2019-09-23   00:54:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

6_S
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
14 år 
492  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  2:23.23   
98  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  25 m  2:23.98   
508  Jacobsen Julie Bingen  1999  MK 31  9954AF  25 m  2:27.03   
243  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  25 m  2:27.44   
382  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:28.61   
263  Zachariassen Sofia  1999  OSLF  9988an  25 m  2:28.65   
256  Carr Johanne  1999  NYBORG  9992AA  25 m  2:28.80   
95  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  2:29.00   
232  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  25 m  2:31.02   
10  11  Harrits Anna Sommer  1999  AGF  9948AP  25 m  2:31.25   
11  151  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  2:31.27   
12  389  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  25 m  2:32.22   
13  394  Hansen Anna Emilie  1999  TRITON V  9998AI  25 m  2:32.53   
14  10  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  2:32.80   
15  224  Knudsen Stine  1999  KOLDING  9918AI  25 m  2:33.00   
16  33  Maagøe Emma  1999  HOVEDSTAD  9996AH  25 m  2:33.50   
17  269  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  2:33.73   
18  366  Rasmussen Sofie  1999  S 68  9962AP  25 m  2:34.53   
19  438  Jensen Caroline Hauritz  1999  AALBORG  9976AV  25 m  2:34.53   
20  53  Lauridsen Simone H.  1999  ESBJERG  9952AG  25 m  2:34.79   
21  Christiansen Emma H.  1999  AGF  9988AO  25 m  2:35.06   
22  281  Rasmussen Laura B.  1999  NEPTUN  9922AG  25 m  2:35.12   
23  465  Ruby Lærke Toft  1999  LAKSEN  9996AG  25 m  2:35.52   
24  326  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  25 m  2:35.75   
25  209  Hansen Emma  1999  KØGE  9954AA  25 m  2:35.89   
26  268  Nielsen Lykke K.  1999  ODDER  9916AM  25 m  2:36.10   
27  160  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  25 m  2:36.49   
28  175  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  25 m  2:37.23   
29  383  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  25 m  2:37.24   
30  346  Brophy Emily  1999  KVIK  9962AQ  25 m  2:37.48   
31  242  Refn Sara Krell  1999  LYNGBY  9944AN  25 m  2:37.77   
32  482  Hertzog Anna  1999  RINGE  9966AJ  25 m  2:38.90   
33  180  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  2:40.22   
34  267  Nedergaard Helene G.  1999  ODDER  9956AM  25 m  2:45.52   
13 år 
460  Jensen Julie Kepp  2000  JYLLINGE  0042AA  25 m  2:24.81   
65  Jønsson Julia  2000  HØRSHOLM  0048AL  25 m  2:29.45   
Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  2:31.11   
363  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  25 m  2:33.95   
512  Wiuff Cecilie  2000  AIF  0072AB  25 m  2:34.31   
321  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  2:35.02   
433  Andersen Emma A  2000  AALBORG  0034AH  25 m  2:35.22   
89  Wolsted Victoria  2000  FR.SUND  0054AH  25 m  2:35.95   
360  Rasmussen Eline Victoria  2000  KVIK  0076AC  25 m  2:36.67   
10  118  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  25 m  2:36.81   
11  379  Bierre Victoria  2000  TRITON B  0022AS  25 m  2:37.70   
12  453  Thomsen Line  2000  AALBORG  0022AP  25 m  2:38.21   
13  213  Samuel Caroline  2000  KØGE  0064AF  25 m  2:38.44   
14  405  Sjøgren Natascha Bonnén  2000  VEST  0032AG  25 m  2:38.44   
15  148  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  2:38.88   
16  384  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  25 m  2:40.33   
17  420  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  25 m  2:40.34   
18  130  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  25 m  2:41.75   
19  396  Lønne Kristine  2000  TRITON V  0016AL  25 m  2:42.04   
20  387  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  25 m  2:42.16   
21  445  Porsmose Maria M.  2000  AALBORG  0062AN  25 m  2:42.53   
22  113  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  25 m  2:42.82   
23  94  Blicher Rosemarie  2000  GENTOFTE  0076AO  25 m  2:42.85   
24  339  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  2:43.28   
25  471  Rasmussen Jasmin Boe  2000  ISHØJ  0006AM  25 m  2:43.94   
26  393  Christiansen Johanne A.  2000  TRITON V  0074AO  25 m  2:44.97   
27  172  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  25 m  2:45.08   
28  245  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  25 m  2:46.00   
29  296  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  25 m  2:46.05   
30  21  Truelsen Julie Højer  2000  HILLERØD  0028AM  25 m  2:46.20   
31  153  Johnson Freya Bloch  2000  HOBRO  0074AB  25 m  2:46.48   
32  125  Frederiksen Kathrine Pii  2000  ALLERØD  0036AA  25 m  2:47.17   
33  210  Hegelund Mette  2000  KØGE  0068AC  25 m  2:50.05   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  08 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark