2019-10-19   00:06:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

5_S
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
16 år 
354  Meng Oliver Marcus  1997  KVIK  9731AM  25 m  2:05.98   
285  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  2:07.12   
133  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  25 m  2:09.11   
205  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  2:13.33   
59  Wildenschild Alexander  1997  ESBJERG  9707AG  25 m  2:16.02   
375  Heilmann Tom  1997  TEMPO  9723AJ  25 m  2:16.02   
275  Høvsgaard Magnus  1997  OSK  9783AF  25 m  2:17.66   
150  Nielsen Daniel  1997  HERNING  9799AM  25 m  2:18.84   
26  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  2:19.10   
10  399  Rasmussen Nicklas  1997  TRITON V  9799AR  25 m  2:20.70   
11  358  Palm-Henriksen Gustav  1997  KVIK  9741AC  25 m  2:20.95   
12  226  Ohrt Alexander  1997  KOLDING  9735AF  25 m  2:21.01   
13  478  Hansen Alexander Piihl  1997  NAKSKOV  9705AK  25 m  2:21.22   
14  239  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  2:21.70   
15  322  Hansen Simon  1997  SLAGELSE  9733AJ  25 m  2:22.40   
16  417  Poulsen Jeppe Krog  1997  THISTED  9715AN  25 m  2:22.55   
17  260  Lambert Anton Holten  1997  NYBORG  9775AC  25 m  2:22.67   
18  522  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  25 m  2:22.96   
19  308  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  25 m  2:23.22   
20  211  Jensen Mikkel Holm  1997  KØGE  9775AB  25 m  2:28.63   
15 år 
182  Rysgaard Mathias  1998  KALUNDBORG  9833AA  25 m  2:10.90   
493  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  2:11.84   
116  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  25 m  2:12.76   
348  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  25 m  2:12.87   
52  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  25 m  2:12.88   
Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  25 m  2:15.48   
114  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  25 m  2:15.98   
147  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  2:16.57   
415  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  25 m  2:17.08   
10  494  Sandager Mads Christian  1998  BIRKERØD  9859AA  25 m  2:20.37   
11  56  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  25 m  2:21.45   
12  359  Pedersen Jon Riedel  1998  KVIK  9821AG  25 m  2:21.50   
13  247  Jørgensen Jonas B.  1998  LYSENG  9823AM  25 m  2:21.88   
14  81  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  2:22.14   
15  215  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  25 m  2:23.05   
16  83  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  2:24.40   
17  14  Nielsen Simon Noesgaard  1998  AGF  9863AE  25 m  2:27.11   
18  164  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  2:27.26   
19  85  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  25 m  2:27.94   
20  258  Kristensen Mads Due  1998  NYBORG  9813AM  25 m  2:28.40   
21  214  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  25 m  2:28.45   
22  345  Andersen Mads  1998  KVIK  9875AP  25 m  2:28.88   
23  442  Larsen Martin  1998  AALBORG  9879AG  25 m  2:28.94   
24  50  Kaul Christian  1998  ESBJERG  9859AI  25 m  2:29.19   
25  266  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  25 m  2:29.27   
26  402  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  2:29.85   
27  423  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  25 m  2:30.10   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  08 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark