2019-09-22   05:58:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  20 januar 2013   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2013         
 
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
210  Mette Hegelund  2000  0068AC  KØGE    25m  2:50.05 
153  Freya Bloch Johnson  2000  0074AB  HOBRO    25m  2:46.48 
125  Kathrine Pii Frederiksen  2000  0036AA  ALLERØD    25m  2:47.17 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  2:46.20 
245  Mia Walter  2000  0032AL  LYNGBY    25m  2:46.00 
393  Johanne A. Christiansen  2000  0074AO  TRITON V    25m  2:44.97 
339  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  0026AA  STRUER    25m  2:43.28 
471  Jasmin Boe Rasmussen  2000  0006AM  ISHØJ    25m  2:43.94 
267  Helene G. Nedergaard  1999  9956AM  ODDER    25m  2:45.52 
296  Thit Bondo  2000  0068AE  BIRKERØD    25m  2:46.05 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    25m  2:42.82 
387  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  TRITON B    25m  2:42.16 
130  Camilla Taylor  2000  0082AA  ALLERØD    25m  2:41.75 
384  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    25m  2:40.33 
420  Louise Sørensen  2000  0012AP  THISTED    25m  2:40.34 
396  Kristine Lønne  2000  0016AL  TRITON V    25m  2:42.04 
445  Maria M. Porsmose  2000  0062AN  AALBORG    25m  2:42.53 
94  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    25m  2:42.85 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Anna Hertzog  1999  9966AJ  RINGE    25m  2:38.90 
213  Caroline Samuel  2000  0064AF  KØGE    25m  2:38.44 
453  Line Thomsen  2000  0022AP  AALBORG    25m  2:38.21 
379  Victoria Bierre  2000  0022AS  TRITON B    25m  2:37.70 
242  Sara Krell Refn  1999  9944AN  LYNGBY    25m  2:37.77 
405  Natascha Bonnén Sjøgren  2000  0032AG  VEST    25m  2:38.44 
148  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  HERNING    25m  2:38.88 
180  Nicole Kristensen  1999  9954AY  KALUNDBORG    25m  2:40.22 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Alberte Mantzius Heerwage  1999  9908AC  TRITON B    25m  2:37.24 
118  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  GLADSAXE    25m  2:36.81 
160  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  2:36.49 
209  Emma Hansen  1999  9954AA  KØGE    25m  2:35.89 
268  Lykke K. Nielsen  1999  9916AM  ODDER    25m  2:36.10 
360  Eline Victoria Rasmussen  2000  0076AC  KVIK    25m  2:36.67 
175  Signe Skousen  1999  9916AL  HVIDOVRE    25m  2:37.23 
346  Emily Brophy  1999  9962AQ  KVIK    25m  2:37.48 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
465  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  LAKSEN    25m  2:35.52 
Emma H. Christiansen  1999  9988AO  AGF    25m  2:35.06 
438  Caroline Hauritz Jensen  1999  9976AV  AALBORG    25m  2:34.53 
269  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    25m  2:33.73 
366  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  2:34.53 
53  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  2:34.79 
281  Laura B. Rasmussen  1999  9922AG  NEPTUN    25m  2:35.12 
326  Astrid Ovesen  1999  9978AA  SLAGELSE    25m  2:35.75 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Stine Knudsen  1999  9918AI  KOLDING    25m  2:33.00 
394  Anna Emilie Hansen  1999  9998AI  TRITON V    25m  2:32.53 
151  Stinne Sørensen  1999  9934AD  HERNING    25m  2:31.27 
232  Louise Bromose  1999  9924AH  LYNGBY    25m  2:31.02 
11  Anna Sommer Harrits  1999  9948AP  AGF    25m  2:31.25 
389  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  2:32.22 
10  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  AGF    25m  2:32.80 
33  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    25m  2:33.50 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
433  Emma A Andersen  2000  0034AH  AALBORG    25m  2:35.22 
512  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  AIF    25m  2:34.31 
Natascha Alexandra Green  2000  0062AQ  AGF    25m  2:31.11 
460  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    25m  2:24.81 
65  Julia Jønsson  2000  0048AL  HØRSHOLM    25m  2:29.45 
363  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    25m  2:33.95 
321  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    25m  2:35.02 
89  Victoria Wolsted  2000  0054AH  FR.SUND    25m  2:35.95 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Johanne Carr  1999  9992AA  NYBORG    25m  2:28.80 
382  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  2:28.61 
508  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  MK 31    25m  2:27.03 
492  Cecilie Høgskilde  1999  9922AD  BIRKERØD    25m  2:23.23 
98  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    25m  2:23.98 
243  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    25m  2:27.44 
263  Sofia Zachariassen  1999  9988an  OSLF    25m  2:28.65 
95  Signe Bro  1999  9942AA  GENTOFTE    25m  2:29.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  20 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark