2019-09-22   07:45:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  20 januar 2013   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2013         
 
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
304  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    25m  5:33.14 
Toke Cramer  1998  9875AI  AGF    25m  5:26.44 
424  Martin S. Jespersen  1997  9717AQ  VIBORG    25m  5:31.38 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Simon Johannsen  1998  9847AK  SKOVBAKKEN    25m  5:26.17 
378  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  5:24.68 
162  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    25m  5:24.11 
349  Mikkel Fogelberg Handberg  1998  9813AG  KVIK    25m  5:21.21 
190  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    25m  5:22.76 
266  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    25m  5:24.51 
128  Asbjørn Laksafoss Sparre  1998  9897AA  ALLERØD    25m  5:25.67 
407  Mathias Wilquin  1998  9873AH  VEST    25m  5:26.33 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Kasper G Mikkelsen  1998  9839AR  FREM    25m  5:18.67 
25  Giano Grillo  1998  9827AL  HOVEDSTAD    25m  5:15.56 
15  Magnus Bladt Wichmann  1997  9763AN  AGF    25m  5:13.65 
17  Thomas Engdal  1998  9849AQ  HILLERØD    25m  5:12.20 
217  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    25m  5:13.53 
184  Nikolaj Borup  1997  9743AI  DELTA    25m  5:14.35 
214  Jacob Samuel  1998  9843AD  KØGE    25m  5:15.92 
235  Tobias Fournais  1998  9841AD  LYNGBY    25m  5:19.33 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
528  Gustav H. Jørgensen  1997  9721AQ  SØLLERØD    25m  5:11.51 
215  Kristian Svenstrup  1998  9899AA  KØGE    25m  5:09.72 
27  Kasper Leisted Bertelsen  1997  9703AM  HOVEDSTAD    25m  5:09.06 
222  Jonas Gadegaard Hansen  1998  9849AN  KOLDING    25m  5:08.17 
260  Anton Holten Lambert  1997  9775AC  NYBORG    25m  5:08.37 
216  Lasse Foss Sylow  1997  9789AI  KØGE    25m  5:09.58 
191  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  5:09.86 
220  Frederik Elmann  1997  9787AO  KOLDING    25m  5:11.55 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    25m  5:08.01 
123  Rune Holm Skovby  1998  9819AO  HSK    25m  5:06.74 
55  Simon Juhl Schmidt  1997  9743AD  ESBJERG    25m  5:05.75 
485  Frederik H Thomsen  1997  9755AD  RINGE    25m  5:02.51 
54  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    25m  5:05.12 
327  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    25m  5:05.95 
325  Rasmus B. Larsen  1997  9761AJ  SLAGELSE    25m  5:07.29 
226  Alexander Ohrt  1997  9735AF  KOLDING    25m  5:08.12 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Søren W. Gjaldbæk  1997  9715AA  GENTOFTE    25m  5:00.27 
200  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  HERNING    25m  4:58.30 
275  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  OSK    25m  4:57.44 
501  Jacob Weberg  1997  9791AC  ALLERØD    25m  4:52.57 
24  Victor Bødker  1997  9731AB  HOVEDSTAD    25m  4:54.63 
93  Christoffer Bjørner  1997  9749AA  GENTOFTE    25m  4:57.66 
530  Oliver Berggren Smidt  1997  9711AM  SØLLERØD    25m  4:59.63 
221  Christian Gravgaard  1997  9701AH  KOLDING    25m  5:00.29 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    25m  4:54.28 
56  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    25m  4:53.42 
286  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  4:50.40 
77  Daniel Christian  1998  9829AJ  FARUM    25m  4:40.12 
427  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  VILDBJERG    25m  4:50.13 
386  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    25m  4:51.48 
52  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    25m  4:53.53 
164  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    25m  5:03.26 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Rasmus Birkedal  1997  9729AG  KØGE    25m  4:47.87 
351  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  4:43.48 
436  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    25m  4:39.48 
374  Jonathan Müller  1997  9751AB  SK-SYD    25m  4:34.36 
262  Frederik J. Sørensen  1997  9755AC  OSLF    25m  4:35.97 
462  Andreas Mårtensson  1997  9751AE  JYLLINGE    25m  4:41.76 
167  Peter Mandrup Madsen  1997  9733AH  HORSENS    25m  4:47.57 
452  Mikael Thode Sørensen  1997  9771AB  AALBORG    25m  4:49.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  20 januar 2013 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark