2019-10-18   11:03:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  20 januar 2013   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2013         
 
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer  Finaler (19) 
Heat 1 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
227  Helena Larsen  2000  0026AW  KORSØR    25m  35.57 
63  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    25m  33.39 
273  Sif Floor  2000  0018AR  OSK    25m  33.60 
388  Line Refsgaard  2000  0004AD  TRITON B    25m  35.77 
               
               

 
Heat 2 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Clara Marie Juhlert  2000  0002AJ  ALLERØD    25m  33.17 
127  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    25m  32.78 
390  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  32.66 
58  Sofie West  2000  0092AS  ESBJERG    25m  32.43 
418  Sofie Poulsen  1999  9918AR  THISTED    25m  32.50 
317  Anna Brandenborg Jensen  1999  9924AU  SKOVBAKKEN    25m  32.68 
444  Anna Olesen  1999  9994AB  AALBORG    25m  33.00 
383  Alberte Mantzius Heerwage  1999  9908AC  TRITON B    25m  33.28 

 
Heat 3 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Amalie Pedersen  2000  0062AU  RINGE    25m  32.33 
115  Nicoline Toth Nielsen  2000  0066AS  GLADSAXE    25m  32.30 
461  Astrid Dyrmose Kestner  2000  0008AB  JYLLINGE    25m  32.25 
337  Elena Holmgaard  2000  0044AT  STRUER    25m  32.23 
435  Ella Christensen Blanch  2000  0058AE  AALBORG    25m  32.23 
173  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    25m  32.29 
439  Sine Johansen  2000  0098AH  AALBORG    25m  32.33 
22  Annabella B. Wammen  2000  0096AM  HILLERØD    25m  32.39 

 
Heat 4 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Anna Sofie Lomholt  2000  0002AZ  LYSENG    25m  32.22 
159  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    25m  32.18 
335  Hannah Fleng M. Jensen  2000  0032AO  PINGVINEN    25m  32.16 
37  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    25m  32.15 
36  Josefine Strand Nielsen  2000  0048AI  HOVEDSTAD    25m  32.16 
447  Signe Rosendal  2000  0042AN  AALBORG    25m  32.18 
253  Amalie Bonnesen  1999  9912AI  NÆSTVED    25m  32.22 
302  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    25m  32.22 

 
Heat 5 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  SKOVBAKKEN    25m  32.08 
525  Sara L. Brinch  2000  0052AF  HELSINGØR    25m  32.04 
384  Mille Hesselgren Ikov  2000  0012AH  TRITON B    25m  32.02 
513  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  31.94 
364  Olivia Therkelsen  2000  0082AD  KVIK    25m  31.98 
298  Luna Juul Lentoft  2000  0044AE  BIRKERØD    25m  32.02 
397  Marie K. Mikkelsen  2000  0086AX  TRITON V    25m  32.05 
459  Line Aunstrup  2000  0064AM  JYLLINGE    25m  32.12 

 
Heat 6 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  31.88 
57  Noa Turin  2000  0072AJ  ESBJERG    25m  31.86 
450  Camilla Strandqvist  2000  0058AM  AALBORG    25m  31.74 
385  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    25m  31.72 
94  Rosemarie Blicher  2000  0076AO  GENTOFTE    25m  31.73 
120  Clara Franck  1999  9952AI  HSK    25m  31.86 
264  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    25m  31.86 
313  Mathilde Vilain Stübe  2000  0014AS  SILKEBORG    25m  31.89 

 
Heat 7 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Maria Olsen  2000  0044AD  KVIK    25m  31.67 
38  Christine Greisen  2000  0046AD  HOVEDSTAD    25m  31.56 
32  Nina Leisted Bertelsen  2000  0076AD  HOVEDSTAD    25m  31.51 
352  Sofie Kornbek  2000  0084AD  KVIK    25m  31.46 
230  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  LYNGBY    25m  31.48 
476  Celine Termark Brock  2000  0038AA  HERLEV    25m  31.51 
387  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  TRITON B    25m  31.63 
42  Lea Alberte Olsen  2000  0028AI  HOVEDSTAD    25m  31.70 

 
Heat 8 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Helena Højsted Eriksen  2000  0004AM  HELSINGØR    25m  31.38 
69  Caroline Sofie Lund  2000  0048AS  HØRSHOLM    25m  31.37 
19  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  0088AQ  HILLERØD    25m  31.31 
91  Freja Nicholas  2000  0084AN  FREM    25m  31.30 
511  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  AIF    25m  31.31 
297  Augusta Marie Christensen  2000  0026AC  BIRKERØD    25m  31.32 
516  Alberte M Hansen  2000  0004AC  GSK    25m  31.38 
324  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  31.44 

 
Heat 9 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Cathrine Laura Holten  2000  0018AA  GENTOFTE    25m  31.26 
512  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  AIF    25m  31.17 
248  Katrine Jørgensen  2000  0044AU  LYSENG    25m  31.09 
463  My Weitling  2000  0032AA  JYLLINGE    25m  31.01 
89  Victoria Wolsted  2000  0054AH  FR.SUND    25m  31.05 
396  Kristine Lønne  2000  0016AL  TRITON V    25m  31.15 
255  Maria Caroline Krumbak  2000  0064AE  NÆSTVED    25m  31.22 
306  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  31.28 

 
Heat 10 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  DURUP    25m  30.99 
62  Cecilie Girke Christensen  2000  0084AI  HØRSHOLM    25m  30.95 
71  Caroline Schwenger  2000  0098AM  HØRSHOLM    25m  30.92 
139  Camilla Feldmann  1999  9972AH  HELSINGØR    25m  30.86 
241  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    25m  30.88 
129  Katrine Stampe  2000  0068AM  ALLERØD    25m  30.94 
414  Sarah Andersen  1999  9974AT  THISTED    25m  30.98 
82  Mia Ishøj Nielsen  2000  0066AB  FARUM    25m  30.99 

 
Heat 11 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Hannah Holmgaard  2000  0014AT  STRUER    25m  30.76 
172  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    25m  30.75 
70  Stinna Schnabl  1999  9934AN  HØRSHOLM    25m  30.71 
238  Helena Kornerup Klejstrup  1999  9986AN  LYNGBY    25m  30.70 
339  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  0026AA  STRUER    25m  30.70 
18  Caroline Johansen  1999  9958AN  HILLERØD    25m  30.72 
274  Emma Hansen  1999  9986AJ  OSK    25m  30.75 
290  Vibe Tofte Jørgensen  1999  9956AQ  RØNNE    25m  30.85 

 
Heat 12 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Lisa Hemme Nielsen  2000  0076AH  ROSKILDE    25m  30.61 
92  Nicole Bennetsen  2000  0048AA  GENTOFTE    25m  30.57 
438  Caroline Hauritz Jensen  1999  9976AV  AALBORG    25m  30.57 
124  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  9932AH  IHF    25m  30.56 
307  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    25m  30.57 
276  Line Bremer Mortensen  2000  0044AB  OSK    25m  30.57 
326  Astrid Ovesen  1999  9978AA  SLAGELSE    25m  30.60 
353  Celina Lohmann  1999  9938AD  KVIK    25m  30.69 

 
Heat 13 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
237  Irene Halck  1999  9998AN  LYNGBY    25m  30.54 
269  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    25m  30.51 
474  Cayanne Kjær Knoth  1999  9972AG  TUNE    25m  30.48 
380  Nicoline Clement  1999  9936AF  TRITON B    25m  30.43 
84  Emilie Buurgaard Westh  1999  9958AU  FARUM    25m  30.47 
316  Katrine Lund Hansen  1999  9918AV  SKOVBAKKEN    25m  30.49 
340  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    25m  30.51 
475  Methea Wissing-Thornberg  1999  9932BA  TUNE    25m  30.54 

 
Heat 14 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Kirstine M. Pedersen  1999  9912AE  DELTA    25m  30.37 
170  Simone Bukholt  1999  9954AB  HVIDOVRE    25m  30.28 
283  Celina G Winther  1999  9938AU  NEPTUN    25m  30.22 
520  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  GSK    25m  30.21 
466  Malene Bang  1999  9976AD  SLANGERUP    25m  30.21 
480  Nicoline Ahrentsen  2000  0016AA  RINGE    25m  30.23 
263  Sofia Zachariassen  1999  9988an  OSLF    25m  30.34 
499  Cecilie Reesbøll  1999  9954AN  ALLERØD    25m  30.42 

 
Heat 15 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Therese Hovgaard Jensen  2000  0058AL  NYBORG    25m  30.10 
142  Elisabeth Lyngfeldt  1999  9968AG  HELSINGØR    25m  29.96 
379  Victoria Bierre  2000  0022AS  TRITON B    25m  29.88 
506  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  MK 31    25m  29.81 
29  Sofie Thunø Rasmussen  2000  0074AF  HOVEDSTAD    25m  29.84 
223  Anne Katrine Jørgensen  2000  0006AE  KOLDING    25m  29.96 
305  Sofie W. Bunten  1999  9974AK  SILKEBORG    25m  30.01 
208  Yazmin B. Gürtler  2000  0094AB  KØGE    25m  30.11 

 
Heat 16 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
453  Line Thomsen  2000  0022AP  AALBORG    25m  29.69 
510  Emilie Heick  1999  9996AC  AIF    25m  29.58 
483  Stine Madsen  1999  9972AC  RINGE    25m  29.53 
121  Laura Morsing  1999  9942AB  HSK    25m  29.41 
426  Lærke Harksen Nehmdahl  1999  9994AQ  VIBORG    25m  29.42 
291  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  29.57 
Julie Pavon Friis  1999  9978AL  AGF    25m  29.64 
467  Mira Mass  2000  0012AA  SLANGERUP    25m  29.70 

 
Heat 17 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Astrid Delin  1999  9954AE  KØGE    25m  29.07 
448  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    25m  28.98 
508  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  MK 31    25m  28.82 
132  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    25m  28.68 
465  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  LAKSEN    25m  28.79 
491  Ditte Friis  1999  9912AJ  BIRKERØD    25m  28.83 
87  Christina F. Eriksen  1999  9968AL  FR.SUND    25m  28.99 
371  Amalie Müller Lindemann  1999  9966AW  SØNDERBORG    25m  29.19 

 
Heat 18 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Sofie Brøgger  2000  0032AD  KVIK    25m  29.56 
321  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    25m  29.02 
437  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    25m  28.66 
460  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    25m  27.34 
311  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    25m  28.29 
381  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  28.73 
148  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  HERNING    25m  29.49 
72  Sara Tang-Holbek  2000  0044AF  HØRSHOLM    25m  29.66 

 
Heat 19 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Matilde Kjeldsen  1999  9984AV  AGF    25m  28.62 
225  Freja Hamann Larsen  1999  9914AC  KOLDING    25m  28.20 
Emma H. Christiansen  1999  9988AO  AGF    25m  27.92 
350  Josephine Holm  1999  9982AA  KVIK    25m  27.30 
30  Rikke Dehn  1999  9978AE  HOVEDSTAD    25m  27.57 
496  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  9998AB  ALLERØD    25m  28.06 
278  Camilla Rask  1999  9984AJ  OSK    25m  28.53 
110  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    25m  28.66 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  20 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark