25 m  32.31   
1414  Myhrvold Rune  1969  Modum SK    25 m  33.75   
1581  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  33.76   
1530  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  33.84   
10  1668  Haselbach Philipp  1984  U.S.G  8437AB  25 m  34.00   
11  1629  Högberg Weine  1978  S 77  AB8578  25 m  34.53   
12  1083  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  34.84   
13  1594  Grundström Jonas  1987  VÄSTERÅS  AH5587  25 m  34.89   
14  1293  Molbæk Tim  1971  BASK  7101AA  25 m  34.90   
15  1043  Mcdonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  34.98   
16  212  Nordahl-Meyer Casper  1982  KVIK  8277AA  25 m  35.00   
17  560  Berger Torbjørn  1961  Moss SK    25 m  35.00   
18  1140  Bjørn Søren  1964  ASS  6467AA  25 m  35.00   
19  1676  Bundgaard Christian  1971  U.S.G  7103AA  25 m  35.10   
20  1582  Antonsson Henrik  1982  VARBERG  AD0782  25 m  35.22   
21  303  Fjellstad Kjetil  1968  Haldens SK    25 m  35.37   
22  1328  Nilsson Richard  1971  HS  aa9771  25 m  35.65   
23  1358  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  25 m  35.93   
24  1685  Tolstrup Torben  1965  DELTA    50 m  36.49   
25  1627  Börjesson Oskar  1973  S 77  AA0973  25 m  36.99   
26  1682  Madsen Jesper  1975  DELTA    25 m  37.00   
27  1689  Lundt Anders  1967  GENTOFTE    25 m  37.00   
28  1490  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  37.11   
29  1482  Simonsen Jan  1964  RINGSTED  6407AA  25 m  37.82   
30  602  Offerdal Rune  1969  Haldens SK    25 m  38.50   
31  419  Arentz Øyvind  1950  Oslo IL    25 m  39.00   
32  1002  Nilsen Geir  1966  MASØR    25 m  39.00   
33  1226  Christensen Lars J  1960  BIRKERØD  6005AA  25 m  39.00   
34  1426  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  39.00   
35  1503  Kjaergaard Henrik  1964  SK LAXEN    25 m  39.10   
36  927  Flaathen Jon Olav  1985  NOTODDEN    25 m  39.40   
37  998  Hobbesland Svein  1958  MASØR    25 m  39.55   
38  1531  Svensson Frederik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  39.72   
39  1230  Føyn Anders  1961  BIRKERØD  6135AA  25 m  39.73   
40  1389  Borre Henrik  1973  KØGE  7385AA  25 m  39.76   
41  255  Halvorsen Ole Jan  1957  Eidsvoll    25 m  39.80   
42  1670  Harning Morten  1966  U.S.G  6695AA  25 m  39.84   
43  1423  Gunnarsson Mats  1959  NKK  AA8159  25 m  39.87   
44  1480  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  39.88   
45  1437  Skaarup Rasmus  1979  HOLBÆK    25 m  39.99   
46  1472  Andersen Preben  1947  RINGSTED    25 m  40.00   
47  1498  George Tomas  1959  SK LAXEN    25 m  40.00   
48  1422  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  42.00   
49  1225  Bøving Frederik  1965  BIRKERØD  6547AA  25 m  42.15   
50  576  Walldén Henrik  1968  MKK  AA9168  25 m  42.89   
51  1216  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  43.00   
52  1415  Lybeck Kjell  1953  Modum SK    25 m  43.82   
53  1409  Liljegren Jerry  1942  MKK  aa8142  25 m  43.98   
54  1297  Eklund John Inge  1944  Eidsvoll    25 m  44.00   
55  1545  Christensen Torsten  1954  STT  5421AA  25 m  46.00   
56  311  Bøhleng Thor  1948  Hamar IL    25 m  48.00   
57  1453  Hellborg Rolland  1946  SK RAN  AA6146  25 m  50.79   
58  1486  Skjoldstrup Erik  1944  RINGSTED  4441AA  25 m  51.93   
59  1403  Høeg Jan  1923  Larvik SK    25 m  53.00   
60  1182  Jensen Steen  1959  KVIK  5933AA  25 m  55.00   
61  1626  Vaagen Øistein  1952  Hamar IL    25 m  55.00   
62  1471  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
5_S
Løb 5, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
356  Lohmann Anna  1975  MKK  AA1275  25 m  1:07.05   
1407  Larson Nathalie  1985  MKK  aa8885  25 m  1:07.10   
988  Fuglestvelt Marianne  1976  MASØR    25 m  1:07.50   
1578  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:09.40   
987  Thorstensen Janne  1966  MASØR    25 m  1:10.00   
1509  Gustavsson Annika Morin  1971  SK LAXEN  AA6271  25 m  1:10.02   
1074  Delani Louise  1984  HERMES  8414AA  25 m  1:14.07   
1631  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  1:14.73   
1444  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  1:15.75   
10  1139  Maunsbach Margareta  1962  ASS  6224AA  25 m  1:17.82   
11  1526  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  1:19.20   
12  145  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  1:21.87   
13  241  Hjertnes Hilde Margrethe  1957  Bergen OM    25 m  1:50.00   
14  1076  Møller Else  1958  HERMES  5812AA  25 m  2:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
6_S
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1408  Vitazka Honza  1976  MKK  aa4976  25 m  59.07   
606  Stokke Haakon Schram  1960  Varg, IL    25 m  1:02.80   
1367  Tollerud Robert  1971  KARLSKRONA  AB9171  25 m  1:04.68   
1514  Svensson Jan-Olof  1960  SK LAXEN  AA2560  25 m  1:05.50   
1368  Abdurahmanovic Muris  1979  KARLSKRONA  AC6379  25 m  1:06.07   
1667  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  1:06.45   
1341  Pedersen Jan Boier  1983  HERMES  8371AA  25 m  1:06.66   
1692  Jakobsen Jens  1966  KVIK  6611AA  25 m  1:08.00   
1366  Auer Jesper  1970  KARLSKRONA  AB5370  25 m  1:10.00   
10  1513  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  1:12.10   
11  1518  Henriksen Poul Mølby  1966  TRITON B  6617AA  25 m  1:12.61   
12  1294  Laursen Anders Lindegaard  1964  BASK  6485AA  25 m  1:13.00   
13  1511  Pettersson Peter  1957  SK LAXEN  AA5357  25 m  1:13.33   
14  1327  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:13.66   
15  1684  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA    25 m  1:14.00   
16  1597  Olander Valter  1965  VÄSTERÅS  AB9965  25 m  1:17.50   
17  1237  Ryberg Bjørn von  1960  BIRKERØD  6025AA  25 m  1:25.00   
18  1591  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  1:27.97   
19  216  Olsen Hans Ahle  1963  KVIK  6381AA  25 m  1:30.00   
20  1577  Berg Kjell-Erling  1960  Vadsø SK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
7_S
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1448  Vitazka Maria  1979  SK RAN  ab7279  25 m  31.63   
1598  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  32.61   
1477  Nordskilde Christina  1987  RINGSTED  8734AB  25 m  32.79   
1624  Raagaard Gitte  1970  HELSINGØR  7032AA  25 m  33.00   
1528  Thuné Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  33.36   
1592  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  34.13   
884  Leirvaag Beda  1964  Eidsvoll    25 m  35.50   
1661  Yang Sylvia  1986  U.S.G  8634AC  25 m  36.00   
1580  Hörbäck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  36.05   
10  1517  Andersen Margit  1970  TRITON B  7074AA  25 m  36.07   
11  1579  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  36.22   
12  1540  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  36.24   
13  1562  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  36.50   
14  1421  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  37.18   
15  1396  Østbye Elisabeth  1963  Lambertset    25 m  37.65   
16  205  Mazurkiewicz Mira  1957  KVIK  5732AA  25 m  38.00   
17  1547  Helmer Susanne  1965  STT  6534AA  25 m  38.01   
18  1708  Ekelöf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  38.23   
19  886  Jensen Inger J. Dønnum  1969  Eidsvoll    25 m  39.09   
20  1526  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  39.20   
21  418  Solberg Gry  1960  Oslo IL    25 m  39.50   
22  1443  Larsen Vibeke  1961  NÆSTVED    25 m  39.99   
23  1485  Nielsen Betina  1987  RINGSTED  8702AD  25 m  40.24   
24  1350  Nielsen Tina Bagenkop  1967  KORSØR    25 m  42.00   
25  148  Ladegaard Hanne Gosvig  1968  HØRSHOLM  6804AA  25 m  43.16   
26  1449  Dollmayer Kristina  1966  SK RAN  AA6866  25 m  45.78   
27  1348  Sørensen Bente  1947  KORSØR  4702AA  25 m  46.93   
28  1512  Rosenkrantz Anki  1959  SK LAXEN    25 m  47.00   
29  1351  Friis-Olsen Marianne  1952  KORSØR  5242AA  25 m  50.02   
30  1630  Klouda Runfors Catarina  1974  S 77  AA9874  25 m  51.55   
31  1678  Møller Maj-Britt  1947  U.S.G  4712AA  25 m  54.10   
32  1267  Bartholdy Tina  1961  ALLERØD    25 m  56.00   
33  1475  Thomé Lærke  1988  RINGSTED  8894AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1274  Eisenhut Uwe  1985  ASS  8591AC  25 m  29.00   
1492  Anderud Jonas  1971  SK LAXEN  AA4571  25 m  29.50   
1292  Erichsen Bjarne  1985  BASK  8505AA  25 m  29.92   
1548  Hjorth Klaus  1977  STT    25 m  30.00   
1446  Persson Lenny  1977  SK RAN  aa2577  25 m  30.19   
1569  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  30.50   
1599  Svensson Rassmus  1982  ÖSTERLEN  AA8582  25 m  30.69   
300  Berg Jørgen  1965  Haldens SK    25 m  31.70   
1537  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  32.00   
10  1582  Antonsson Henrik  1982  VARBERG  AD0782  25 m  32.23   
11  1470  Andersen Martin  1975  RINGSTED  7525AA  25 m  32.99   
12  1406  Ek Robert  1961  MKK  ab4161  25 m  33.24   
13  1301  Schmidt Peter Koerver  1979  GSK  7935AA  25 m  33.50   
14  1683  Nørregaard Morten  1977  DELTA    25 m  34.50   
15  1511  Pettersson Peter  1957  SK LAXEN  AA5357  25 m  34.90   
16  1672  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G  4901AA  25 m  35.30   
17  420  Haakonsen Jan  1955  Oslo IL    25 m  36.50   
18  576  Walldén Henrik  1968  MKK  AA9168  25 m  36.57   
19  305  Børresen Christian  1970  Haldens SK    25 m  36.99   
20  1215  Ryan Olav  1951  ALLERØD  5101AA  25 m  37.00   
21  1434  Karup Martin Mundt  1973  HOLBÆK    25 m  38.03   
22  255  Halvorsen Ole Jan  1957  Eidsvoll    25 m  39.00   
23  1216  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  41.00   
24  1233  Haahr Lars Peder  1959  BIRKERØD  5913AA  25 m  41.73   
25  1297  Eklund John Inge  1944  Eidsvoll    25 m  44.30   
26  1269  Revsbech Jan Erik  1978  ALLERØD    25 m  50.50   
27  1486  Skjoldstrup Erik  1944  RINGSTED  4441AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
9_S
Løb 9, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1612  Helsingør Damer 1  166  HELSINGØR    25 m  1:02.35   
1587  Västerås SS Dam A100-119  114  VÄSTERÅS    25 m  2:08.00   
1534  Skk Damer  110  SKK    25 m  2:10.00   
1330  Hs Girls  170  HS    25 m  2:12.00   
1004  Masør 1  167  MASØR    25 m  2:13.00   
1401  Lambertseter  183  Lambertset    25 m  2:15.00   
1659  Usg Damer 1  103  U.S.G    25 m  2:17.00   
1143  ASS Ladies 1  152  ASS    25 m  2:25.00   
1504  SK Laxen Lag 1  200  SK LAXEN    25 m  2:25.00   
10  220  Kvik Masters Damer 1 Hm  211  KVIK    25 m  2:33.73   
11  1005  Masør 2  188  MASØR    25 m  2:35.00   
12  1354  Kungsbacka SS Damer 160+  182  KUNGSBACKA    25 m  2:35.00   
13  424  Oslo IL Medley Woman  230  Oslo IL    25 m  2:44.00   
14  1243  Sigma Swim Damer C  168  SIGMA    25 m  2:45.00   
15  1609  Volda  213  Volda TIL    25 m  2:45.00   
16  1347  Ksl Damer 200  221  KORSØR    25 m  2:50.00   
17  144  Hørsholm  176  HØRSHOLM    25 m     
18  1381  Køge Masters Damer  179  KØGE    25 m     
19  1428  Norrköping 1  192  NKK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
10_S
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
221  Kvik Masters Herrer 1 Hm  179  KVIK    25 m  1:55.50   
1505  SK Laxen Lag 1  160  SK LAXEN    25 m  1:55.50   
1282  ASS Mænd 1  141  ASS    25 m  1:55.90   
1604  Österlen Sim  165  ÖSTERLEN    25 m  2:04.58   
1666  Usg Herrer  157  U.S.G    25 m  2:05.00   
1291  Bask  165  BASK    25 m  2:06.50   
222  Kvik Masters Herrer 2 Hm  177  KVIK    25 m  2:07.00   
1255  Sigma Swim Herrer D  200  SIGMA    25 m  2:08.00   
1305  Gsk Master 3  140  GSK    25 m  2:10.00   
10  306  Hsk 1  186  Haldens SK    25 m  2:10.66   
11  1504  SK Laxen Lag 1  200  SK LAXEN    25 m  2:13.80   
12  1699  Kvik Masters Herrer 3 Hm  189  KVIK    25 m  2:15.00   
13  1254  Sigma Swim Herrer C  198  SIGMA    25 m  2:16.00   
14  1551  Stt Herrer Stt D Herrer  204  STT    25 m  2:17.00   
15  1681  Delta Die Hard  167  DELTA    25 m  2:18.00   
16  1481  Ringsted Masters  215  RINGSTED    25 m  2:19.50   
17  1506  SK Laxen Lag 2  160  SK LAXEN    25 m  2:20.00   
18  1382  Køge Masters Herrer  177  KØGE    25 m     
19  1430  Norrköping 3  170  NKK    25 m     
20  1438  Holbæk Men  173  HOLBÆK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
11_S
Løb 11, 4X50m Medley Mix 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1614  Helsingør Mix  171  HELSINGØR    25 m  1:02.20   
571  Malmö KK  136  MKK    25 m  1:58.33   
1402  Lambertseter  188  Lambertset    25 m  2:03.50   
1259  Sigma Swim Mix C  161  SIGMA    25 m  2:04.00   
1583  Varbergs Sim  178  VARBERG    25 m  2:05.60   
1484  Ringsted Mix-Masters  146  RINGSTED    25 m  2:07.60   
1635  S 77 Mix  159  S 77    25 m  2:08.30   
1571  Täby Mix 160  163  TÄBY SIM    25 m  2:09.00   
1542  Mix Skk  120  SKK    25 m  2:10.00   
10  1589  Västerås SS Mix B120-159  149  VÄSTERÅS    25 m  2:10.00   
11  1303  Gsk Master 1  196  GSK    25 m  2:18.00   
12  1361  Kungsbacka SS Mixed 160+  183  KUNGSBACKA    25 m  2:22.00   
13  1532  SK Sydsim Mix  171  SK SYDSIM    25 m  2:22.53   
14  261  Eidsvoll Svømmeklubb  220  Eidsvoll    25 m  2:23.50   
15  1572  Täby Mix 240  246  TÄBY SIM    25 m  2:26.00   
16  943  SK Ran  184  SK RAN    25 m  2:30.40   
17  425  Oslo IL Medley Mix  241  Oslo IL    25 m  2:32.00   
18  1671  Usg Mix  240  U.S.G    25 m  2:34.00   
19  657  Ts & Lk 1  202  TS&LK    25 m  2:35.00   
20  1555  Stt Mix Stt Remix  243  STT    25 m  2:46.00   
21  1383  Køge Masters Mix  166  KØGE    25 m     
22  1432  Norrköping 5  156  NKK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
12_S
Løb 12, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1488  Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  1:06.88   
1448  Vitazka Maria  1979  SK RAN  ab7279  25 m  1:09.45   
1392  Løvberg Merete  1967  Lambertset    25 m  1:10.52   
356  Lohmann Anna  1975  MKK  AA1275  25 m  1:10.71   
1624  Raagaard Gitte  1970  HELSINGØR  7032AA  25 m  1:12.00   
1623  Rud Gitte  1972  HELSINGØR    25 m  1:15.00   
1665  Borg Louise Buhl  1987  U.S.G  8768AA  25 m  1:15.96   
1298  Sørensen Kate  1961  GSK  6142AA  25 m  1:17.00   
1662  Kierkegaard Lisbeth L  1988  U.S.G  8818AB  25 m  1:17.10   
10  1540  Qvale Elin  1983  SKK  AE8483  25 m  1:17.44   
11  896  Bergesen Torill  1957  Bergen OM    25 m  1:18.00   
12  1495  Carlfjord Sally  1988  SK LAXEN    25 m  1:18.22   
13  1663  Hansen Lærke Smidt  1988  U.S.G  8896AA  25 m  1:18.43   
14  1661  Yang Sylvia  1986  U.S.G  8634AC  25 m  1:19.00   
15  1089  Lövberg Maria  1973  SK TRITON  AA2673  25 m  1:19.52   
16  1321  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:19.53   
17  1421  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  1:19.65   
18  1444  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  1:19.94   
19  1324  Möller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  1:20.36   
20  1474  Sørensen Margit  1972  RINGSTED    25 m  1:20.58   
21  1526  Holmberg Marie  1969  SK NEPTUN  AA5269  25 m  1:21.20   
22  466  Arctander Inger  1966  RO-MA    25 m  1:23.91   
23  1270  Zelca Leva  1988  ASS    25 m  1:25.00   
24  1608  Tomren Torill  1961  Volda TIL    25 m  1:25.00   
25  1337  Poulsen Tina D.  1973  HERMES  7352AA  25 m  1:26.00   
26  1417  Hazard Malin  1970  NKK  AA8670  25 m  1:26.88   
27  1560  Rygh Hilde  1958  TS&LK    25 m  1:27.80   
28  320  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:30.00   
29  1364  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  25 m  1:30.00   
30  1607  Gjestvang Anne Marit Støve  1958  Volda TIL    25 m  1:30.00   
31  1622  Riber Inger  1963  HELSINGØR  6392AA  25 m  1:30.50   
32  1616  Kerrn Camilla  1971  HELSINGØR  7144AA  25 m  1:31.50   
33  1619  Lund Sys  1977  HELSINGØR  7706AA  25 m  1:33.00   
34  1359  Johansson Helén  1968  KUNGSBACKA  AA5468  25 m  1:33.44   
35  1242  Sørensen Marianne  1974  BIRKERØD    25 m  1:35.00   
36  1342  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM    25 m  1:35.00   
37  1296  Olsen Kendra  1966  BASK    25 m  1:37.00   
38  148  Ladegaard Hanne Gosvig  1968  HØRSHOLM  6804AA  25 m  1:37.15   
39  1350  Nielsen Tina Bagenkop  1967  KORSØR    25 m  1:38.00   
40  1404  Foldvik Kirsten Sundby  1958  Larvik SK    25 m  1:38.00   
41  240  Hernes Marit Trå  1958  Bergen OM    25 m  1:40.00   
42  241  Hjertnes Hilde Margrethe  1957  Bergen OM    25 m  1:40.00   
43  1348  Sørensen Bente  1947  KORSØR  4702AA  25 m  1:41.17   
44  1497  Erixon Katarina  1962  SK LAXEN  AA0962  25 m  1:45.00   
45  1285  Grimsrud Tone  1955  Asker SK    25 m  1:47.57   
46  1267  Bartholdy Tina  1961  ALLERØD    25 m  1:50.00   
47  1678  Møller Maj-Britt  1947  U.S.G  4712AA  25 m  1:58.30   
48  1675  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  2:00.00   
49  1476  Dyrbak Lene  1971  RINGSTED    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
13_S
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1239  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  25 m  58.22   
1408  Vitazka Honza  1976  MKK  aa4976  25 m  1:00.74   
1410  Ulveklint Mikael  1980  MKK  ac7180  25 m  1:04.77   
1569  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  1:05.00   
1502  Karlsson Pelle  1974  SK LAXEN  AA2374  25 m  1:05.30   
1141  Ancker Morten  1967  ASS  6703AA  25 m  1:05.50   
1234  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  1:06.21   
1275  Kirkegaard Jonas  1987  ASS  8723AA  25 m  1:07.48   
1688  Olsson Mikael  1975  YSTADS SS  ab0375  25 m  1:08.50   
10  1530  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:08.55   
11  1514  Svensson Jan-Olof  1960  SK LAXEN  AA2560  25 m  1:09.00   
12  1446  Persson Lenny  1977  SK RAN  aa2577  25 m  1:09.15   
13  1150  Behrendorff Henrik  1975  MKK  AB8575  25 m  1:09.42   
14  1521  Waterval Jesper  1975  TRITON B    25 m  1:10.00   
15  1522  Wisler-Poulsen Ian  1973  TRITON B    25 m  1:10.00   
16  1548  Hjorth Klaus  1977  STT    25 m  1:10.00   
17  1698  Loftheim Øyvind  1961  KVIK  6193AA  25 m  1:10.00   
18  1323  Möller Mats  1967  HS  AA1967  25 m  1:10.28   
19  1687  Gimsér Richard  1968  YSTADS SS  ab5168  25 m  1:10.50   
20  1034  Egenhardt Martin  1977  GSK    25 m  1:11.00   
21  1601  Rundgren Mårten  1967  ÖSTERLEN  AA6167  25 m  1:11.00   
22  1627  Börjesson Oskar  1973  S 77  AA0973  25 m  1:11.46   
23  1518  Henriksen Poul Mølby  1966  TRITON B  6617AA  25 m  1:12.58   
24  1340  Kohnagel Mark André  1972  HERMES    25 m  1:13.00   
25  1328  Nilsson Richard  1971  HS  aa9771  25 m  1:13.65   
26  1327  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:14.81   
27  1543  Bæk Anders  1966  STT  6639AA  25 m  1:14.88   
28  1299  Hansen Kaj Mantzius  1974  GSK  7461AA  25 m  1:15.00   
29  1368  Abdurahmanovic Muris  1979  KARLSKRONA  AC6379  25 m  1:15.00   
30  1406  Ek Robert  1961  MKK  ab4161  25 m  1:15.63   
31  1339  Hyllested Bo  1949  HERMES  4921AA  25 m  1:16.00   
32  1558  Pedersen Bjørn  1958  TS&LK    25 m  1:16.00   
33  1490  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:16.17   
34  1617  Krage Eddy  1967  HELSINGØR  6723AA  25 m  1:16.20   
35  420  Haakonsen Jan  1955  Oslo IL    25 m  1:20.00   
36  1564  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  1:20.00   
37  1405  Røed Øyvind  1963  Larvik SK    25 m  1:20.34   
38  1597  Olander Valter  1965  VÄSTERÅS  AB9965  25 m  1:21.00   
39  1684  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA    25 m  1:21.00   
40  1682  Madsen Jesper  1975  DELTA    25 m  1:22.00   
41  1480  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  1:24.40   
42  216  Olsen Hans Ahle  1963  KVIK  6381AA  25 m  1:25.00   
43  1412  Schanke Morten  1954  MASØR    25 m  1:25.00   
44  1544  Bækgaard Finn  1955  STT  5521AA  25 m  1:25.10   
45  753  Jensen Kim Yousefi  1966  HØRSHOLM    25 m  1:25.13   
46  1422  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  1:25.55   
47  1436  Palmø Jan  1965  HOLBÆK  6595AA  25 m  1:30.72   
48  1435  Kristiansen Søren  1968  HOLBÆK  6845AA  25 m  1:31.99   
49  1216  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  1:35.00   
50  1482  Simonsen Jan  1964  RINGSTED  6407AA  25 m     
51  1577  Berg Kjell-Erling  1960  Vadsø SK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
14_S
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1391  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  26.94   
1392  Løvberg Merete  1967  Lambertset    25 m  27.99   
1407  Larson Nathalie  1985  MKK  aa8885  25 m  28.04   
1326  Åberg Helena  1971  HS  AA2271  25 m  28.38   
1536  Hanson Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  28.59   
1704  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  aa4667  25 m  28.62   
1074  Delani Louise  1984  HERMES  8414AA  25 m  28.84   
1541  Sjölander Stina  1984  SKK  AG9484  25 m  29.05   
1579  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  29.44   
10  1271  Thranum Heidi L.  1987  ASS  8736AB  25 m  29.50   
11  1562  rasmuson gunilla  1957  TÄBY SIM  AA0257  25 m  29.50   
12  1660  Gudnitz Trine  1987  U.S.G  8728AA  25 m  29.50   
13  1356  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  25 m  29.74   
14  1441  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  29.79   
15  1509  Gustavsson Annika Morin  1971  SK LAXEN  AA6271  25 m  29.82   
16  1393  Pedersen Anette M  1966  Lambertset    25 m  29.99   
17  1317  Degerstrøm Marion  1977  Haugesund    25 m  30.00   
18  1595  Isaksson Matilda  1983  VÄSTERÅS  AG2283  25 m  30.00   
19  1596  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  30.00   
20  1519  Kousgard Katja  1974  TRITON B  7402AA  25 m  30.19   
21  1580  Hörbäck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  30.27   
22  1631  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  30.54   
23  1420  Fyrk Johanna  1969  NKK  AA5669  25 m  31.00   
24  1621  Pedersen Nina Damsgaard  1972  HELSINGØR    25 m  31.00   
25  466  Arctander Inger  1966  RO-MA    25 m  31.17   
26  1633  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  31.33   
27  1086  Davidsson Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  31.87   
28  1397  Johnsen Ann  1975  Lambertset    25 m  32.00   
29  990  Prestbakmo Heidi  1966  MASØR    25 m  32.10   
30  1319  Bjelm Anna  1966  HS  AA8466  25 m  32.73   
31  463  Aasland Jeanette  1961  RO-MA    25 m  32.83   
32  1538  Nyysti Elin  1987  SKK  AQ2487  25 m  32.90   
33  208  Nielsen Marianne N.  1964  KVIK  6432AA  25 m  33.00   
34  1507  Lennheden Ann-Marie  1957  SK LAXEN  AA3257  25 m  33.00   
35  1561  Konarikova Radana  1965  TS&LK    25 m  33.00   
36  1355  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  25 m  33.04   
37  418  Solberg Gry  1960  Oslo IL    25 m  33.50   
38  1563  Eriksson Ulla  1974  TÄBY SIM  AB7274  25 m  33.50   
39  1607  Gjestvang Anne Marit Støve  1958  Volda TIL    25 m  33.90   
40  240  Hernes Marit Trå  1958  Bergen OM    25 m  34.00   
41  543  Nilsen Gro Jørstad  1967  BT&IF    25 m  34.00   
42  1338  Petersen Pia Vibe  1964  HERMES  6412AA  25 m  34.00   
43  1554  Svankjær Henriette  1974  STT    25 m  34.01   
44  1325  Sjöberg Marie  1962  HS  AA5462  25 m  34.17   
45  1622  Riber Inger  1963  HELSINGØR  6392AA  25 m  34.20   
46  414  Lydersen Wenche  1954  Oslo IL    25 m  34.50   
47  1677  Melchiors Maria  1979  U.S.G  7942AA  25 m  34.50   
48  1616  Kerrn Camilla  1971  HELSINGØR  7144AA  25 m  34.90   
49  205  Mazurkiewicz Mira  1957  KVIK  5732AA  25 m  35.00   
50  875  Nielsen Anni Ø  1958  KVIK  5822AA  25 m  35.00   
51  1336  Smidt Lotte Bay  1974  HERMES    25 m  35.00   
52  1419  Brask Margareta  1947  NKK  AA5247  25 m  35.00   
53  1497  Erixon Katarina  1962  SK LAXEN  AA0962  25 m  35.00   
54  1296  Olsen Kendra  1966  BASK    25 m  35.15   
55  1675  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  35.80   
56  1606  Bakke Runa  1961  Volda TIL    25 m  36.00   
57  1411  Eriksen Irene  1960  MASØR    25 m  36.50   
58  1703  Kramer Lene  1976  RO-MA    25 m  36.76   
59  1394  Helgeland Bodil  1963  Lambertset    25 m  36.91   
60  1387  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  50 m  37.23   
61  1363  Sundfors Anette  1965  KUNGSBACKA  AB1265  25 m  38.00   
62  1351  Friis-Olsen Marianne  1952  KORSØR  5242AA  25 m  38.01   
63  1449  Dollmayer Kristina  1966  SK RAN  AA6866  25 m  39.01   
64  989  Benham Anett  1964  MASØR    25 m  39.39   
65  1076  Møller Else  1958  HERMES  5812AA  25 m  39.60   
66  893  Rocher Ingrid  1957  Oslo IL    25 m  40.00   
67  1228  Dugbæk Dorte  1976  BIRKERØD    25 m  40.00   
68  1285  Grimsrud Tone  1955  Asker SK    25 m  40.12   
69  1630  Klouda Runfors Catarina  1974  S 77  AA9874  25 m  40.93   
70  1232  Haahr Hanne  1962  BIRKERØD    25 m  42.00   
71  1349  Haugaard Kirsten  1965  KORSØR  6524AA  25 m  43.92   
72  1266  Varming Annelise  1964  ALLERØD    25 m  45.00   
73  1512  Rosenkrantz Anki  1959  SK LAXEN    25 m  47.00   
74  1268  Eriksson Judy  1946  ALLERØD  4632AA  25 m  50.00   
75  1395  Galczewska Agnieszka  1982  Lambertset    25 m     
76  1575  Pedersen Lisbeth Johnsen  1967  Vadsø SK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
15_S
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1235  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  23.52   
1231  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  25.30   
1274  Eisenhut Uwe  1985  ASS  8591AC  25 m  25.50   
1709  Marko-Varga Sebastian  1984  KVIK  8455AB  25 m  25.56   
1594  Grundström Jonas  1987  VÄSTERÅS  AH5587  25 m  25.66   
1502  Karlsson Pelle  1974  SK LAXEN  AA2374  25 m  25.70   
891  Aarvak Tomas  1969  TS&LK    25 m  25.77   
1145  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  25.80   
300  Berg Jørgen  1965  Haldens SK    25 m  25.86   
10  1669  Pedersen Henrik  1965  U.S.G  6561AA  25 m  25.90   
11  1181  Nissen Klaus  1964  KVIK  6481AA  25 m  26.00   
12  1585  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  26.00   
13  1487  Røbech Erik  1964  Lørenskog    25 m  26.08   
14  1385  Christensen Peter  1965  KØGE  6543AA  25 m  26.13   
15  606  Stokke Haakon Schram  1960  Varg, IL    25 m  26.20   
16  1599  Svensson Rassmus  1982  ÖSTERLEN  AA8582  25 m  26.24   
17  1535  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  26.50   
18  1399  Thorsen Øyvind  1960  Lambertset    25 m  26.60   
19  1629  Högberg Weine  1978  S 77  AB8578  25 m  26.64   
20  1227  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  26.74   
21  1470  Andersen Martin  1975  RINGSTED  7525AA  25 m  26.75   
22  1320  Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  26.79   
23  1367  Tollerud Robert  1971  KARLSKRONA  AB9171  25 m  26.96   
24  1582  Antonsson Henrik  1982  VARBERG  AD0782  25 m  26.99   
25  1273  Dahlgaard Søren Emil  1984  ASS  8453AB  25 m  27.00   
26  1318  Larsen Häkon H  1978  Haugesund    25 m  27.00   
27  1611  Færch Peter Villum  1973  HELSINGØR    25 m  27.00   
28  1513  Schriever-Abeln Fredrik  1971  SK LAXEN  AA2771  25 m  27.10   
29  1537  Norlin Mats  1965  SKK  AA1365  25 m  27.10   
30  1581  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  27.32   
31  1489  Modeé Bjørn  1962  SALTSJÖB  AA3962  25 m  27.71   
32  1386  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m  27.79   
33  607  Lindbäck Harald  1960  Varg, IL    25 m  27.80   
34  1368  Abdurahmanovic Muris  1979  KARLSKRONA  AC6379  25 m  27.80   
35  1032  Hornskov Søren  1973  GSK  7365AA  25 m  27.90   
36  1493  Axelsson Joakim  1968  SK LAXEN  AA5368  25 m  27.90   
37  1586  Nordengen Bjørn  1961  Varg, IL    25 m  27.90   
38  859  Christensen Morten  1967  KVIK  6771AA  25 m  28.00   
39  1302  Sørensen Peter  1984  GSK  8465AA  25 m  28.00   
40  1696  Roll Peter  1963  KVIK  6351AA  25 m  28.00   
41  1360  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  25 m  28.08   
42  1550  Råsø Jan  1962  STT    25 m  28.09   
43  303  Fjellstad Kjetil  1968  Haldens SK    25 m  28.17   
44  1603  Löfquost Andreas  1973  ÖSTERLEN    25 m  28.20   
45  1445  Sjøblom Rune  1957  Kongsten    25 m  28.32   
46  1516  Wahlbeck Roger  1968  SK LAXEN  AB4368  25 m  28.35   
47  215  Nielsen Steen  1960  KVIK  6001AA  25 m  28.50   
48  1525  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  28.50   
49  1479  Guntofte Bo  1963  RINGSTED    25 m  28.57   
50  1083  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  28.68   
51  560  Berger Torbjørn  1961  Moss SK    25 m  29.00   
52  1003  Jørgensen Jan Bernhard  1964  MASØR    25 m  29.00   
53  1300  Grønskov Leif  1958  GSK  5821AA  25 m  29.00   
54  1500  Hawunger Stefan  1956  SK LAXEN  AA6156  25 m  29.00   
55  1570  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  29.00   
56  1564  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  29.38   
57  1295  Holgersen Peter Conrad  1967  BASK  6795AA  25 m  29.40   
58  1033  Brink Jess  1966  GSK  6651AA  25 m  29.50   
59  1670  Harning Morten  1966  U.S.G  6695AA  25 m  29.50   
60  1240  Spragge Peter  1964  BIRKERØD    25 m  29.59   
61  996  Berthelsen Bjørn  1968  MASØR    25 m  29.60   
62  1362  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  25 m  29.73   
63  1694  Hansen Kim Lundberg  1984  KVIK    25 m  30.00   
64  1434  Karup Martin Mundt  1973  HOLBÆK    25 m  30.05   
65  1236  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD    25 m  30.48   
66  1215  Ryan Olav  1951  ALLERØD  5101AA  25 m  30.50   
67  1618  Lind Allan  1966  HELSINGØR  6629AA  25 m  30.80   
68  1035  Moe Per Olaf  1962  Haldens SK    25 m  30.90   
69  1229  Felding Bo  1968  BIRKERØD    25 m  30.90   
70  1002  Nilsen Geir  1966  MASØR    25 m  31.00   
71  1558  Pedersen Bjørn  1958  TS&LK    25 m  31.00   
72  1673  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  31.00   
73  1424  Andersson Stefan  1973  NKK  AA4973  25 m  31.01   
74  304  Kristensen Tommy  1963  Haldens SK    25 m  31.08   
75  1471  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  31.30   
76  1565  Aspegårdh Tommy  1955  TÄBY SIM  AA8155  25 m  31.38   
77  1264  Larsen Martin Funk  1965  ALLERØD  6537AA  25 m  31.50   
78  1544  Bækgaard Finn  1955  STT  5521AA  25 m  31.50   
79  753  Jensen Kim Yousefi  1966  HØRSHOLM    25 m  31.60   
80  927  Flaathen Jon Olav  1985  NOTODDEN    25 m  31.60   
81  305  Børresen Christian  1970  Haldens SK    25 m  31.66   
82  1503  Kjaergaard Henrik  1964  SK LAXEN    25 m  31.80   
83  602  Offerdal Rune  1969  Haldens SK    25 m  32.00   
84  1423  Gunnarsson Mats  1959  NKK  AA8159  25 m  32.01   
85  1230  Føyn Anders  1961  BIRKERØD  6135AA  25 m  32.03   
86  1494  Brunskog Erik  1969  SK LAXEN  AA9969  25 m  32.45   
87  999  Johannessen Egil  1955  MASØR    25 m  32.50   
88  1593  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  32.81   
89  1496  Cavalli Johan  1959  SK LAXEN  AA4559  25 m  33.05   
90  1436  Palmø Jan  1965  HOLBÆK  6595AA  25 m  33.10   
91  1332  Kristensen Wiggo  1950  Haldens SK    25 m  33.29   
92  302  Aksnes Tommy  1963  Haldens SK    25 m  33.40   
93  1472  Andersen Preben  1947  RINGSTED    25 m  33.50   
94  1531  Svensson Frederik  1971  SK SYDSIM  AB7171  25 m  33.65   
95  1233  Haahr Lars Peder  1959  BIRKERØD  5913AA  25 m  34.06   
96  1422  Eriksson Ulf  1965  NKK  AB7965  25 m  34.30   
97  1426  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  34.89   
98  1225  Bøving Frederik  1965  BIRKERØD  6547AA  25 m  35.24   
99  1425  Chardon Benjamin  1985  NKK  AH1385  25 m  36.00   
100  1453  Hellborg Rolland  1946  SK RAN  AA6146  25 m  36.90   
101  1545  Christensen Torsten  1954  STT  5421AA  25 m  38.00   
102  1435  Kristiansen Søren  1968  HOLBÆK  6845AA  25 m  38.99   
103  1001  Carstensen Frank  1955  MASØR    25 m  39.50   
104  1182  Jensen Steen  1959  KVIK  5933AA  25 m  45.00   
105  1403  Høeg Jan  1923  Larvik SK    25 m  49.00   
106  1546  Conradi Rolf  1935  STT  3521AA  25 m  50.01   
107  1322  Immé Sebastiano  1978  HS  AB3778  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
16_S
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
992  Riiser Ann Kristin  1977  MASØR    25 m  1:17.75   
1241  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  1:19.28   
1598  Wengrud Hanna  1984  VÄSTERÅS  AE1284  25 m  1:21.04   
1527  Nilsson Britt-Marie  1971  SK SYDSIM  AA8471  25 m  1:22.63   
1448  Vitazka Maria  1979  SK RAN  ab7279  25 m  1:23.00   
1566  Åberg Annica  1966  TÄBY SIM  AA7266  25 m  1:24.42   
1519  Kousgard Katja  1974  TRITON B  7402AA  25 m  1:24.99   
1398  Lauritzen Jannecke  1967  Lambertset    25 m  1:25.00   
1663  Hansen Lærke Smidt  1988  U.S.G  8896AA  25 m  1:25.87   
10  1321  Fröberg Anette  1977  HS  AB0777  25 m  1:26.63   
11  1390  Them Charlotte  1976  KØGE  7654AA  25 m  1:28.13   
12  1416  Svensson Annika  1974  NKK  AA1474  25 m  1:29.30   
13  1355  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  25 m  1:30.12   
14  1138  Slej Aino  1963  ASS  6302AA  25 m  1:31.50   
15  463  Aasland Jeanette  1961  RO-MA    25 m  1:35.00   
16  1475  Thomé Lærke  1988  RINGSTED  8894AD  25 m  1:35.31   
17  1620  Ottosen Tine  1965  HELSINGØR  6592AA  25 m  1:36.00   
18  986  Solheim Siv  1967  MASØR    25 m  1:36.55   
19  1334  Broksø Tine  1971  HERMES  7102AA  25 m  1:37.00   
20  1224  Bøgsted Annette  1962  BIRKERØD    25 m  1:37.66   
21  1608  Tomren Torill  1961  Volda TIL    25 m  1:38.00   
22  320  Rainer Margareta  1949  GÄVLE SS  AA0249  25 m  1:38.50   
23  1606  Bakke Runa  1961  Volda TIL    25 m  1:39.00   
24  415  Larsen Grethe Solberg  1952  Oslo IL    25 m  1:40.00   
25  1242  Sørensen Marianne  1974  BIRKERØD    25 m  1:40.00   
26  1515  Uhlhorn Cecilia  1965  SK LAXEN    25 m  1:40.00   
27  1077  Møller Hanne  1958  HERMES  5802AA  25 m  1:42.00   
28  241  Hjertnes Hilde Margrethe  1957  Bergen OM    25 m  1:47.00   
29  1265  Olesen Birthe Riis  1970  ALLERØD    25 m  1:48.00   
30  1076  Møller Else  1958  HERMES  5812AA  25 m  1:52.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
17_S
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1400  Kaspersen Odd Roar  1971  Lambertset    25 m  1:08.50   
1568  Persson Håkan  1963  TÄBY SIM  AA9363  25 m  1:09.48   
1585  Pedersen Tor Arne  1965  Varg, IL    25 m  1:10.77   
1688  Olsson Mikael  1975  YSTADS SS  ab0375  25 m  1:11.80   
1581  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  1:13.83   
1499  Gustavsson Göran  1968  SK LAXEN  AA4368  25 m  1:14.40   
1414  Myhrvold Rune  1969  Modum SK    25 m  1:14.55   
212  Nordahl-Meyer Casper  1982  KVIK  8277AA  25 m  1:15.00   
1530  Fritzon Lennart  1968  SK SYDSIM  AA1768  25 m  1:15.01   
10  1668  Haselbach Philipp  1984  U.S.G  8437AB  25 m  1:16.00   
11  1083  Ahlgren Peter  1968  SK TRITON  AB3368  25 m  1:16.37   
12  1140  Bjørn Søren  1964  ASS  6467AA  25 m  1:17.50   
13  1272  Poulsen Thomas  1972  ASS  7245AA  25 m  1:17.50   
14  1692  Jakobsen Jens  1966  KVIK  6611AA  25 m  1:18.00   
15  1676  Bundgaard Christian  1971  U.S.G  7103AA  25 m  1:18.43   
16  1043  Mcdonald Michael  1962  GÖTEBORG  AB6162  25 m  1:18.47   
17  1234  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  1:20.00   
18  1629  Högberg Weine  1978  S 77  AB8578  25 m  1:20.34   
19  470  Andreassen Rune Otto  1965  RO-MA    25 m  1:20.49   
20  1358  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  25 m  1:21.03   
21  1490  Månsson Fredrik  1962  SALTSJÖB  AA4962  25 m  1:22.98   
22  1498  George Tomas  1959  SK LAXEN    25 m  1:24.00   
23  1689  Lundt Anders  1967  GENTOFTE    25 m  1:25.00   
24  1327  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:26.63   
25  1670  Harning Morten  1966  U.S.G  6695AA  25 m  1:27.30   
26  1682  Madsen Jesper  1975  DELTA    25 m  1:28.00   
27  1618  Lind Allan  1966  HELSINGØR  6629AA  25 m  1:28.50   
28  419  Arentz Øyvind  1950  Oslo IL    25 m  1:30.00   
29  998  Hobbesland Svein  1958  MASØR    25 m  1:30.00   
30  1238  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  1:30.00   
31  1426  Andersson Jan  1962  NKK  AB0362  25 m  1:30.13   
32  1423  Gunnarsson Mats  1959  NKK  AA8159  25 m  1:31.23   
33  1352  Deneken Gerhard  1963  KORSØR  6353AA  25 m  1:32.00   
34  1415  Lybeck Kjell  1953  Modum SK    25 m  1:35.15   
35  1409  Liljegren Jerry  1942  MKK  aa8142  25 m  1:43.37   
36  1486  Skjoldstrup Erik  1944  RINGSTED  4441AA  25 m  1:55.14   
37  1389  Borre Henrik  1973  KØGE  7385AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
18_S
Løb 18, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1391  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  28.81   
356  Lohmann Anna  1975  MKK  AA1275  25 m  29.54   
1488  Hammar Anna  1968  SALTSJÖB  AA2668  25 m  29.73   
1536  Hanson Annalena  1984  SKK  AG6284  25 m  30.22   
1578  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  30.27   
988  Fuglestvelt Marianne  1976  MASØR    25 m  30.50   
987  Thorstensen Janne  1966  MASØR    25 m  31.00   
1660  Gudnitz Trine  1987  U.S.G  8728AA  25 m  31.00   
1326  Åberg Helena  1971  HS  AA2271  25 m  31.11   
10  1631  Lundeholm Sara  1980  S 77  AA0280  25 m  31.13   
11  1084  Månsson Nathalie  1979  SK TRITON  AA8279  25 m  31.39   
12  1579  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  31.69   
13  1595  Isaksson Matilda  1983  VÄSTERÅS  AG2283  25 m  31.77   
14  1596  Meerits Jonna  1986  VÄSTERÅS  AQ9886  25 m  32.22   
15  1393  Pedersen Anette M  1966  Lambertset    25 m  32.50   
16  1704  Gustafsson Maria  1967  DANDERYD  aa4667  25 m  32.71   
17  1324  Möller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  32.98   
18  1356  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  25 m  33.26   
19  1441  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  33.33   
20  896  Bergesen Torill  1957  Bergen OM    25 m  33.50   
21  1298  Sørensen Kate  1961  GSK  6142AA  25 m  33.50   
22  466  Arctander Inger  1966  RO-MA    25 m  33.95   
23  1633  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  25 m  33.97   
24  1086  Davidsson Camilla  1971  SK TRITON  AA5471  25 m  34.31   
25  1495  Carlfjord Sally  1988  SK LAXEN    25 m  34.48   
26  1317  Degerstrøm Marion  1977  Haugesund    25 m  34.50   
27  1621  Pedersen Nina Damsgaard  1972  HELSINGØR    25 m  34.50   
28  1623  Rud Gitte  1972  HELSINGØR    25 m  34.50   
29  1395  Galczewska Agnieszka  1982  Lambertset    25 m  34.55   
30  1662  Kierkegaard Lisbeth L  1988  U.S.G  8818AB  25 m  34.98   
31  1592  Ekdahl Helena  1985  VÄSTERÅS  AG1885  25 m  35.32   
32  145  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  36.05   
33  1396  Østbye Elisabeth  1963  Lambertset    25 m  36.33   
34  1397  Johnsen Ann  1975  Lambertset    25 m  36.50   
35  1342  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM    25 m  38.91   
36  1619  Lund Sys  1977  HELSINGØR  7706AA  25 m  39.00   
37  1325  Sjöberg Marie  1962  HS  AA5462  25 m  39.16   
38  1337  Poulsen Tina D.  1973  HERMES  7352AA  25 m  39.50   
39  1355  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  25 m  39.60   
40  1541  Sjölander Stina  1984  SKK  AG9484  25 m  39.60   
41  1608  Tomren Torill  1961  Volda TIL    25 m  39.90   
42  1357  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  25 m  39.99   
43  543  Nilsen Gro Jørstad  1967  BT&IF    25 m  40.00   
44  1677  Melchiors Maria  1979  U.S.G  7942AA  25 m  40.00   
45  1703  Kramer Lene  1976  RO-MA    25 m  40.00   
46  1476  Dyrbak Lene  1971  RINGSTED    25 m  40.41   
47  1338  Petersen Pia Vibe  1964  HERMES  6412AA  25 m  41.00   
48  1364  Örne Lotta  1959  KUNGSBACKA  AA0459  25 m  41.86   
49  1404  Foldvik Kirsten Sundby  1958  Larvik SK    25 m  46.00   
50  1077  Møller Hanne  1958  HERMES  5802AA  25 m  50.00   
51  1316  Sebergsen Ann Kristin  1965  Hammerfest    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
19_S
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1235  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  25.17   
1274  Eisenhut Uwe  1985  ASS  8591AC  25 m  26.75   
1569  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  27.50   
1594  Grundström Jonas  1987  VÄSTERÅS  AH5587  25 m  27.76   
606  Stokke Haakon Schram  1960  Varg, IL    25 m  27.90   
1141  Ancker Morten  1967  ASS  6703AA  25 m  27.90   
1611  Færch Peter Villum  1973  HELSINGØR    25 m  28.00   
1292  Erichsen Bjarne  1985  BASK  8505AA  25 m  28.19   
1410  Ulveklint Mikael  1980  MKK  ac7180  25 m  28.44   
10  1181  Nissen Klaus  1964  KVIK  6481AA  25 m  28.50   
11  300  Berg Jørgen  1965  Haldens SK    25 m  28.57   
12  1478  Glitten Dennis  1972  RINGSTED  7253AA  25 m  28.84   
13  1231  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  28.85   
14  1535  Grynner Robert  1983  SKK  AA8583  25 m  28.90   
15  1145  Lindbom Tobias  1979  MKK  AA6779  25 m  29.07   
16  1514  Svensson Jan-Olof  1960  SK LAXEN  AA2560  25 m  29.20   
17  1492  Anderud Jonas  1971  SK LAXEN  AA4571  25 m  29.50   
18  1600  Åkesson Oscar  1977  ÖSTERLEN  AB0977  25 m  29.50   
19  1227  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  29.66   
20  1692  Jakobsen Jens  1966  KVIK  6611AA  25 m  30.00   
21  1586  Nordengen Bjørn  1961  Varg, IL    25 m  30.50   
22  1489  Modeé Bjørn  1962  SALTSJÖB  AA3962  25 m  30.68   
23  1323  Möller Mats  1967  HS  AA1967  25 m  30.89   
24  215  Nielsen Steen  1960  KVIK  6001AA  25 m  31.00   
25  1140  Bjørn Søren  1964  ASS  6467AA  25 m  31.00   
26  1299  Hansen Kaj Mantzius  1974  GSK  7461AA  25 m  31.00   
27  1570  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  31.00   
28  303  Fjellstad Kjetil  1968  Haldens SK    25 m  31.10   
29  1385  Christensen Peter  1965  KØGE  6543AA  25 m  31.16   
30  1493  Axelsson Joakim  1968  SK LAXEN  AA5368  25 m  31.50   
31  1525  Larsen Niels Jörgen  1962  SK NEPTUN  AA7162  25 m  31.50   
32  1294  Laursen Anders Lindegaard  1964  BASK  6485AA  25 m  31.55   
33  1445  Sjøblom Rune  1957  Kongsten    25 m  31.62   
34  1328  Nilsson Richard  1971  HS  aa9771  25 m  31.69   
35  859  Christensen Morten  1967  KVIK  6771AA  25 m  32.00   
36  1693  Marmetschke Kenneth  1969  KVIK    25 m  32.00   
37  1695  Marmetschke Lennart  1966  KVIK  6601AA  25 m  32.00   
38  1516  Wahlbeck Roger  1968  SK LAXEN  AB4368  25 m  32.20   
39  305  Børresen Christian  1970  Haldens SK    25 m  32.51   
40  1617  Krage Eddy  1967  HELSINGØR  6723AA  25 m  32.90   
41  1405  Røed Øyvind  1963  Larvik SK    25 m  32.95   
42  1602  Nilsson Jonas  1970  ÖSTERLEN    25 m  33.00   
43  1683  Nørregaard Morten  1977  DELTA    25 m  33.00   
44  1406  Ek Robert  1961  MKK  ab4161  25 m  33.08   
45  1543  Bæk Anders  1966  STT  6639AA  25 m  33.10   
46  576  Walldén Henrik  1968  MKK  AA9168  25 m  33.47   
47  1226  Christensen Lars J  1960  BIRKERØD  6005AA  25 m  33.56   
48  1510  Pettersson Johan  1959  SK LAXEN  AA5759  25 m  33.90   
49  1471  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  34.87   
50  1500  Hawunger Stefan  1956  SK LAXEN  AA6156  25 m  35.00   
51  1508  Meurling Johan  1974  SK LAXEN  AB2373  25 m  35.00   
52  1689  Lundt Anders  1967  GENTOFTE    25 m  35.00   
53  358  Olsson Nils-Christian  1978  MKK  AB9378  25 m  35.20   
54  1264  Larsen Martin Funk  1965  ALLERØD  6537AA  25 m  35.50   
55  1593  Ekdahl Lars  1954  VÄSTERÅS  AA3154  25 m  36.61   
56  1236  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD    25 m  37.00   
57  1684  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA    25 m  37.00   
58  1591  Brandelius Eric  1949  VÄSTERÅS  AA8149  25 m  37.29   
59  1237  Ryberg Bjørn von  1960  BIRKERØD  6025AA  25 m  38.00   
60  1424  Andersson Stefan  1973  NKK  AA4973  25 m  38.00   
61  302  Aksnes Tommy  1963  Haldens SK    25 m  38.40   
62  1494  Brunskog Erik  1969  SK LAXEN  AA9969  25 m  38.82   
63  1367  Tollerud Robert  1971  KARLSKRONA  AB9171  25 m     
64  1479  Guntofte Bo  1963  RINGSTED    25 m     
65  1480  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
20_S
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1407  Larson Nathalie  1985  MKK  aa8885  25 m  1:08.18   
1477  Nordskilde Christina  1987  RINGSTED  8734AB  25 m  1:10.77   
1624  Raagaard Gitte  1970  HELSINGØR  7032AA  25 m  1:10.90   
1528  Thuné Ulrika  1972  SK SYDSIM  AA3472  25 m  1:11.99   
1474  Sørensen Margit  1972  RINGSTED    25 m  1:16.48   
1661  Yang Sylvia  1986  U.S.G  8634AC  25 m  1:18.00   
1421  Kosovskaya Olga  1982  NKK  AC2882  25 m  1:21.55   
1708  Ekelöf Angela  1963  VARBERG  AA0663  25 m  1:22.01   
1241  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  1:23.00   
10  1139  Maunsbach Margareta  1962  ASS  6224AA  25 m  1:26.55   
11  1485  Nielsen Betina  1987  RINGSTED  8702AD  25 m  1:26.59   
12  1549  Ketelsen Elisabeth  1943  STT  4322AA  25 m  1:27.45   
13  1443  Larsen Vibeke  1961  NÆSTVED    25 m  1:27.97   
14  1560  Rygh Hilde  1958  TS&LK    25 m  1:29.43   
15  1350  Nielsen Tina Bagenkop  1967  KORSØR    25 m  1:31.00   
16  1228  Dugbæk Dorte  1976  BIRKERØD    25 m  1:40.00   
17  1348  Sørensen Bente  1947  KORSØR  4702AA  25 m  1:41.46   
18  1678  Møller Maj-Britt  1947  U.S.G  4712AA  25 m  1:59.50   
19  1316  Sebergsen Ann Kristin  1965  Hammerfest    25 m     
20  1388  Lau Karen  1956  KØGE  5642AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
21_S
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1239  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  25 m  58.15   
1408  Vitazka Honza  1976  MKK  aa4976  25 m  58.21   
1275  Kirkegaard Jonas  1987  ASS  8723AA  25 m  1:04.76   
1492  Anderud Jonas  1971  SK LAXEN  AA4571  25 m  1:08.30   
1292  Erichsen Bjarne  1985  BASK  8505AA  25 m  1:08.45   
1667  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  1:09.11   
1521  Waterval Jesper  1975  TRITON B    25 m  1:10.00   
1687  Gimsér Richard  1968  YSTADS SS  ab5168  25 m  1:10.20   
1518  Henriksen Poul Mølby  1966  TRITON B  6617AA  25 m  1:12.00   
10  1522  Wisler-Poulsen Ian  1973  TRITON B    25 m  1:12.00   
11  1683  Nørregaard Morten  1977  DELTA    25 m  1:12.00   
12  1340  Kohnagel Mark André  1972  HERMES    25 m  1:13.00   
13  1320  Ericsson Lars  1966  HS  AA9566  25 m  1:14.86   
14  1672  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G  4901AA  25 m  1:18.20   
15  420  Haakonsen Jan  1955  Oslo IL    25 m  1:19.50   
16  1694  Hansen Kim Lundberg  1984  KVIK    25 m  1:20.00   
17  1482  Simonsen Jan  1964  RINGSTED  6407AA  25 m  1:20.12   
18  1033  Brink Jess  1966  GSK  6651AA  25 m  1:20.28   
19  1550  Råsø Jan  1962  STT    25 m  1:24.02   
20  216  Olsen Hans Ahle  1963  KVIK  6381AA  25 m  1:25.00   
21  1673  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  1:28.00   
22  1233  Haahr Lars Peder  1959  BIRKERØD  5913AA  25 m  1:33.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
22_S
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1613  Helsingør Damer 2  167  HELSINGØR    25 m  1:02.20   
1329  Hs Girls  170  HS    25 m  2:00.00   
1144  ASS Laidies 2  152  ASS    25 m  2:04.00   
1664  Usg Damer 2  103  U.S.G    25 m  2:06.00   
1473  Ringsted Damer  134  RINGSTED    25 m  2:07.70   
1504  SK Laxen Lag 1  200  SK LAXEN    25 m  2:09.50   
1573  Täby Damer  217  TÄBY SIM    25 m  2:18.00   
1185  Kvik Masters Damer 1 Cr  211  KVIK    25 m  2:19.10   
1335  Old Ladies Hermes 160+  170  HERMES    25 m  2:20.00   
10  1610  Volda  213  Volda TIL    25 m  2:22.00   
11  1353  Ksl Damer 200  221  KORSØR    25 m  2:24.00   
12  1248  Sigma Swim Damer C  160  SIGMA    25 m  2:41.00   
13  1249  Sigma Swim Damer D  203  SIGMA    25 m  2:41.00   
14  158  Hørsholm  176  HØRSHOLM    25 m     
15  1429  Norrköping 2  192  NKK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
23_S
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1262  Sigma Swim Herrer C  170  SIGMA    25 m  1:41.36   
572  Malmö KK  142  MKK    25 m  1:43.09   
888  Varg  206  Varg, IL    25 m  1:45.00   
1283  ASS Mænd 2  132  ASS    25 m  1:47.90   
1574  Täby Herrer  190  TÄBY SIM    25 m  1:50.00   
1331  Hs Boys  186  HS    25 m  1:51.00   
1666  Usg Herrer  157  U.S.G    25 m  1:51.00   
1700  Kvik Masters Herrer 1 Cr  201  KVIK    25 m  1:51.20   
1505  SK Laxen Lag 1  160  SK LAXEN    25 m  1:51.50   
10  1506  SK Laxen Lag 2  160  SK LAXEN    25 m  1:53.00   
11  1588  Västerås SS Herrc160-199  197  VÄSTERÅS    25 m  1:55.00   
12  1006  Masør  199  MASØR    25 m  1:56.00   
13  1251  Sigma Swim Herrer B  154  SIGMA    25 m  1:58.00   
14  1306  Gsk Master 4  151  GSK    25 m  1:58.00   
15  604  Hsk  207  Haldens SK    25 m  1:58.22   
16  1504  SK Laxen Lag 1  200  SK LAXEN    25 m  2:00.00   
17  1701  Kvik Masters Herrer 2 Cr  174  KVIK    25 m  2:00.00   
18  1256  Sigma Swim Herrer1 D  204  SIGMA    25 m  2:03.00   
19  1483  Ringsted Masters  205  RINGSTED    25 m  2:03.50   
20  1552  Stt Drenge Stt Drenge  215  STT    25 m  2:08.00   
21  1036  Hsk 2  187  Haldens SK    25 m  2:08.14   
22  1258  Sigma Swim Herrer2 D  211  SIGMA    25 m  2:15.00   
23  1702  Kvik Masters Herrer Cr  177  KVIK    25 m  2:15.00   
24  1431  Norrköping 4  170  NKK    25 m     
25  1440  Holbæk Men  173  HOLBÆK    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
24_S
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1007  Masør 1  191  MASØR    25 m  1:52.00   
1584  Varberg Sim  178  VARBERG    25 m  1:53.80   
1590  Västerås SS Mix C160-199  162  VÄSTERÅS    25 m  2:00.00   
1533  SK Sydsim Mix  170  SK SYDSIM    25 m  2:01.50   
1304  Gsk Master 2  202  GSK    25 m  2:02.00   
1260  Sigma Swim Mix D  200  SIGMA    25 m  2:03.00   
1365  Kungsbacka SS Mixed 160+  191  KUNGSBACKA    25 m  2:07.00   
658  Ts & Lk 2  202  TS&LK    25 m  2:08.00   
1553  Stt Dristige Stt Dristige  207  STT    25 m  2:09.00   
10  1671  Usg Mix  240  U.S.G    25 m  2:10.00   
11  1008  Masør 2  185  MASØR    25 m  2:12.00   
12  944  SK Ran  184  SK RAN    25 m  2:12.42   
13  1384  Køge Masters Mix  210  KØGE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
101_S
Løb 101, 100m Fri Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1557  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  25 m  1:06.30   
1679  Olin Tenna  1991  U.S.G  9134AD  25 m  1:07.00   
1276  Soegaard Vivi  1989  ASS    25 m  1:07.50   
1697  Schmidt Sophie  1991  KVIK  9166AG  25 m  1:07.50   
1707  Hahne Emilie  1993  BIRKERØD  9358AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
102_S
Løb 102, 100m Fri Herrer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1280  Korsholt Jonas  1989  ASS    25 m  56.00   
1279  Jessen-Hansen Niels  1989  ASS  8971AF  25 m  59.00   
1706  Larsen Kenneth Garne  1990  ALLERØD  9093AA  25 m  1:02.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
103_S
Løb 103, 50m Bryst Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1277  Haslund Didde  1989  ASS  8992AE  25 m  42.00   
1680  Sletten Marte Tømta  1989  U.S.G    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
105_S
Løb 105, 100m Fly Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1369  Stedt Nicole  1989  KARLSKRONA  AD1689  25 m  1:15.02   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
111_S
Løb 111, 4X50m HM Mix-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1281  ASS Mix 1  96  ASS    25 m  2:13.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
112_S
Løb 112, 100m IM Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1697  Schmidt Sophie  1991  KVIK  9166AG  25 m  1:20.00   
1705  Frandsen Laura  1993  ALLERØD  9346AA  25 m  1:25.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
113_S
Løb 113, 100m IM Herrer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1706  Larsen Kenneth Garne  1990  ALLERØD  9093AA  25 m  1:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
114_S
Løb 114, 50m Fri Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1369  Stedt Nicole  1989  KARLSKRONA  AD1689  25 m  29.73   
1557  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  25 m  30.34   
1697  Schmidt Sophie  1991  KVIK  9166AG  25 m  33.00   
1707  Hahne Emilie  1993  BIRKERØD  9358AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
115_S
Løb 115, 50m Fri Herrer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1280  Korsholt Jonas  1989  ASS    25 m  25.20   
1278  Nielsen Jesper Lindstrøm  1989  ASS  8961AF  25 m  25.50   
1279  Jessen-Hansen Niels  1989  ASS  8971AF  25 m  26.50   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
116_S
Løb 116, 100m Bryst Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1679  Olin Tenna  1991  U.S.G  9134AD  25 m  1:29.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
117_S
Løb 117, 100m Bryst Herrer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1279  Jessen-Hansen Niels  1989  ASS  8971AF  25 m  1:21.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
118_S
Løb 118, 50m Fly Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1369  Stedt Nicole  1989  KARLSKRONA  AD1689  25 m  30.84   
1557  Andersen Ane  1990  SØLLERØD  9016AF  25 m  34.15   
1705  Frandsen Laura  1993  ALLERØD  9346AA  25 m  36.50   
1707  Hahne Emilie  1993  BIRKERØD  9358AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
120_S
Løb 120, 100m Ryg Damer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1276  Soegaard Vivi  1989  ASS    25 m  1:17.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
121_S
Løb 121, 100m Ryg Herrer-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1706  Larsen Kenneth Garne  1990  ALLERØD  9093AA  25 m  1:24.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
124_S
Løb 124, 4X50m Fri Mix-Pre 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1284  ASS Mix 2  96  ASS    25 m  1:59.90   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark