2019-09-17   14:40:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  20 januar 2013   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2013         
 
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
295  Andrea M. Lang Bolvig  2000  0048AE  BIRKERØD    25m  6:15.86 
60  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    25m  6:08.68 
392  Christina Christensen  2000  0046AO  TRITON V    25m  6:09.69 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
526  Freja A. Skov  2000  0078AA  HELSINGØR    25m  6:02.31 
37  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    25m  6:00.14 
298  Luna Juul Lentoft  2000  0044AE  BIRKERØD    25m  5:59.56 
461  Astrid Dyrmose Kestner  2000  0008AB  JYLLINGE    25m  5:59.69 
267  Helene G. Nedergaard  1999  9956AM  ODDER    25m  6:00.89 
86  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  6:04.28 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    25m  5:56.91 
66  Natasja Kepp  2000  0088AH  HØRSHOLM    25m  5:54.54 
257  Therese Hovgaard Jensen  2000  0058AL  NYBORG    25m  5:44.89 
161  Johanne Laursen  1999  9918AH  HOLSTEBRO    25m  5:44.58 
394  Anna Emilie Hansen  1999  9998AI  TRITON V    25m  5:44.74 
113  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    25m  5:51.32 
463  My Weitling  2000  0032AA  JYLLINGE    25m  5:55.10 
36  Josefine Strand Nielsen  2000  0048AI  HOVEDSTAD    25m  5:59.29 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
279  Marie Eske  1999  9988AF  NEPTUN    25m  5:43.28 
521  Delphine Møller  1999  9908AK  GSK    25m  5:42.83 
92  Nicole Bennetsen  2000  0048AA  GENTOFTE    25m  5:42.45 
443  Karoline Lehmann  1999  9976AI  AALBORG    25m  5:41.41 
433  Emma A Andersen  2000  0034AH  AALBORG    25m  5:42.40 
32  Nina Leisted Bertelsen  2000  0076AD  HOVEDSTAD    25m  5:42.71 
240  Hannah Pilgaard  1999  9974AO  LYNGBY    25m  5:42.89 
159  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    25m  5:43.48 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
515  Laura Christensen  1999  9914AH  GSK    25m  5:40.43 
416  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  5:39.60 
389  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  5:37.80 
426  Lærke Harksen Nehmdahl  1999  9994AQ  VIBORG    25m  5:36.93 
269  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    25m  5:37.35 
213  Caroline Samuel  2000  0064AF  KØGE    25m  5:37.99 
268  Lykke K. Nielsen  1999  9916AM  ODDER    25m  5:39.96 
149  Emma Sand Majlund  1999  9994AD  HERNING    25m  5:40.83 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
391  Martha Andersen  1999  9992AJ  TRITON V    25m  5:35.85 
163  Anne Hjortsøe Pedersen  1999  9966AH  HOLSTEBRO    25m  5:34.89 
96  Nicoline Christensen  1999  9934AL  GENTOFTE    25m  5:32.55 
366  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  5:30.07 
523  Josefine Pedersen  1999  9928AB  MK 31    25m  5:30.53 
31  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    25m  5:34.80 
100  Frederikke Gunni  1999  9952AD  GENTOFTE    25m  5:35.52 
506  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  MK 31    25m  5:36.51 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Nikoline Nilsson Norby  2000  0064AN  GENTOFTE    25m  5:32.15 
29  Sofie Thunø Rasmussen  2000  0074AF  HOVEDSTAD    25m  5:27.14 
65  Julia Jønsson  2000  0048AL  HØRSHOLM    25m  5:22.91 
470  Eva Olsen  2000  0094AM  ISHØJ    25m  5:15.74 
104  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    25m  5:21.25 
381  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  5:25.19 
206  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    25m  5:31.36 
310  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  5:34.55 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  5:19.90 
10  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  AGF    25m  5:19.25 
495  Gitte Sørensen Gosvig  1999  9962AA  ALLERØD    25m  5:12.61 
382  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  5:12.25 
527  Emma la Cour  1999  9932AQ  SØLLERØD    25m  5:12.50 
256  Johanne Carr  1999  9992AA  NYBORG    25m  5:18.66 
87  Christina F. Eriksen  1999  9968AL  FR.SUND    25m  5:19.88 
160  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  5:29.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  20 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark