2019-09-19   10:25:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  20 januar 2013   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2013         
 
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Emil Houlborg  1998  9859AP  VIBORG    25m  2:30.10 
266  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    25m  2:29.27 
442  Martin Larsen  1998  9879AG  AALBORG    25m  2:28.94 
211  Mikkel Holm Jensen  1997  9775AB  KØGE    25m  2:28.63 
345  Mads Andersen  1998  9875AP  KVIK    25m  2:28.88 
50  Christian Kaul  1998  9859AI  ESBJERG    25m  2:29.19 
402  Kenneth Abcell  1998  9817AE  VEST    25m  2:29.85 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Mads Due Kristensen  1998  9813AM  NYBORG    25m  2:28.40 
164  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    25m  2:27.26 
83  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    25m  2:24.40 
215  Kristian Svenstrup  1998  9899AA  KØGE    25m  2:23.05 
308  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    25m  2:23.22 
14  Simon Noesgaard Nielsen  1998  9863AE  AGF    25m  2:27.11 
85  Christian Sejr Aagaard  1998  9817AG  FARUM    25m  2:27.94 
214  Jacob Samuel  1998  9843AD  KØGE    25m  2:28.45 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Anton Holten Lambert  1997  9775AC  NYBORG    25m  2:22.67 
322  Simon Hansen  1997  9733AJ  SLAGELSE    25m  2:22.40 
247  Jonas B. Jørgensen  1998  9823AM  LYSENG    25m  2:21.88 
359  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  KVIK    25m  2:21.50 
239  Laurits Mathiassen  1997  9777AC  LYNGBY    25m  2:21.70 
81  Mads Jørner  1998  9891AB  FARUM    25m  2:22.14 
417  Jeppe Krog Poulsen  1997  9715AN  THISTED    25m  2:22.55 
522  Mikkel Pedersen  1997  9711AL  GSK    25m  2:22.96 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
478  Alexander Piihl Hansen  1997  9705AK  NAKSKOV    25m  2:21.22 
358  Gustav Palm-Henriksen  1997  9741AC  KVIK    25m  2:20.95 
494  Mads Christian Sandager  1998  9859AA  BIRKERØD    25m  2:20.37 
415  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    25m  2:17.08 
26  Jesper Frost Thomsen  1997  9723AE  HOVEDSTAD    25m  2:19.10 
399  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  TRITON V    25m  2:20.70 
226  Alexander Ohrt  1997  9735AF  KOLDING    25m  2:21.01 
56  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    25m  2:21.45 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    25m  2:15.98 
52  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    25m  2:12.88 
116  Anton Olsen  1998  9871AE  GLADSAXE    25m  2:12.76 
182  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  KALUNDBORG    25m  2:10.90 
493  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    25m  2:11.84 
348  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK    25m  2:12.87 
Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    25m  2:15.48 
147  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    25m  2:16.57 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  OSK    25m  2:17.66 
59  Alexander Wildenschild  1997  9707AG  ESBJERG    25m  2:16.02 
133  Lars Breum Hansen  1997  9713AA  HELSINGE    25m  2:09.11 
354  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    25m  2:05.98 
285  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  2:07.12 
205  Rasmus Birkedal  1997  9729AG  KØGE    25m  2:13.33 
375  Tom Heilmann  1997  9723AJ  TEMPO    25m  2:16.02 
150  Daniel Nielsen  1997  9799AM  HERNING    25m  2:18.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  20 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark