Deltagarlista Gren 1-64 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  05 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:16   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  48.32   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  49.93   
247  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  51.64   
345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  52.65   
342  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  52.80   
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  53.39   
350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  53.46   
395  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  53.86   
133  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  54.07   
10  239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  54.23   
11  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  54.39   
12  326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  54.48   
13  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  54.74   
14  312  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  55.66   
15  358  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  55.79   
16  127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  55.91   
17  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  56.06   
18  131  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  56.46   
19  436  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  57.08   
20  337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  57.13   
21  45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  57.82   
22  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  58.32   
23  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  58.98   
24  335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  59.19   
25  57  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  59.57  RES 
26  300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  59.82  RES 
27  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:00.10  RES 
15 - 16 år 
112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  51.93   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  54.20   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  54.86   
215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  55.86   
66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  56.02   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  56.68   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  56.78   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  57.12   
97  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  57.83   
10  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  58.32   
11  341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  58.37   
12  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  58.53   
13  359  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  58.64   
14  272  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  59.05   
15  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m  59.20   
16  58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  59.44   
17  199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  59.56   
18  158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  59.80   
19  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  59.90   
20  351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  50 m  1:00.34   
21  343  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:00.68   
22  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  25 m  1:00.76   
23  162  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:01.20   
24  353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:01.33   
25  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:01.39  RES 
26  288  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  25 m  1:01.82  RES 
27  451  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:01.88  RES 
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Tova Olsson (2001) 59.30 2015-09-19 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:00.39 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
110  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  58.99   
287  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  59.65   
411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:01.27   
388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:01.59   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:02.38   
396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:02.41   
297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:02.95   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:03.36   
380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:03.62   
10  16  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:04.06   
11  174  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:04.22   
12  223  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  50 m  1:04.93   
13  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m  1:04.99   
14  20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:05.03   
15  98  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:05.12   
16  376  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:05.26   
17  291  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:05.49   
18  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:05.56   
19  281  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:05.66   
20  427  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:05.70   
21  48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:05.88   
22  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:05.99   
23  67  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:06.10   
24  480  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:06.16   
25  318  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:06.47  RES 
26  497  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:06.48  RES 
27  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:06.50  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:03.69   
314  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:04.48   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:06.20   
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:07.34   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:07.91   
317  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:08.08   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:08.13   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:08.23   
14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:08.42   
10  212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:08.73   
11  17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:08.92   
12  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:10.81   
13  113  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  1:10.91   
14  168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:11.00   
15  371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:11.42   
16  473  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:11.46   
17  328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:12.07   
18  15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:12.26   
19  140  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV  AN4204  25 m  1:12.74   
20  225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:13.24   
21  271  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  50 m  1:13.46   
22  421  Hammarland Ida  2004  ÖSA  BL0604  25 m  1:13.86   
23  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  1:14.77   
24  40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  50 m  1:14.81   
25  18  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:16.07  RES 
26  386  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  1:16.07  RES 
27  270  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:17.53  RES 
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  2:03.29   
220  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  2:04.52   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:04.60   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:07.13   
188  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:08.21   
511  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  2:08.76   
399  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:08.94   
109  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:09.17   
298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  2:11.57   
10  311  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:12.57   
11  187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:12.75   
12  201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:13.32   
13  389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:16.09   
14  86  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:18.88   
15  111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  50 m  2:23.04   
16  509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  2:24.27   
17  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:31.13  RES 
18  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  50 m  2:40.87  RES 
19  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  2:43.52  RES 
15 - 16 år 
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:06.60   
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:07.19   
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:08.98   
348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:09.46   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:09.53   
375  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:12.54   
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:13.48   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:13.83   
327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:14.18   
10  165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:14.37   
11  256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:14.58   
12  64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  2:14.94   
13  286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  2:17.60   
14  302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:17.89   
15  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:18.55   
16  504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:18.65   
17  51  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  2:18.69  RES 
18  347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:18.75  RES 
19  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:18.95  RES 
 
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 1:55.51 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:26.86   
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  2:27.49   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:32.26   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  2:32.92   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  2:33.72   
390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  50 m  2:44.03   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  2:44.44   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:46.30   
475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  2:50.20   
10  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  50 m  2:53.56   
11  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  50 m  3:04.62   
12  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  3:04.64   
13  241  Tello Tekmen Giovanni  2004  NKK  AL2704  25 m  3:05.89   
14  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  3:09.80   
15  119  Grotheus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m     
13 - 14 år 
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:13.16   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:14.72   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  2:15.11   
356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:15.28   
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  2:15.67   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  2:15.75   
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:18.48   
265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  2:18.50   
452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  2:22.14   
10  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:22.64   
11  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  2:23.42   
12  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  2:24.32   
13  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  2:25.07   
14  169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  2:25.22   
15  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  2:25.78   
16  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:26.88   
17  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  2:26.92   
18  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  2:27.27  RES 
19  214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:27.51  RES 
20  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:27.56  RES 
21  295  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  2:29.22  RES 
22  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  2:29.49  RES 
23  195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:29.77  RES 
 
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Anton Jansson (1992) 28.95 2015-09-19 
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
435  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  28.09   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  28.85   
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  29.08   
127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  29.43   
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  29.44   
326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  29.68   
221  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  31.33   
323  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  31.47   
337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  32.19   
10  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  32.29   
11  217  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  32.53   
12  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  32.84   
13  335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  33.04   
14  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  33.09   
15  428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  33.73   
16  157  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  50 m  34.40   
17  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  35.73   
18  57  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  35.74   
19  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  36.22   
20  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  37.14   
21  236  Näslund Johannes  1999  NKK  AL9399  25 m  38.65   
22  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  40.46   
23  41  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  50 m  41.63   
15 - 16 år 
372  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  30.01   
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  32.37   
341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  32.96   
52  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  33.05   
353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  33.14   
97  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  33.35   
43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  33.90   
481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  34.11   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  34.28   
10  362  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  25 m  34.36   
11  63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  34.94   
12  11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  35.63   
13  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  35.85   
14  58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  36.00   
15  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  25 m  36.36   
16  351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  36.47   
17  172  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  50 m  36.56   
18  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  36.78   
19  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m  36.89   
20  313  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  36.99   
21  279  Soneborg Oliver  2000  SKURU IK  AV4300  25 m  37.06   
22  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  38.62   
23  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  38.68   
24  66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  40.87   
25  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  40.97   
26  222  Gong Hemming  2001  NKK  AP2701  50 m  41.39  RES 
27  240  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m    RES 
28  437  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m    RES 
29  438  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m    RES 
 
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
243  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:09.96   
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  1:11.88   
324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  1:13.35   
389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:13.77   
233  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:14.13   
216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:14.42   
340  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  1:14.47   
502  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:15.95   
100  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:22.58   
15 - 16 år 
368  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:07.86   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:13.28   
228  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:13.50   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:13.95   
375  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:14.40   
441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:17.52   
354  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  1:18.21   
385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:18.49   
46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:18.73   
10  442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:19.73   
11  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:19.90   
12  165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:20.13   
13  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:20.76   
14  346  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  1:21.52   
15  292  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  1:21.83   
16  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:22.92   
17  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:25.17   
18  145  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:26.13   
19  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:26.13   
20  137  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  1:26.28   
21  154  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  25 m  1:26.64   
22  161  Forsberg Larsson Ida  2001  MASS  BH4601  25 m  1:26.78   
23  101  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  1:28.01   
24  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:29.01   
25  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:29.13   
26  38  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS  AD1400  25 m  1:29.42   
27  510  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  1:29.63   
28  227  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  25 m  1:31.66   
29  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  1:32.05   
30  218  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  1:32.11   
31  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:32.92   
32  90  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  1:33.13   
33  429  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:33.16   
34  99  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  1:35.82   
35  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:42.50   
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:13.51   
122  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:16.27   
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  1:16.34   
195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:19.51   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:19.53   
194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:19.70   
384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  1:20.09   
276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:20.21   
10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:20.48   
10  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:23.82   
11  231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:24.34   
12  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:25.86   
13  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:26.14   
14  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:26.91   
15  373  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  1:27.24   
16  406  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:28.24   
17  49  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:28.88   
18  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:29.28   
19  309  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:30.19   
20  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:30.88   
21  85  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  1:31.86   
22  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:32.08   
23  126  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:32.83   
24  447  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:33.44   
25  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  1:33.47   
26  160  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:34.50   
27  333  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:35.31   
28  77  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:35.62   
29  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:37.39   
30  416  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:39.98   
31  88  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  50 m  1:43.49   
32  87  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:44.20   
33  409  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:44.56   
34  81  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  50 m  1:51.49  RES 
35  478  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m  2:14.18  RES 
12 år och yngre 
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:19.61   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:26.50   
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:27.63   
237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:32.72   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:32.99   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:33.62   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:34.62   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:35.31   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:36.91   
10  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:37.00   
11  390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  50 m  1:39.45   
12  475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:43.66   
13  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:51.45   
14  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  1:56.92   
15  482  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
 
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar 
17 år och äldre: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 4:33.58 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  4:13.81   
366  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:27.57   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:41.47   
374  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  4:48.23   
312  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  5:11.55   
300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  5:12.06   
15 - 16 år 
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  4:47.81   
192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:03.92   
158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  5:04.89   
352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  5:11.41   
481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  5:27.55   
398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  50 m  5:42.29   
 
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 5:33.42 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:15.31   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  5:24.35   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:33.42   
427  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  5:34.70   
48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  5:37.42   
62  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  5:39.24   
291  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  5:41.59   
281  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  5:43.02   
297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  5:48.91  RES 
10  391  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  5:49.63  RES 
11  369  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  5:50.02  RES 
12  301  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  5:51.74  RES 
13  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  5:52.05  RES 
14  182  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  5:56.19  RES 
12 år och yngre 
168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  6:09.76   
212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  6:09.76   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  6:31.17   
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  6:35.52   
15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  7:14.28   
14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m     
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m     
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:03.71 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  1:02.89   
220  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  1:04.54   
311  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:05.19   
109  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:06.56   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  1:06.82   
50  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:07.19   
324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  1:07.37   
181  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.41   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  1:07.41   
10  389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:08.87   
11  298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  1:14.58   
12  216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  1:15.43   
13  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:17.35   
14  340  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  1:17.53   
15  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m  1:30.35   
15 - 16 år 
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:03.24   
179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:03.91   
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:05.23   
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.38   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:07.08   
368  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:08.28   
442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:09.70   
347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:09.74   
286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:10.01   
10  360  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.12   
11  441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:10.26   
12  504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:10.59   
13  354  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  1:12.03   
14  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:13.20   
15  59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  1:14.33   
16  42  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  1:16.36   
17  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:17.76   
18  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:17.98   
19  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:18.02   
20  83  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  1:19.46   
21  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:19.68   
22  308  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:19.94   
23  327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:20.02   
24  429  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:21.16   
25  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  1:21.66   
26  167  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  1:21.89   
27  274  Högberg-Klang Matilda  2000  SKURU IK  AU3600  25 m  1:22.10   
28  423  Hammarland Maja  2001  ÖSA  BU9801  25 m  1:22.32   
29  95  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  1:23.75   
30  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:23.97   
31  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  1:41.81   
32  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 24.49 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  26.44   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  26.63   
231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  27.28   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  27.59   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  27.61   
147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  27.69   
276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  50 m  27.81   
214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  28.18   
356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  28.25   
10  452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  28.73   
11  303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  28.77   
12  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  28.84   
13  338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  28.85   
14  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  29.20   
15  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  29.26   
16  265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  29.29   
17  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  29.37   
18  309  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  29.44   
19  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  50 m  29.45   
20  195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  29.62   
21  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  29.73   
22  169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  29.80   
23  295  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  29.88   
24  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  30.06   
25  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  30.47   
26  384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  30.52   
27  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  30.63   
28  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  30.67   
29  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  30.92   
30  260  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  31.05   
31  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  31.17   
32  122  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  31.27  RES 
33  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  31.57  RES 
34  333  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  31.59  RES 
35  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  31.87  RES 
36  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  50 m  32.16  RES 
37  124  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  32.45  RES 
12 år och yngre 
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  30.07   
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  31.76   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  32.40   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  33.34   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  33.45   
237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  33.45   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  33.90   
475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  34.50   
241  Tello Tekmen Giovanni  2004  NKK  AL2704  25 m  35.13   
10  390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  35.91   
11  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  36.07   
12  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  50 m  36.29   
13  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  36.84   
14  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  39.19   
15  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  39.38   
16  119  Grotheus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  40.00   
17  482  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
 
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.11 2015-09-19 
15 - 16 år: Isak Meding (1998) 1:01.21 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  55.01   
342  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  55.21   
453  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  58.60   
345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  58.71   
436  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  59.08   
335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  1:00.54   
358  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  1:01.46   
239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  1:02.09   
153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:04.37   
10  326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  1:04.58   
11  300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:04.76   
12  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:05.04   
13  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:07.16   
14  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:07.38   
15  136  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:11.20   
16  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:12.87   
17  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:14.03   
18  41  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  1:17.29   
15 - 16 år 
215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:00.57   
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:01.40   
359  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:02.36   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:03.47   
192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:05.72   
63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  1:05.84   
66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:06.48   
58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:06.49   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:06.56   
10  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:08.11   
11  288  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  25 m  1:08.81   
12  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:08.91   
13  343  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:10.16   
14  290  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  1:10.49   
15  451  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:12.35   
16  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:13.00   
17  61  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:13.11   
18  398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:13.45   
19  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:14.87   
20  43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:16.15   
21  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  1:17.44   
22  512  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  1:19.44   
23  438  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:25.09   
24  437  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:34.43   
25  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m  1:40.79   
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:06.87 2014-09-20 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
287  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:05.35   
396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:06.10   
381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:07.75   
411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:08.00   
388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:08.71   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.57   
380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:10.36   
110  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:10.38   
349  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:10.47   
10  291  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:10.94   
11  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  1:11.12   
12  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:11.24   
13  480  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.20   
14  419  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:13.04   
15  16  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:13.49   
16  455  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:13.51   
17  48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:13.57   
18  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m  1:14.05   
19  67  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:14.75   
20  245  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  1:14.90   
21  223  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:15.58   
22  166  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  25 m  1:15.94   
23  174  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:16.36   
24  20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:16.68   
25  497  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  1:17.01  RES 
26  184  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:17.02  RES 
27  329  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  1:17.80  RES 
12 år och yngre 
314  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:14.08   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:17.51   
371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:17.76   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:18.19   
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:18.94   
328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:19.02   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:19.16   
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:20.37   
168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:20.86   
10  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:22.90   
11  225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  50 m  1:23.71   
12  15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  50 m  1:23.78   
13  473  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:23.99   
14  317  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:24.32   
15  258  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:24.41   
16  386  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  1:25.40   
17  113  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  1:26.24   
18  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  50 m  1:26.99   
19  22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:28.18   
20  277  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  1:30.68   
21  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  1:30.79   
22  263  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:30.92   
23  139  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  1:31.22   
24  267  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:31.37   
25  488  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:33.85  RES 
26  443  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:34.11  RES 
27  421  Hammarland Ida  2004  ÖSA  BL0604  25 m  1:34.48  RES 
 
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
242  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  29.74   
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  30.90   
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  31.30   
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  31.63   
181  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  31.91   
201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  32.66   
188  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  32.68   
50  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  32.69   
86  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  33.23   
10  111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  33.37   
11  509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  33.37   
12  56  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  34.62   
13  187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  35.08   
14  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m  37.80   
15  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  39.06   
15 - 16 år 
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  29.76   
165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  31.00   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  31.84   
439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  31.89   
256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  31.90   
444  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  32.05   
64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  32.17   
226  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  32.47   
286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  32.97   
10  348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  33.06   
11  46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  33.11   
12  302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  33.24   
13  179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  33.28   
14  360  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  33.37   
15  129  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  33.92   
16  327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  34.37   
17  308  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  34.42   
18  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  34.57   
19  385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  34.72   
20  25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  35.26   
21  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.29   
22  95  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  35.37   
23  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  35.65   
24  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  35.65   
25  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  35.76   
26  59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  50 m  35.96   
27  274  Högberg-Klang Matilda  2000  SKURU IK  AU3600  25 m  36.34   
28  137  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  25 m  36.46   
29  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  36.73   
30  42  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  36.87   
31  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  37.40   
32  218  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  37.54   
33  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  37.88   
34  510  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  38.19  RES 
35  145  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  38.68  RES 
36  410  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  38.83  RES 
37  364  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  39.06  RES 
38  167  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  39.24  RES 
39  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  39.53  RES 
 
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
229  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  2:02.76   
361  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  2:03.24   
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:03.99   
65  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  25 m  2:06.03   
395  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:07.44   
323  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  2:13.20   
418  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  2:13.46   
350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  2:13.99   
146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:14.95   
10  428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  2:19.38   
11  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:21.35   
12  178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  2:21.70   
13  300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:27.78   
14  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:44.58   
15 - 16 år 
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:10.57   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:14.18   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.49   
199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  2:26.70   
162  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  2:30.32   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  2:33.62   
377  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  2:48.76   
481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:51.62   
222  Gong Hemming  2001  NKK  AP2701  25 m     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko 
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 2:40.89 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
427  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:33.84   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:38.52   
411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:38.69   
497  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  50 m  2:41.99   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  2:42.46   
391  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  2:43.14   
62  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  2:49.24   
182  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:59.91   
67  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  3:00.25   
10  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  3:01.90   
11  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m  3:03.10   
12  151  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  3:03.68   
13  143  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  3:04.21   
14  39  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m     
15  321  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m     
12 år och yngre 
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  2:55.01   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  2:56.95   
14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  3:20.69   
139  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  3:37.12   
271  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  3:38.61   
15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m     
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:52.92 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
253  Nkk Herrar Lag 1  NKK    25 m  3:48.21   
405  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:53.06   
465  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  3:54.70   
208  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  3:58.44   
142  Kungälv Herrar  1965  KUNGÄLV    25 m  4:06.38   
209  Mass Herrar Lag 2  1988  MASS    25 m  4:09.33   
72  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:11.69   
254  Nkk Herrar Lag 2  NKK    25 m  4:12.62   
464  Ösa Herrar Lag 1  ÖSA    25 m  4:14.13   
10  73  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:26.00   
11  211  Mass Herrar Lag 3  1999  MASS    25 m  4:26.16   
12  307  Skövde SS Herrar [2001]  2001  SKÖVDE SS    25 m  4:32.41   
13  284  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  4:38.60   
14  207  Mass Herrar 4  2001  MASS    25 m  4:40.51   
15  467  Ösa Herrar Lag 4  ÖSA    25 m  4:56.54   
16  466  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  4:57.52   
17  471  Ösa Herrar Lag 6  ÖSA    25 m  6:04.25   
18  469  Ösa Herrar Lag 5  ÖSA    25 m  6:20.05   
19  12  Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    25 m     
20  255  Nkk Herrar Lag 3  NKK    25 m     
21  495  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m     
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  12.42   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  12.53   
511  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  12.58   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  12.62   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  12.71   
36  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  12.95   
220  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  13.05   
179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  13.10   
368  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  13.11   
10  411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  13.19   
11  256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  13.32   
12  381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  13.37   
13  496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  13.37   
14  64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  13.38   
15  444  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  13.38   
16  286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  13.44   
17  332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  13.48   
18  50  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  13.53   
19  396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  13.53   
20  287  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  13.59   
21  111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  13.60   
22  509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  13.60   
23  316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  13.65   
24  216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  13.78   
25  504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  13.82   
26  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  13.83   
27  86  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  13.86   
28  439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  13.87   
29  223  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  13.89   
30  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  14.03   
31  16  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  14.07   
32  129  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  14.26   
33  388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  14.27   
34  480  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  14.27   
35  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  14.35   
36  42  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  14.41   
37  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  14.46   
38  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  14.46   
39  38  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS  AD1400  25 m  14.48   
40  410  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  14.50   
41  318  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  14.53   
42  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  14.53   
43  285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  14.57   
44  376  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  14.60   
45  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  14.66   
46  17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  14.67   
47  491  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  14.71   
48  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  14.72   
49  324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  14.74   
50  248  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  14.78   
51  455  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  14.81   
52  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  14.90   
53  419  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  14.93   
54  486  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  14.93   
55  212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  14.94   
56  98  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  14.97   
57  440  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  15.02   
58  145  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  15.04   
59  137  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  25 m  15.07   
60  427  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  15.10   
61  90  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  15.22   
62  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  15.34   
63  83  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  15.36   
64  489  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  15.45   
65  449  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  15.47   
66  100  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  15.57   
67  503  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  15.62   
68  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  15.63   
69  213  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  15.77   
70  369  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  15.78   
71  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  15.85   
72  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  15.93   
73  25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  16.04   
74  117  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  16.18   
75  429  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  16.18   
76  39  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  16.19   
77  227  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  25 m  16.37   
78  386  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  16.39   
79  391  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  16.42   
80  15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  16.57   
81  225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  16.72   
82  101  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  16.90   
83  483  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  17.16   
84  392  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  17.21   
85  243  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  17.23   
86  34  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  17.32   
87  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  17.35   
88  184  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  17.50   
89  266  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  17.63   
90  139  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  17.69   
91  40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  17.71   
92  22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  17.84   
93  48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  18.02   
94  159  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  18.26   
95  138  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  25 m  18.34   
96  302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  18.49   
97  477  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  18.59   
98  490  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  18.60   
99  443  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  18.77   
100  263  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  18.97   
101  454  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  19.02   
102  235  Nylander Elin  2003  NKK  BN4203  25 m  19.18   
103  264  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  19.25   
104  371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  19.25   
105  448  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  19.25   
106  270  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  19.67   
107  510  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  19.67   
108  27  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  19.79   
109  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  19.81   
110  315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  20.00   
111  174  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  20.27   
112  244  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  20.35   
113  348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  20.46   
114  258  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  20.87   
115  143  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  21.05   
116  31  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  21.31   
117  218  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  21.38   
118  479  Håkansson Matilda  2006  HK SIM  AG4806  25 m  21.56   
119  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  21.75   
120  473  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  22.27   
121  262  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  22.31   
122  282  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  22.78   
123  317  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  22.81   
124  363  Andersson Fanny  2004  VÄSTERÅS  AR5604  25 m  23.08   
125  487  Pansawang Wiyada (Moa)  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  23.22   
126  161  Forsberg Larsson Ida  2001  MASS  BH4601  25 m  23.82   
127  424  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  23.85   
128  29  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  23.99   
129  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  24.18   
130  167  Gustafsson Elin  2000  MASS  AQ1400  25 m  24.27   
131  91  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  24.45   
132  450  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  24.78   
133  32  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m     
134  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m     
135  55  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m     
136  62  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m     
137  75  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m     
138  76  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m     
139  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m     
140  84  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m     
141  93  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m     
142  94  Medeskog Frida  2003  KARLSKO SF  BN7403  25 m     
143  96  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m     
144  99  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m     
145  135  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  25 m     
146  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m     
147  151  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m     
148  155  Ericsson Alma  2000  MASS  AZ1800  25 m     
149  156  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m     
150  171  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m     
151  182  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m     
152  190  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m     
153  246  Westerlund Annie  2002  NKK  BI6402  25 m     
154  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m     
155  271  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m     
156  277  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m     
157  319  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m     
158  321  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m     
159  322  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m     
160  327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m     
161  328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m     
162  329  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m     
163  331  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m     
164  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m     
165  364  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m     
166  367  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m     
167  382  Jónsdóttir Kolbrún  2003  VÄSTERÅS  BP9403  25 m     
168  387  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m     
169  394  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m     
170  400  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m     
171  408  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m     
172  421  Hammarland Ida  2004  ÖSA  BL0604  25 m     
173  422  Hammarland Line  2005  ÖSA  AZ0405  25 m     
174  425  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m     
175  430  Järlström Emma  2003  ÖSA  BP2603  25 m     
176  445  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m     
177  474  Egemar Tua  2004  HK SIM  BU8604  25 m     
178  485  Nilsson Emilia  2004  HK SIM  BE4204  25 m     
179  488  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m     
 
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  10.10   
221  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  10.70   
247  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  11.05   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  11.21   
133  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  11.39   
229  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  11.46   
342  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  11.56   
186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  11.61   
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  11.67   
10  116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  11.70   
11  350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  11.72   
12  357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  11.75   
13  127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  11.81   
14  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  11.82   
15  420  Hagström Anders  1988  ÖSA  AG9588  25 m  11.84   
16  257  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  11.86   
17  339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  12.06   
18  112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  12.10   
19  136  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  12.10   
20  481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  12.17   
21  453  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  12.19   
22  341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  12.20   
23  215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  12.28   
24  121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  12.31   
25  428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  12.38   
26  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  12.42   
27  436  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  12.51   
28  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  12.53   
29  337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  12.59   
30  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  12.61   
31  372  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  12.63   
32  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  12.72   
33  288  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  25 m  12.75   
34  217  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  12.76   
35  325  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  25 m  12.94   
36  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  13.02   
37  351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  13.06   
38  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  13.10   
39  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  13.11   
40  214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  13.13   
41  125  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  13.19   
42  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  13.22   
43  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  13.23   
44  451  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  13.28   
45  433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  13.41   
46  118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  13.57   
47  11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  13.61   
48  147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  13.64   
49  231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  13.69   
50  398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  13.83   
51  35  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  13.86   
52  452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  13.99   
53  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  14.00   
54  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  14.11   
55  122  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  14.25   
56  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  14.32   
57  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  14.34   
58  124  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  14.64   
59  397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  14.69   
60  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  14.74   
61  353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  14.86   
62  115  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  14.88   
63  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  15.00   
64  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  15.04   
65  373  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  15.15   
66  343  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  15.26   
67  500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  15.60   
68  338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  15.64   
69  336  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  15.68   
70  237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  15.87   
71  416  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  16.01   
72  475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  16.06   
73  123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  16.19   
74  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  16.38   
75  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  16.48   
76  126  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  16.51   
77  406  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  17.04   
78  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  17.34   
79  114  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  17.38   
80  119  Grotheus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  17.71   
81  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  17.86   
82  390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  17.87   
83  45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  19.44   
84  276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  19.54   
85  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  20.01   
86  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  20.39   
87  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  25 m  22.97   
88  261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  23.54   
89  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  24.25   
90  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  24.74   
91  240  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  29.03   
92  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m     
93  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m     
94  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  25 m     
95  41  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m     
96  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m     
97  58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m     
98  63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m     
99  66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m     
100  77  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m     
101  81  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  25 m     
102  85  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m     
103  87  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
104  88  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m     
105  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m     
106  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m     
107  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m     
108  157  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m     
109  160  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m     
110  172  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m     
111  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m     
112  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m     
113  239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m     
114  260  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m     
115  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m     
116  269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m     
117  272  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m     
118  279  Soneborg Oliver  2000  SKURU IK  AV4300  25 m     
119  323  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m     
120  326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m     
121  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m     
122  333  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m     
123  335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m     
124  344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m     
125  356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m     
126  358  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m     
127  361  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  25 m     
128  362  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  25 m     
129  377  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m     
130  409  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m     
131  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m     
132  437  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m     
133  438  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m     
134  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m     
135  447  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m     
136  478  Gustafsson Albert  2003  HK SIM  AW0903  25 m     
137  482  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
138  512  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m     
 
Gren 20, 200m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
36  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:20.28   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:21.25   
399  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:21.26   
243  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:21.60   
389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:27.78   
324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  2:30.18   
311  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:31.85   
242  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  2:34.01   
216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  2:38.54   
10  502  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:39.57   
11  298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  2:39.94   
12  340  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  2:41.19   
13  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:00.50   
14  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m  3:08.04   
15 - 16 år 
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:23.96   
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:24.31   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:27.00   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:27.33   
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:27.54   
165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:27.57   
375  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:27.69   
441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:31.32   
442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:31.74   
10  228  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:32.23   
11  354  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  2:33.34   
12  439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:34.12   
13  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:34.16   
14  46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  2:34.56   
15  385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:35.36   
16  327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:37.80   
17  504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:38.17   
18  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:38.55   
19  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:38.77  RES 
20  347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:42.04  RES 
21  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  2:42.91  RES 
22  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  2:42.96  RES 
23  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:46.86  RES 
24  308  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  2:47.94  RES 
 
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:11.15 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  2:26.19   
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:28.43   
147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:33.49   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:33.80   
356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:34.32   
265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  2:35.58   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  2:37.07   
195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:37.90   
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:38.37   
10  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:39.63   
11  214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:40.57   
12  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  2:41.08   
13  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:42.12   
14  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  2:43.12   
15  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  2:43.13   
16  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:44.48   
17  169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  2:44.71  RES 
18  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:45.01  RES 
19  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  2:45.61  RES 
20  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:46.80  RES 
21  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:47.04  RES 
12 år och yngre 
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  2:36.97   
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:45.73   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  2:53.15   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:56.40   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  2:58.89   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  3:02.55   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  3:04.10   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  50 m  3:04.47   
390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  3:05.37   
10  241  Tello Tekmen Giovanni  2004  NKK  AL2704  25 m  3:16.73   
11  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  3:18.74   
12  475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:22.73   
13  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  3:31.08   
14  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  50 m  3:31.71   
15  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  3:34.08   
16  119  Grotheus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m     
17  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m    RES 
 
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Gustaf Dahlman (1997) 3:56.04 2015-09-19 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
366  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  3:56.64   
395  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  3:57.01   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:05.04   
312  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  4:15.08   
358  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  4:15.49   
45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  4:24.31   
345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  4:25.03   
300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  4:32.31   
131  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  4:39.94  RES 
10  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  4:49.54  RES 
11  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  4:58.29  RES 
15 - 16 år 
112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:09.86   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  4:20.62   
199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:21.54   
341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  4:24.75   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  4:24.79   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  4:27.24   
97  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:31.44   
272  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:32.43   
407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  4:35.04  RES 
10  336  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  4:37.84  RES 
11  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  4:38.62  RES 
 
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 4:56.75 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
110  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  4:38.77   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  4:41.36   
388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  4:43.01   
396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  4:46.04   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  4:47.09   
381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  4:49.21   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  4:49.93   
297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  4:52.97   
48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  4:53.98  RES 
10  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  4:54.45  RES 
11  349  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  4:54.89  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  4:57.71   
314  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  4:58.59   
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  5:10.06   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  5:10.31   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  5:13.80   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  5:21.98   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  5:24.14   
212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  5:34.88   
168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  5:40.25  RES 
10  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  5:44.55  RES 
11  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  50 m  5:45.42  RES 
 
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  26.05   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.18   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  26.47   
511  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  26.56   
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  26.58   
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  26.63   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  27.04   
242  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  27.11   
220  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  27.54   
10  324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  28.00   
11  188  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  28.08   
12  201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  28.24   
13  216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  28.81   
14  50  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  28.83   
15  111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  29.09   
16  509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  29.09   
17  389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  29.28   
18  187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  29.52   
19  56  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  29.69   
20  502  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  29.89   
21  33  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  30.06   
22  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m  31.75   
23  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  32.85   
24  100  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  36.41   
15 - 16 år 
286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  27.72   
64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  27.79   
179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  28.04   
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  28.30   
302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  28.37   
256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.38   
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  28.39   
46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  28.82   
504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  28.88   
10  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  29.08   
11  226  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  29.20   
12  51  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  29.26   
13  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  29.27   
14  439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  29.49   
15  228  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  29.56   
16  308  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  29.82   
17  137  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  30.13   
18  292  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  30.28   
19  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  30.30   
20  154  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  25 m  30.42   
21  27  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  30.48   
22  410  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  30.51   
23  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  30.53   
24  129  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  30.59   
25  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  30.65  RES 
26  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  30.66  RES 
27  360  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  30.68  RES 
28  42  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  30.88  RES 
29  155  Ericsson Alma  2000  MASS  AZ1800  25 m  30.99  RES 
30  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  31.48  RES 
 
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:17.34 2013-09-21 
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 2:18.18 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:12.24   
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:13.76   
374  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:22.01   
127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  2:22.04   
337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  2:26.61   
350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  2:27.04   
428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  2:32.04   
435  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  2:33.70   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  2:35.49   
10  28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  2:37.95   
11  157  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  2:48.32   
12  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  2:49.55   
13  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  3:01.28   
15 - 16 år 
372  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:21.58   
158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  2:29.52   
353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:39.00   
52  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  2:44.03   
192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:45.18   
362  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  25 m  2:45.22   
43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  2:45.56   
352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  50 m  2:49.89   
11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:50.01   
10  172  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  50 m  2:52.26   
11  313  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  2:56.80   
12  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  3:02.81   
13  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  50 m  3:11.16   
14  222  Gong Hemming  2001  NKK  AP2701  25 m  3:14.95   
 
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:39.88 2015-09-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
440  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:38.44   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:38.66   
297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:48.51   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:49.49   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:49.68   
48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:49.74   
380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:53.38   
301  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:53.85   
427  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:55.82   
10  449  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:55.85   
11  26  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:56.29   
12  281  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:56.99   
13  248  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  2:57.22   
14  318  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:58.58   
15  62  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  3:02.37   
16  67  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  3:04.69   
17  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  3:04.88  RES 
18  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m  3:05.89  RES 
19  503  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  3:06.42  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  2:53.95   
328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  3:02.60   
371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  3:13.99   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  3:15.54   
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  3:16.22   
168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  3:18.28   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  3:22.43   
225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  3:25.42   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  3:28.99   
10  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  3:29.36   
11  113  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  3:30.75   
12  22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  3:31.44   
13  18  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  3:36.58   
14  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  3:36.80   
15  270  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  3:37.98   
16  443  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:39.04   
17  424  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  50 m  3:39.12  RES 
18  448  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  50 m  3:44.83  RES 
19  490  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  3:46.87  RES 
 
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 8:52.26 2015-09-19 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
399  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  9:07.61   
298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:24.28   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  9:41.49   
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  9:47.18   
109  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  9:57.69  RES 
370  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  9:59.03  RES 
33  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  50 m  10:09.50  RES 
15 - 16 år 
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  9:18.85   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  9:22.47   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  9:24.19   
25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  9:48.51   
292  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  9:54.65  RES 
347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  9:57.08  RES 
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  10:04.93  RES 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 58.55 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:04.50   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  1:06.07   
231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:06.32   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.56   
356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:08.22   
214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  1:09.92   
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  1:10.03   
295  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  25 m  1:10.40   
147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:11.14   
10  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:11.52   
11  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:12.35   
12  118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  1:14.18   
13  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:15.83   
14  122  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:16.41   
15  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:16.64   
16  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:16.77   
17  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:17.87   
18  195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:17.93   
19  49  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:18.71   
20  333  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:20.44   
21  276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:20.99   
22  384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  1:21.02   
23  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  1:21.87   
24  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:22.99   
25  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:23.45   
26  309  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:25.18   
27  160  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:27.02   
28  124  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:30.64   
29  416  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  1:36.07   
30  278  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  50 m  1:36.25   
31  409  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  50 m  1:41.03   
32  85  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m     
33  87  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
34  115  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m     
12 år och yngre 
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:15.36   
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:19.17   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  1:19.80   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:21.86   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:26.12   
390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  50 m  1:30.42   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:32.42   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  1:36.10   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  50 m  1:38.44   
10  237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:38.52   
11  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:52.08   
 
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.07   
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  56.28   
361  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  25 m  56.43   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  56.75   
323  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  56.90   
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  58.95   
342  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  59.50   
326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  1:00.19   
337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:01.90   
10  325  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  25 m  1:02.05   
11  127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  1:02.18   
12  366  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:02.24   
13  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:03.68   
14  374  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:04.02   
15  335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  1:04.78   
16  418  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  1:05.30   
17  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:05.80   
18  28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:05.92   
19  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:06.34   
20  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:06.39   
21  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:07.18   
22  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:07.28   
23  35  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  1:09.32   
24  131  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  1:11.01   
25  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  1:11.76  RES 
26  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:11.87  RES 
27  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:13.39  RES 
15 - 16 år 
112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  59.78   
215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:03.20   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:03.65   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  1:03.74   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:04.17   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:05.15   
341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  1:07.38   
158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:07.75   
58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:08.08   
10  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:08.09   
11  66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:08.53   
12  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:08.71   
13  192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:08.96   
14  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  1:09.41   
15  481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:09.41   
16  353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:09.69   
17  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:09.84   
18  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:10.35   
19  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:11.09   
20  162  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:11.13   
21  343  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:12.31   
22  398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:12.51   
23  451  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:12.95   
24  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  25 m  1:12.98   
25  362  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  25 m  1:13.17  RES 
26  377  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:13.56  RES 
27  279  Soneborg Oliver  2000  SKURU IK  AV4300  25 m  1:13.86  RES 
 
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
36  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:23.17   
201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:26.26   
187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:33.93   
56  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  2:34.82   
298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  2:36.73   
233  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  2:41.64   
413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  2:53.80   
15 - 16 år 
368  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:14.11   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:24.75   
256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:25.24   
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:26.39   
444  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:27.02   
165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:29.55   
346  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:29.71   
348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:30.11   
354  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  2:30.29   
10  441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:31.17   
11  360  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:31.24   
12  439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  2:31.47   
13  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:32.62   
14  129  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  2:34.57   
15  385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:35.02   
16  302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:35.87   
17  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  2:37.27   
18  442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:38.34   
19  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  2:39.94   
20  27  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  2:40.39   
21  95  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:41.58   
22  226  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  2:41.69   
23  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:41.74   
24  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:42.86   
25  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:44.11   
26  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  2:50.17  RES 
27  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:50.38  RES 
28  59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  2:54.55  RES 
29  429  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  3:16.90  RES 
30  99  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  50 m  3:20.04  RES 
 
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Max Engström (2001) 2:14.81 2015-09-19 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:24.31   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:26.37   
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:28.54   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:33.10   
169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  2:36.91   
330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:37.93   
180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  2:39.45   
452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:39.46   
265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  2:40.16   
10  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  2:41.14   
11  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  2:42.17   
12  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:42.36   
13  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  2:47.21   
14  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:47.40   
15  384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  50 m  2:47.55   
16  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  50 m  2:48.17   
17  269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  2:49.35   
18  37  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  2:51.07   
19  49  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:51.81   
20  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:54.73   
21  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  2:57.76   
22  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  2:57.91   
23  416  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:05.66   
24  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  3:08.60   
25  310  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  3:10.01  RES 
26  280  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  3:10.69  RES 
27  160  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  3:10.87  RES 
28  409  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  50 m  3:20.32  RES 
29  88  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  50 m  3:22.58  RES 
30  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m    RES 
12 år och yngre 
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  2:50.23   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  2:59.34   
500  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  3:03.42   
426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  3:17.16   
234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m     
431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m     
446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m     
475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
221  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  23.82   
247  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  25.03   
229  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  25.28   
239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  25.36   
361  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  25.46   
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  25.50   
418  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.56   
453  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  25.88   
133  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  26.29   
10  436  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  27.04   
11  345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  27.13   
12  178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  27.25   
13  420  Hagström Anders  1988  ÖSA  AG9588  25 m  27.26   
14  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  27.27   
15  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  27.34   
16  325  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  25 m  27.53   
17  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  28.13   
18  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  28.24   
19  45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  28.25   
20  257  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.47   
21  428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  28.47   
22  136  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  28.67   
23  57  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  50 m  28.71   
24  28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  28.72   
25  326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  28.91  RES 
26  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  28.92  RES 
27  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  29.00  RES 
15 - 16 år 
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  26.80   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  26.85   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  27.30   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  27.35   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  28.17   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  28.35   
432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  28.42   
481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  28.66   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  28.77   
10  66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  28.94   
11  199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  29.55   
12  58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  29.83   
13  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  29.89   
14  372  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  29.95   
15  398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  30.11   
16  11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  30.40   
17  162  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  30.43   
18  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  30.43   
19  279  Soneborg Oliver  2000  SKURU IK  AV4300  25 m  30.53   
20  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  30.56   
21  63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  50 m  30.94   
22  43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  30.97   
23  313  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  50 m  31.04   
24  351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  31.07   
25  192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  31.13  RES 
26  272  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  31.61  RES 
27  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  25 m  32.18  RES 
 
Gren 33, 4X100m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Damer 1 (1988) 3:52.76 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
505  Strängnäs Damer Lag 1  1998  STRÄNGNÄS    25 m  3:53.73   
203  Mass Damer 1  1999  MASS    25 m  3:57.25   
304  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  3:59.44   
68  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:01.43   
402  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:02.12   
249  Nkk Damer Lag 1  NKK    25 m  4:05.36   
404  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:10.28   
204  Mass Damer 2  1999  MASS    25 m  4:10.97   
305  Skövde SS Damer Lag 2  2003  SKÖVDE SS    25 m  4:11.59   
10  456  Ösa Damer Lag 1  2003  ÖSA    25 m  4:11.88   
11  250  Nkk Damer Lag 2  NKK    25 m  4:15.91   
12  69  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:16.89   
13  205  Mass Damer 3  1999  MASS    25 m  4:21.64   
14  71  Göteborg Damer 3  GÖTEBORG    25 m  4:23.29   
15  23  SK Ena Damer  2002  SK ENA    25 m  4:23.64   
16  320  Söderhamn Damer  SÖDERHAMN    25 m  4:24.27   
17  106  Karlskoga SF Damer 1  KARLSKO SF    25 m  4:24.62   
18  457  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:24.68   
19  507  Strängnäs Damer Lag 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  4:24.96   
20  306  Skövde SS Damer Lag3  2003  SKÖVDE SS    25 m  4:26.31   
21  492  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  4:26.86   
22  141  Kungälv Damer  1965  KUNGÄLV    25 m  4:32.47   
23  283  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  4:33.78   
24  459  Ösa Damer Lag 3  ÖSA    25 m  4:35.55   
25  107  Karlskoga SF Damer 2  KARLSKO SF    25 m  4:35.93   
26  206  Mass Damer 4  2001  MASS    25 m  4:36.57   
27  251  Nkk Damer Lag 3  NKK    25 m  4:45.49   
28  24  SK Ena Damer 2  2004  SK ENA    25 m  4:49.36   
29  493  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  4:52.24   
30  460  Ösa Damer Lag 4  ÖSA    25 m  4:52.91   
31  102  Karlsko SF Damer 03  KARLSKO SF    25 m  5:06.49   
32  462  Ösa Damer Lag 5  ÖSA    25 m  5:45.47   
33  494  Hk Sim Damer 3  2001  HK SIM    25 m  6:28.64   
 
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1988) 3:30.92 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
253  Nkk Herrar Lag 1  NKK    25 m  3:26.24   
208  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  3:30.82   
405  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:36.36   
465  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  3:40.04   
142  Kungälv Herrar  1965  KUNGÄLV    25 m  3:41.18   
254  Nkk Herrar Lag 2  NKK    25 m  3:45.00   
72  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:46.77   
209  Mass Herrar Lag 2  1988  MASS    25 m  3:52.89   
464  Ösa Herrar Lag 1  ÖSA    25 m  3:54.20   
10  508  Katrineholms SS  KATRINEHOL    25 m  3:56.37   
11  211  Mass Herrar Lag 3  1999  MASS    25 m  3:56.64   
12  284  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  4:03.57   
13  307  Skövde SS Herrar [2001]  2001  SKÖVDE SS    25 m  4:03.91   
14  73  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:09.63   
15  207  Mass Herrar 4  2001  MASS    25 m  4:10.48   
16  105  Karlsko SF Herrar 1  KARLSKO SF    25 m  4:12.89   
17  467  Ösa Herrar Lag 4  ÖSA    25 m  4:14.77   
18  466  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  4:21.46   
19  255  Nkk Herrar Lag 3  NKK    25 m  4:23.22   
20  469  Ösa Herrar Lag 5  ÖSA    25 m  5:07.45   
21  104  Karlsko SF Herrar  KARLSKO SF    25 m  5:24.65   
22  471  Ösa Herrar Lag 6  ÖSA    25 m  5:42.85   
23  12  Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    25 m     
24  495  Hk Sim Herrar  2000  HK SIM    25 m     
 
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  55.22   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  57.43   
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  57.48   
511  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  57.79   
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  58.12   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  58.28   
220  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  58.69   
188  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  59.55   
36  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  59.64   
10  243  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  59.85   
11  201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:00.60   
12  109  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:00.75   
13  311  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:01.13   
14  298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  1:01.66   
15  187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:02.35   
16  86  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:02.50   
17  33  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:03.05   
18  111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:03.59   
19  509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:03.59   
20  233  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:04.23   
21  56  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:04.85   
22  216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:04.87   
23  502  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:06.39   
24  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:10.73   
25  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  50 m  1:10.75  RES 
26  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:12.33  RES 
15 - 16 år 
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  57.65   
179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  59.26   
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  59.92   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  59.93   
286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:00.01   
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:00.27   
348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  1:00.83   
64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  1:01.12   
256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:01.72   
10  25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:02.19   
11  51  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:02.26   
12  504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  1:02.32   
13  302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  1:02.35   
14  165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:02.62   
15  228  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:02.75   
16  444  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:02.98   
17  442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:03.11   
18  375  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:03.29   
19  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:03.53   
20  176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  1:03.92   
21  226  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:04.00   
22  347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  50 m  1:04.10   
23  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:04.52   
24  385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:04.62   
25  292  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  1:04.95  RES 
26  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:05.27  RES 
27  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:05.32  RES 
28  90  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  1:05.45  RES 
 
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 53.24 2015-09-20 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  59.12   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  59.22   
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  59.23   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:00.49   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:00.85   
276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:00.99   
214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  1:01.00   
231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:01.35   
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:02.00   
10  147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:02.03   
11  356  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:02.19   
12  169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:03.21   
13  452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:03.22   
14  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:03.58   
15  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  1:03.79   
16  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:03.88   
17  195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:04.22   
18  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  1:04.27   
19  265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:04.31   
20  309  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:04.39   
21  10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:04.74   
22  295  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  1:05.20   
23  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:05.71   
24  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:05.74   
25  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:05.80   
26  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  1:06.16   
27  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:06.67   
28  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:06.79   
29  384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  50 m  1:07.09   
30  330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:07.30   
31  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  50 m  1:07.62  RES 
32  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:08.57  RES 
33  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  50 m  1:08.63  RES 
34  122  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:09.80  RES 
35  124  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:10.11  RES 
36  373  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:11.06  RES 
12 år och yngre 
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:07.01   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:07.27   
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:07.76   
177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:10.20   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:11.53   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:12.30   
393  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:12.39   
237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:12.61   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  50 m  1:12.89   
10  241  Tello Tekmen Giovanni  2004  NKK  AL2704  50 m  1:17.44   
11  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  50 m  1:17.55   
12  475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:17.61   
13  232  Malm David  2004  NKK  AL0704  50 m  1:18.19   
14  390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:19.04   
15  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:24.30   
16  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:27.35   
17  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  1:30.69   
18  482  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m     
 
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:46.83   
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:49.47   
323  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  1:50.04   
395  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:52.57   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:54.87   
366  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:56.92   
350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  1:57.40   
133  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:58.95   
312  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:59.84   
10  345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  1:59.87   
11  358  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  2:00.41   
12  374  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:00.49   
13  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  2:01.49   
14  131  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  2:03.28   
15  45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  2:06.45   
16  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:07.00   
17  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:09.53  RES 
18  300  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:10.55  RES 
19  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  2:18.78  RES 
15 - 16 år 
112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:54.40   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:02.11   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  2:04.03   
341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  2:04.86   
272  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  2:05.58   
199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:05.85   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:05.98   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:06.02   
351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  50 m  2:06.05   
10  158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  2:08.53   
11  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:09.26   
12  355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m  2:10.16   
13  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:11.12   
14  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  2:11.16   
15  192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:12.47   
16  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:12.57   
17  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  50 m  2:13.63  RES 
18  353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:13.89  RES 
19  336  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:13.92  RES 
 
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 
12 år och yngre: Isabelle Rydahl (2003) 2:19.49 2015-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
110  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:11.07   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:14.50   
381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:14.62   
396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:15.83   
388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  2:16.24   
411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  2:17.28   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:17.74   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:18.07   
16  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  2:18.38   
10  299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:20.20   
11  281  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:20.32   
12  98  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  2:21.42   
13  297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:21.60   
14  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:21.94   
15  287  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  2:22.46   
16  34  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:22.52   
17  48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:24.08  RES 
18  419  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:24.79  RES 
19  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  2:24.89  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:20.83   
314  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:23.19   
212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  50 m  2:25.82   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  2:27.26   
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  2:27.44   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:31.86   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  2:33.20   
371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  2:33.50   
168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  2:33.84   
10  293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  2:35.97   
11  17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  2:37.30   
12  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  2:39.19   
13  140  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV  AN4204  25 m  2:39.62   
14  328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  2:40.46   
15  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  2:40.55   
16  113  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  2:41.51   
17  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  2:41.99  RES 
18  277  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  50 m  2:51.17  RES 
19  443  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  50 m  2:52.05  RES 
 
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 
15 - 16 år: Sara Wallberg (1999) 33.65 2015-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
243  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  32.53   
324  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  25 m  33.00   
216  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  33.98   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  34.69   
340  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  34.91   
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  34.91   
502  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  34.94   
233  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  35.44   
50  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  36.24   
10  100  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  37.71   
11  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  48.17   
15 - 16 år 
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  33.60   
228  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  34.10   
46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  34.29   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  34.43   
375  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  34.72   
441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  36.66   
176  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  37.51   
504  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  38.18   
292  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  38.27   
10  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  38.32   
11  89  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  38.39   
12  145  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  38.69   
13  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  38.76   
14  227  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  50 m  39.78   
15  51  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  39.80   
16  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  40.43   
17  154  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  50 m  40.50   
18  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  40.60   
19  161  Forsberg Larsson Ida  2001  MASS  BH4601  25 m  40.96   
20  101  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  41.19   
21  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  41.65   
22  510  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  50 m  41.65   
23  218  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  50 m  41.68   
24  179  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  42.21   
25  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  42.28   
26  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  43.44   
27  364  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  50 m  43.77   
28  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  44.34   
29  99  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  44.70   
30  274  Högberg-Klang Matilda  2000  SKURU IK  AU3600  25 m  45.70   
31  410  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  46.98   
32  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  50.69   
 
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Anton Jansson (1992) 1:03.81 2015-09-20 
15 - 16 år: Daniel Räisänen (1999) 1:04.77 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  1:02.07   
127  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  1:03.33   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  1:03.69   
326  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  1:04.42   
374  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:05.80   
337  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:06.81   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:09.11   
28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:12.08   
217  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:12.48   
10  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:13.02   
11  35  Sved Samuel  1998  FALUN  AQ1398  25 m  1:13.56   
12  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  1:16.41   
13  157  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  1:16.78   
14  130  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  1:19.97   
15  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:22.77   
16  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:26.45   
17  41  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  1:30.12   
15 - 16 år 
372  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:05.39   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  1:09.36   
158  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:10.99   
97  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:11.56   
353  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:12.96   
43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:13.69   
52  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:14.36   
362  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  25 m  1:14.74   
355  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:15.87   
10  224  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:16.57   
11  352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:17.52   
12  192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:17.65   
13  11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:18.76   
14  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:18.87   
15  63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  1:19.75   
16  294  Niklasson Ted  2001  SKÖVDE SS  AD4701  25 m  1:20.10   
17  172  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:20.36   
18  61  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:20.57   
19  58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:21.03   
20  407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:21.43   
21  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  1:22.21   
22  313  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:22.96   
23  Henry Örtlund Leo  2001  BORLÄNGE  AY9701  50 m  1:29.28   
24  438  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m  1:36.30   
25  437  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m  1:45.32   
26  240  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m     
 
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:09.87 2015-09-20 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:13.28 2015-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
110  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:11.17   
440  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:12.40   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:13.42   
20  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:16.83   
297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:17.14   
299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:18.33   
380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:18.55   
318  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:19.40   
48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:19.71   
10  248  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:20.01   
11  449  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
12  281  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:21.73   
13  26  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:22.08   
14  301  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  1:22.15   
15  491  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
16  174  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:22.69   
17  334  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:23.48   
18  291  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:23.77   
19  34  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:24.52   
20  62  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:24.70   
21  503  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:24.74   
22  159  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:25.48   
23  67  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:26.20   
24  55  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  1:26.71   
25  369  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:26.85  RES 
26  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:27.95  RES 
27  486  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:28.32  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:17.76   
328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:22.19   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:24.28   
258  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:24.57   
164  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:25.36   
317  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:25.93   
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:26.79   
170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:26.98   
371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:29.52   
10  168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:30.39   
11  225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:32.25   
12  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:33.53   
13  22  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:34.47   
14  271  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:35.17   
15  19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:35.28   
16  270  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:36.75   
17  15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:37.08   
18  424  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:37.90   
19  18  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:37.91   
20  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:38.89   
21  96  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:40.79   
22  443  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:42.74   
23  76  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:43.35   
24  117  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  50 m  1:44.73   
25  490  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  50 m  1:44.91  RES 
26  450  Umbaeva Alina  2005  ÖSA  AG4605  25 m  1:45.06  RES 
27  483  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  50 m  1:46.66  RES 
 
Gren 42, 400m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Frida Berggren (1994) 4:54.19 2015-09-20 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
399  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:57.99   
332  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  5:02.24   
36  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  5:03.93   
389  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  5:04.25   
109  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  5:09.45   
298  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  5:25.30   
15 - 16 år 
368  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  4:56.61   
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:07.28   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  5:09.88   
442  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  5:22.85   
441  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  5:25.04   
385  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  5:36.36   
327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  5:36.91   
193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  5:38.72   
302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  5:44.74   
10  59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  5:50.98   
11  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:53.20  RES 
12  82  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  5:56.00  RES 
13  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  6:19.03  RES 
 
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 4:52.52 2015-09-20 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  5:28.05   
330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  5:32.34   
21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  5:48.28   
195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  5:55.74   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  6:01.12   
10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  6:06.86   
160  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  6:11.51   
37  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  6:23.66   
384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m     
12 år och yngre 
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  5:48.64   
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  5:51.92   
 
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Nikola Stojmenovic (1988) 55.44 2014-09-20 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
221  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  54.46   
229  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  55.00   
361  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  25 m  55.01   
149  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  55.59   
342  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  56.68   
383  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.74   
65  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  25 m  56.81   
239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  57.00   
418  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  57.00   
10  357  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  57.32   
11  366  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  58.39   
12  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  58.94   
13  395  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  58.97   
14  133  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  59.21   
15  350  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  59.38   
16  414  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:00.04   
17  312  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:00.74   
18  325  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  1:01.15   
19  44  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:01.68   
20  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:01.71   
21  428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  1:01.72   
22  45  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  25 m  1:02.41   
23  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:05.01   
24  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:07.18   
25  28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  1:07.74   
26  136  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:07.90  RES 
27  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:08.16  RES 
28  57  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  1:08.46  RES 
29  415  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:10.19  RES 
30  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  1:11.21  RES 
31  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:12.21  RES 
15 - 16 år 
112  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  56.07   
339  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  58.89   
202  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  59.51   
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  59.76   
185  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:00.62   
215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:01.51   
344  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  1:03.58   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  1:04.79   
66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:04.81   
10  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:05.07   
11  199  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:05.34   
12  481  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:05.93   
13  341  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  1:06.17   
14  162  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:07.81   
15  359  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:07.90   
16  52  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:08.74   
17  11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  50 m  1:10.10   
18  398  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:10.30   
19  377  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:11.76   
20  351  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  1:12.09   
21  290  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  1:12.68   
22  313  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:15.24   
23  61  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:16.22   
 
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 28.80 2015-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
287  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  27.62   
381  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  28.18   
396  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  28.38   
411  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.41   
388  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  28.61   
16  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  28.89   
316  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  28.90   
223  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  50 m  29.12   
174  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  29.25   
10  297  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  29.28   
11  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  29.47   
12  455  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  29.79   
13  48  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  30.08   
14  480  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  30.17   
15  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  30.18   
16  299  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  30.18   
17  491  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  30.18   
18  380  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  30.22   
19  266  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  50 m  30.23   
20  318  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  30.27   
21  291  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  30.35   
22  34  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  50 m  30.63   
23  419  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  30.67   
24  376  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  30.71   
25  98  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  30.78  RES 
26  248  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  30.80  RES 
27  503  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  30.82  RES 
12 år och yngre 
289  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  29.14   
314  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  29.43   
315  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  30.82   
212  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  30.94   
17  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  31.09   
317  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  31.19   
19  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  31.30   
293  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  31.46   
473  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  31.71   
10  168  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  32.54   
11  113  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  32.79   
12  275  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  50 m  32.80   
13  271  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  32.88   
14  170  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  32.89   
15  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  50 m  33.08   
16  421  Hammarland Ida  2004  ÖSA  BL0604  25 m  33.15   
17  371  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  33.23   
18  140  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV  AN4204  50 m  33.38   
19  328  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  33.47   
20  225  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  50 m  33.85   
21  15  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  34.09   
22  120  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  34.51   
23  139  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  34.65   
24  270  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  34.65   
25  18  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  34.91  RES 
26  132  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  34.95  RES 
27  96  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  34.98  RES 
 
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Linnéa Bielicz (1994) 1:03.57 2015-09-20 
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
498  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:06.87   
181  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.98   
201  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:08.38   
188  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  1:08.98   
511  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  1:09.53   
86  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:11.71   
187  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:12.60   
111  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:13.11   
509  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:13.11   
10  56  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:13.62   
11  33  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:14.43   
12  413  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:21.13   
13  148  Öhlin Klara  1999  SS MORA  BO6899  25 m  1:22.63   
15 - 16 år 
496  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.56   
165  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:06.50   
183  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:07.52   
439  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:07.88   
348  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  1:08.01   
444  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:08.59   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:08.71   
256  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:08.82   
302  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  1:09.39   
10  64  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  25 m  1:09.76   
11  286  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:09.94   
12  346  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  1:10.20   
13  360  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.36   
14  46  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:11.00   
15  354  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  1:11.28   
16  501  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:11.28   
17  60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:11.89   
18  327  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:11.95   
19  226  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:12.34   
20  129  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  1:12.65   
21  150  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:13.14   
22  25  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:14.02   
23  308  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:14.38   
24  484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
25  27  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:15.37   
26  95  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:15.63   
27  59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  50 m  1:16.09   
28  47  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:16.25   
29  42  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  1:16.93   
30  417  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:17.31   
31  193  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:17.46   
32  476  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:17.94   
33  189  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  1:18.43   
34  198  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  25 m  1:19.32   
35  274  Högberg-Klang Matilda  2000  SKURU IK  AU3600  50 m  1:19.41   
36  364  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  1:21.02  RES 
37  510  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  1:22.80  RES 
38  218  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  1:23.15  RES 
39  423  Hammarland Maja  2001  ÖSA  BU9801  25 m  1:23.46  RES 
40  90  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:23.80  RES 
41  259  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  1:24.29  RES 
 
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
121  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  1:04.21   
433  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:05.70   
118  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:06.40   
169  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:10.06   
303  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  1:10.61   
269  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:10.82   
276  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:11.49   
265  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:12.63   
330  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:12.64   
10  147  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:12.80   
11  365  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:13.34   
12  268  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AU7702  25 m  1:13.78   
13  92  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:14.01   
14  452  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:14.02   
15  194  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:14.10   
16  180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:14.15   
17  191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:15.15   
18  49  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:15.68   
19  231  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:15.68   
20  21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:15.79   
21  260  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  1:16.74   
22  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:16.75   
23  195  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:16.82   
24  378  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:16.91   
25  Gustavsson Hannes  2002  BORLÄNGE  AR3702  50 m  1:16.92   
26  175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:17.95   
27  124  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:18.01   
28  309  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:18.51   
29  333  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:19.17   
30  412  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:20.97   
31  406  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:21.60   
32  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  1:22.43   
33  373  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:22.88  RES 
34  416  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:23.44  RES 
35  37  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:23.58  RES 
36  163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  1:23.98  RES 
37  278  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  1:24.03  RES 
38  310  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:24.09  RES 
12 år och yngre 
397  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:11.32   
197  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:17.56   
200  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:18.62   
261  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:21.78   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:23.20   
237  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:23.46   
241  Tello Tekmen Giovanni  2004  NKK  AL2704  25 m  1:23.94   
393  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:24.11   
123  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:27.07   
10  177  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  1:29.75   
11  475  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:30.09   
12  234  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:32.45   
13  426  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  50 m  1:34.21   
14  390  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:34.76   
15  446  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  50 m  1:35.92   
16  431  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:38.03   
 
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Nikola Stojmenovic (1988) 26.37 2014-09-20 
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 26.96 2014-09-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
229  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  25.79   
453  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  26.54   
345  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  27.05   
238  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  27.20   
436  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  27.36   
178  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  27.93   
428  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  25 m  27.98   
335  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  28.02   
239  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  28.91   
10  146  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  29.18   
11  435  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  29.30   
12  418  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  29.46   
13  153  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  29.90   
14  144  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  30.16   
15  186  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  30.33   
16  257  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  30.34   
17  325  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  25 m  30.62   
18  28  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  30.76   
19  128  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  31.16   
20  30  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  31.36   
21  136  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  31.94   
22  157  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  32.79   
23  434  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  33.42   
24  152  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  34.62   
25  134  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  35.24   
26  41  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  35.88   
15 - 16 år 
230  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  28.57   
66  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  29.40   
215  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  29.43   
116  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  30.05   
58  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  30.11   
192  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  30.23   
63  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  30.56   
407  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  31.13   
352  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  32.80   
10  343  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  33.03   
11  432  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  33.30   
12  43  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  34.00   
13  173  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  34.07   
14  451  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  34.22   
15  61  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  34.36   
16  290  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  50 m  34.66   
17  125  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  35.66   
18  379  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  35.68   
19  512  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  39.00   
20  437  Mejsten Eric  2000  ÖSA  AZ7900  25 m     
21  438  Mejsten Oscar  2000  ÖSA  AZ5500  25 m     
 
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
311  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:22.80   
499  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  2:25.64   
285  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:31.75   
79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  2:47.16   
15 - 16 år 
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:24.83   
296  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:27.51   
401  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:29.55   
347  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:43.11   
59  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  50 m  2:52.78   
83  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  2:57.43   
484  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:59.14   
 
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
338  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:34.36   
180  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  2:52.59   
21  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:54.95   
295  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  2:57.93   
175  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:59.41   
214  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  3:12.24   
191  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  3:16.17   
384  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  50 m  3:19.51   
163  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  3:21.21   
 
Gren 51, 4X100m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:28.53 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
402  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:18.90   
203  Mass Damer 1  1999  MASS    25 m  4:24.10   
505  Strängnäs Damer Lag 1  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:26.14   
304  Skövde SS Damer  2001  SKÖVDE SS    25 m  4:27.00   
68  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:28.35   
403  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:30.12   
249  Nkk Damer Lag 1  NKK    25 m  4:31.71   
456  Ösa Damer Lag 1  2003  ÖSA    25 m  4:34.40   
457  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:35.07   
10  204  Mass Damer 2  1999  MASS    25 m  4:38.04   
11  305  Skövde SS Damer Lag 2  2003  SKÖVDE SS    25 m  4:40.62   
12  23  SK Ena Damer  2002  SK ENA    25 m  4:45.59   
13  306  Skövde SS Damer Lag3  2003  SKÖVDE SS    25 m  4:48.63   
14  69  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:50.07   
15  250  Nkk Damer Lag 2  NKK    25 m  4:50.55   
16  320  Söderhamn Damer  SÖDERHAMN    25 m  4:51.99   
17  205  Mass Damer 3  1999  MASS    25 m  4:54.14   
18  106  Karlskoga SF